[TSI] Odcięcie paliwa przy przyspieszaniu / kickdown

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gobo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 29, 2015 21:41

[TSI] Odcięcie paliwa przy przyspieszaniu / kickdown

Post autor: gobo007 » ndz lis 29, 2015 22:02

Hej,
Po pierwsze chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post. Zazwyczaj nie mam problemów z autami, które posiadam i dobrze mi one służą. Wyjątkiem jest auto żony - Golf V, który rozłożył mnie na łopatki . Po prostu skończyły mi się pomysły.
Auto ma silnik 1.4 TSI 140KM, silnik to BMY. Przebieg rzeczywisty - tylko 90tys km.
Jakiś czas temu żona zaczęła się skarżyć, że zaczyna jej brakować mocy w aucie. W końcu, gdy któregoś dnia wracała z pracy przy gwałtownym przyspieszeniu zabrakło jej mocy, zapaliła się kontrolka silnika i jakoś takim anemikiem do domu dojechała.
Pojechałem do dobrego diagnosty. Po pierwsze zdiagnozował padniętą turbinę. Wymontował ją i mi pokazał luz wzdłużny i poprzeczny i metalowe opiłki w kolektorze. Luzik - kupiłem turbo (regenerowane, z wykresem wyważania, roczną gwarancją itp), oprócz tego mechanikowi nie podobały się klapki w kolektorze - więc kupiłem również kolektor. Obie części zostały wymienione i jest lepiej, ale to nie to. Gdy przyspieszam płynnie, to auto ciągnie i jedzie normalnie, płynnie zmienia biegi i je redukuje. Problem pojawia się, gdy np. chcę wyprzedzać i daję gaz do dechy czekając na kickdown (skrzynia to DSG). W tym momencie zapłon jest odcinany. Wskaźnik zaczyna pokazywać zerowe zużycie paliwa, a prędkość spada. Gdybym nie puścił pedału gazu i trzymał go cały czas auto by się w końcu zatrzymało i zgasło. Odpuszczenie gazu powoduje dawkowanie paliwa i umożliwia jakąś tam jazdę. Zgłosiłem to mechanikowi - podejrzewał nieszczelność w dolocie. Kupiliśmy gumowe oringi - ich wymiana zupełnie nie pomogła. Teraz nie mam już zupełnie koncepcji co dalej mogę robić i gdzie dalej szukać przyczyny problemów. Kontrolka silnika się nie włącza. Czy są jakieś błędy w kompie nie wiem - jutro postaram się podpiąć interfejs. Z chęcią podjechałbym do kogoś na Dolnym Śląsku, kto pomógłby mi naprawić auto. Prosiłbym Was o rady i pomysły.
Pozdrawiam
Piotrek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8814
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[TSI] Odcięcie paliwa przy przyspieszaniu / kickdown

Post autor: marcin7x5 » pn lis 30, 2015 22:53

Pewnie bez wykonania logów dynamicznych się nie obejdzie.



gobo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 29, 2015 21:41

[TSI] Odcięcie paliwa przy przyspieszaniu / kickdown

Post autor: gobo007 » śr gru 02, 2015 00:38

Hej!
Z chęcią je zrobię, ale nie mam gdzie! Jestem ze Zgorzelca - mogę podjechać do Legnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Zielonej Góry, ale nie znam żadnego polecanego warsztatu . Dziś trochę więcej pojeździłem tym autem i ogólnie mam wrażenie, że w momencie wciskania mocno gazu auto ma problem z decydowaniem się, czy przyspieszać, czy nie. Przez chwilę jest ciąg, później minimalnie zanika, a po chwili znowu wraca. Przy wciśnięciu pedału do końca objawy pozostają bez zmian - odcinane jest paliwo.
Pozdrawiam
Piotr



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8814
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[TSI] Odcięcie paliwa przy przyspieszaniu / kickdown

Post autor: marcin7x5 » śr gru 02, 2015 22:14

Poszukaj na forum regionalnym. Tam chłopaki cię nakierunkują.



gobo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 29, 2015 21:41

[TSI] Odcięcie paliwa przy przyspieszaniu / kickdown

Post autor: gobo007 » czw gru 03, 2015 00:43

Dzięki!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości