Zaworek jednokierunkowy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tach23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 26, 2023 09:59

Zaworek jednokierunkowy

Post autor: tach23 » sob sie 26, 2023 10:12

Witam

Można było by się dowiedzieć co to za zaworek jednokierunkowy i za co odpowiada ?

Obrazek

Jak i wężyk który idzie jakie ma zadanie:

Obrazek

Dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Zaworek jednokierunkowy

Post autor: marcin7x5 » sob sie 26, 2023 10:36

To chyba silnik 1 4 16v więc zaworek jednikuerunkiwy do pidciśnienia jakie idzie do serwa a ten mały to zapewne idzie do zaworu egr.



tach23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 26, 2023 09:59

Re: Zaworek jednokierunkowy

Post autor: tach23 » sob sie 26, 2023 11:54

Tak jest to silnik 1.4 16V

To co pokazałem to akurat nie z mojego samochodu ponieważ na chwilę obecną nie mam do niego dostępu. W najbliższym czasie sprawdzę ten cienki wężyk do czego idzie ale coś mi się wydaje że on nie szedł do EGR, EGR mianowicie mam zaślepiony a owy wężyk był uszkodzony i na chwilę obecną go pokleiłem taśmą ale tylko na końcówkach.
Mianowicie po co ten temat: Kiedyś miałem problemy z falującymi obrotami od np. 750 do ponad 1000 tak co 2 sekundy po odpaleniu i staniu w miejscu jak i zgaśnięcie silnika w ruchu akurat na rondzie :)

Z tematów które wcześniej wyczytałem to wskazywało na przepustnicę i było to trafione bo był uszkodzony silniczek krokowy (czyszczenie nic nie dało) i zakupiłem przepustnicę taką jak w tym linku: https://allegro.pl/oferta/przepustnica- ... 1bd68e017b

Problem ustąpił od ręki.

Minęło trochę czasu może z rok falowanie znowu się pojawiło ale już nie takie jak wcześniej tylko mianowicie jak odpalam auto obroty są normalne liczmy te równe 900 obrotów, kawałek się przejadę i obroty potrafią nagle skoczyć (nawet nie dodając gazu) do góry i po nawet nie minucie się wyrównać i już jest normalnie można swobodnie jechać, zatrzymać się i nic się nie dzieje. Dlatego i też zauważyłem że ten wężyk był uszkodzony i został wcześniej jak już napisałem poklejony.

Po wykonaniu tego nadal problem występuje ciężko określić czy rzadziej czy też nie jak od ostatniego razu, stąd i też moje zapytania.

W dalszym etapie będę podłączał pod komputer może będą jakieś wskazania które mnie naprowadzą być może na trop



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Zaworek jednokierunkowy

Post autor: marcin7x5 » sob sie 26, 2023 15:45

Egr może masz i zaślepiony a wężyk od niego też powinien być zatkany aby nie zakłócac podciśnienia w kolektorze ssącym. Jak jest uszkodzony to trzeba go wymienić. Egr masz elektrycznie otwierany czy przez podciśnienie?



tach23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 26, 2023 09:59

Re: Zaworek jednokierunkowy

Post autor: tach23 » sob sie 26, 2023 17:50

Na podciśnienie taki:

Obrazek

Wężyk też zatkałem jakąś śrubą pasowną :) Przy najbliższej okazji sprawdzę ten wężyk jeszcze raz.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Zaworek jednokierunkowy

Post autor: marcin7x5 » ndz sie 27, 2023 11:33

I ok. Zawsze możesz przytknąć palec wężyka i zobaczyć czy zasysa nim.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości