pogięte zawory , pasek przeskoczył

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sasinm123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 13, 2010 22:27

pogięte zawory , pasek przeskoczył

Post autor: sasinm123 » pn gru 13, 2010 23:07

Witam Wszytskich
Zacznę od początku . Jestem pierwszym właścicielem Golfa V 1,4 59kW z 2006 roku . Wszystko było super, aż do ostatniego poniedziałku 06.12.2010 . Próba odpalenia auta niestety skończyła się niepowodzeniem , nigdy nic takiego się nie działo wiec pomyślałem "zamarzło paliwo" , auto kręciło ale nie zapalało . Dalej historia jest długa i nie istotna . Ostatecznie auto stoi u mnie w garażu , z wyjętą głowicą i wszystkimi zaworami ssącymi pogiętymi oraz rysami na tłokach . Przyczyną awarii był pasek rozrządu który się przestawił i nie był na znakach . I teraz pytanie do Was panowie co mogło być przyczyną przeskoczenia paska . Auto po przebiegu 60 128 kilometrów kupione w salonie . Rolki rozrządu ,wszystkie paski, nawet koła pasowe wszystko w idealnym stanie . Już nie mam pomysłów , w aso tez mówią, że nigdy się z czymś takim nie spotkali . Auto miało małą stłuczkę w przód rok temu ale nie wpłynęło to na prace, ani nawet na napięcie paska ( sam sprawdzałem ) . Zaznaczam, że wymiana paska w książce serwisowej jest najwcześniej przy 90 000 .
Pomocy Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

pogięte zawory , pasek przeskoczył

Post autor: Paweł Marek » pn gru 13, 2010 23:56

lepiej byłoby żebyś opisał w jednym zdaniu historię długą i nieistotną, bo można się domyślać że rozrząd przeskoczył np przy próbie odpalania na hol - właśnie w tym momencie a nie wcześniej. Tak czy inaczej remont się nie opłaca jeśli tłoki są do wymiany. Używka wyłącznie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

pogięte zawory , pasek przeskoczył

Post autor: Qto » wt gru 14, 2010 00:05

sasinm123 pisze:co mogło być przyczyną przeskoczenia paska
Pierwsze zdanie z tego tego tematu...w taki sposób mi przeskoczył łańcuszek...ostatnio widziałem taki sam przypadek w mk5...tyle że obydwa przypadki na łańcuszkach



sasinm123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 13, 2010 22:27

Re: pogięte zawory , pasek przeskoczył

Post autor: sasinm123 » wt gru 14, 2010 00:46

Ta historia długa i nieistotna to dokładnie ciąganie samochodu na holu (ale bez prób odpalania) do aso ponieważ jak zczytałem błędy z kolegą na parkingu to wyskoczył "błąd ECU" oraz numer błędu którego nie zapisałem . Błąd sam się zresetował, w aso już go nie było :? . Początkowo myślałem, że to było przyczyną nie odpalania . Części już kupiłem . Dziękuje za jakąkolwiek pomoc w tym temacie .



Q
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 28, 2005 00:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

pogięte zawory , pasek przeskoczył

Post autor: Q » sob gru 18, 2010 21:59

Miałem podobną historię, ino bolid na łańcuchu... też przeskoczył i też masakra. Przebieg w momencie awarii 95 tys., auto serwisowane. Wymieniałem łańcuch i regenerowałem głowicę. Dlaczego tak się stało ? HGW...


Gofer V 1.4 FSI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości