Klekot zimnego 1.6 FSI prosze o pomoc

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seba.c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 23:59

Klekot zimnego 1.6 FSI prosze o pomoc

Post autor: seba.c » śr kwie 27, 2011 00:32

Witam wszystkich użytkowników oraz miłośników marki VW :)

Posiadam Golfa MK5 z silnikiem 1.6 FSI 115koni (silnik na łańcuchu)

Kupiłem samochód rok temu, od tamtej pory regularnie wymieniam oleje filtry i wszystkie części eksploatacyjne, aktualny przebiego to 79.000 mil .
Autko jejździ przeważnie na paliwie BP Ultimate 97 (97 oktanów poniewaz mieszkam na terenie Anglii a jak wiadomo tutejsze paliwo na stacjach ma 97 a nie jak teoretycznie w Polsce 98)

Od pewnego czasu mam problem z silnikiem, a tak do końca nie jestem przekonany czy jest to wina silnika czy może czegoś innego, podczas porannego odpalania silnika wyraźnie dostrzegam stukot a moze raczej metaliczny klekot z pod maski silnika, wydaje mi sie że moge wyeliminować stukot zaworów ponieważ na zawory jest to według mnie zbyt wolny odgłos.
Odgłos ten można usłyszeć po odpaleniu samochodu, słychać go od minimalnego zakresu obrotów do 2.5tys. po czym stukot milknie.
Podczas postoju samochodu, gdy zostawiam go zapalonego i nie ruszam z miejsca, klekot słychać przez cały czas w podanym powyrzej zakresie obrotów lecz gdy zaczynam jazde samochodem zaczyna się całkiem inna bajka, po przejechaniu od 1-3 kilometrów odgłos ten milknie i przez cały czas eksploatacji samochodu odgłos silnika jest normalny i prawidłowy jak na FSI.
Odgłosu równiez nie słychać przy ponownym rozruchu silnika gdy po powrocie samochodem do domu po upływie mniej wiecej godziny wsiadam ponownie do auta zapalam silnik, ruszam auto zachowuje się normalnie tak jak po jego zakupie, klekot mozna tylko usłyszeć kiedy cały układ napędowy jest kompletnie zimny i nie ruszany dłuższą chwile.
W samochodzie na 100% można wykluczam wszystkie elementy które napędza pasek tzn. pompa wody, alternator, klima itp. Przy niedawniej wymianie paska, napinacza i rolki zdjąłem go po czym zapaliłem silnik bez paska jednak dźwięk był ten sam.

Prosze o pomoc bo naprawde już zgłupiałem co może być przyczyną. Pozdrawiam Sebastian



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Klekot zimnego 1.6 FSI prosze o pomoc

Post autor: marcin7x5 » śr kwie 27, 2011 11:24

A czasami nie będzie to którys z samoregulatorów zaworów. Skoro stuki sa tylko słyszalne w dolnym zakresie obrotów i tylko na nierozgrzanym silniku to przyjrzałbym sie im uważniej.



seba.c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 23:59

Klekot zimnego 1.6 FSI prosze o pomoc

Post autor: seba.c » czw kwie 28, 2011 00:38

W ten wekkend planuje ściągnąc pokrywe i przyjrzeć sie sytuacji z bliska, bardzo dziękuje za podpowiedz, sprawdze moze to faktycznie jest przyczyna tych stuków, mam nadzieje że to nic poważnego.

Na samym początku myślałem że może to wina oleju bo klopot sie zaczą przed upływem terminu wymiany, wlalem mobila (3000) 5w30 jak zalecany jest fabryczny, pełen syntetyk i dalej jest tak jest.

Dzieki za pomoc i jeśli ktoś by miał doświadczenia z podobnego typu sytuacją prosze o podpowiedz a tym czasem w piątek biore sie do roboty i napisze jakie były rezultaty :)



seba.c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 23:59

Klekot zimnego 1.6 FSI prosze o pomoc

Post autor: seba.c » ndz maja 01, 2011 19:46

Witam ponownie, gdyby kiedykolwiek ktoś miał podobny problem to w moim przypadku była to cewka zapłonowa drugiego cylindra.
Wymieniłem, wszystko jest jak być powinno :)
Pozdrawiam !!



JacekTadek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 18, 2014 19:48

Re: Klekot zimnego 1.6 FSI prosze o pomoc

Post autor: JacekTadek » wt mar 18, 2014 19:53

Witam, nie wiem czy nie za pozno pytam ale warto sprobowac, czy mozesz podpowiedziec jak do tego doszedles ze to cewka i to na drugim cylindrze? Za odpowiec z gory dzieki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości