Poszarpuje na zimnym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

keram212
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 22:18

Poszarpuje na zimnym

Post autor: keram212 » śr maja 19, 2021 18:17

Witam, auto po wymianie świec na NGK platynowe, czyszczeniu i adaptacji przepustnicy, wymianie lambdy na NGK i jeszcze w zeszłym roku map sensor i płyn cieczy chłodzącej ale nadal mam problem, auto na zimnym jest zalewna i na benzynie i na gazie i w dodatku, gdy silnik jest zimny to na równej prędkości czuć delikatne "podskakiwania"/poszarpywnia (naprawdę jest to delikatne ale jednak uprzykrzające - pasażerowie nie czują nic).

Nie wiem gdzie szukać dalej przyczyny.. może cewki? (błędów brak)

Pomyślałem jeszcze żeby sprawdzić vagiem wskazania map sensora i czujnika cieczy, tylko o ile znajdę grupy za to odpowiedzialne, to o tyle nie mam pojęcia jakie wskazania powinny być na map sensorze na odpalonym silniku itd oraz na czujniku cieczy, bo wiadomo na blacie pokazuje te 90..

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: Poszarpuje na zimnym

Post autor: GrzechuPL » czw maja 20, 2021 10:46

Pierwsze co to do sprawdzenia kable i cewka ( lub cewek bo nie podałeś jaki to silnik ;) ). Wygląda to na przerywanie zapłonu. Odłącz przewody sprawdź czy końcówki na przewodach i cewce nie są wypalone lub zaśniedziałe (miałem taki przypadek) najlepiej jak byś miał cewkę na podmiankę a co do błędów to w moim przypadku komputer też nie widział problemu.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Poszarpuje na zimnym

Post autor: marcin7x5 » czw maja 20, 2021 15:55

Masz LPG w aucie to jest jeszcze możliwość że na zimno silnik pracuje na 2 typach paliwa jednocześnie. Zakręć całkowicie lpg na butli i wtedy sprawdź.



keram212
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 22:18

Re: Poszarpuje na zimnym

Post autor: keram212 » ndz maja 23, 2021 20:16

Panowie, a nie chce tworzyć nowego tematu - może to też jest z tym związane, powiedzmy jak odpale auto i podjade z 500m na parking, zgasze i wróce za dajmy na to 10 min, to po odpaleniu jak chce się rozpędzić to przez najbliższe metry auto zamula wrecz nie jedzie (najbardziej odczuwalne w wilgotne dni) no i dlatego też wymienilem swiecie lecz to nic nie pomoglo, co w dalszej kolejnosci sprawdzic? Myslalem o cewkach ale koszt 400zl...



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Poszarpuje na zimnym

Post autor: marcin7x5 » pn maja 24, 2021 13:06

Sprawdź na podszybiu czy ECU nie jest zawilgocone lub zalane wskutek złego odpływu wody... skoro to jest wówczas gdy wilgotno.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości