Golf 1.6 16v czerwona kontrolka oleju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Cegła1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 10:19

Golf 1.6 16v czerwona kontrolka oleju

Post autor: Cegła1 » pt wrz 25, 2020 10:29

Witam.
Na wstępie powiem ze jestem tu nowy. Niedawno kupiłem golfinka w kombi 1.6 16v z silnikiem AZD. Po kilku dniach jazdy zapaliła mi się czerwona kontrolka oleju. Zapytałem mechanika o co z tym chodzi (ilość oleju jak się nie mylę to kontrolka żółta) powiedział mi że może nie być ciśnienia. Sprawdziłem ciśnienie i na wolnych z tego co pamiętam było 1 a przy gazowaniu 4. Zmieniłem od razu olej i kumpel dał mi używany czujnik ciśnienia oleju ten z przodu. Wszystko było okej przez dwa dni, później zapał sie sporadycznie. Teraz jest tak że się zapala i się pali albo zapala i po chwili gasnie i zapala i się pali już. Nie wiem o co z tym chodzi już. Jakieś porady? Z góry dzięki.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Golf 1.6 16v czerwona kontrolka oleju

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 25, 2020 16:57

Prawdopodobnie masz wytarte już gniazda wałków rozrządu w pokrywie co jest najczęstszą przyczyną braku smarowania a tym samym czerwonej kontrolki. Zanim jednak zaczniesz coś robić to sprawdź wiązkę elektryczną co dochodzi do czujnika czy nie jest gdzieś przełamana lub gdzieś zwiera do masy...



Cegła1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 10:19

Re: Golf 1.6 16v czerwona kontrolka oleju

Post autor: Cegła1 » pt wrz 25, 2020 21:32

W poniedziałek do mechanika idzie. Dzisiaj się na chwilę zapaliła i zgasła dopóki drugi raz nie odpaliłem to znowu się zapaliła i zgasła. Myślę że gdyby nie było smarowania to raczej cały czas by się paliło. Tak obstawiam albo czujnik albo wiązek raz styka raz nie. Kostka od czujnika widziałem zalana olejem jest lecz to od starego czujnika, a dzisiaj patrzę i dalej kostka zalana po wymianie czujnika, chyba mechanik nie wyczyścił jej. Golfik niby 205 tys ma przejechane i nie widział gazu. Do tego przy mocnym przyspieszeniu słychać takie chrząkanie ale to z sekundę i cisza dopóki nie ma nowego biegu i przyspieszenia mocnego. Co to może być? (TAK pytam przy okazji)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Golf 1.6 16v czerwona kontrolka oleju

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 25, 2020 21:40

Te silniki tak mają,że w momencie gwałtownego przyspieszania dochodzi do zapłonu stukowego co się objawia grzechotaniem zaworów. Cały pić polega na tym aby po chwili to ucichło. I to jest rola dla czujnika stukowego, który steruje kątem wyprzedzenia zapłonu. Nieraz jak jest kiepskie paliwo to korekty z czujnika nic nie dają. Za to powinno pomóc paliwo 98 oktanowe.



Cegła1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 10:19

Re: Golf 1.6 16v czerwona kontrolka oleju

Post autor: Cegła1 » sob wrz 26, 2020 11:44

Tak cichnie to zaraz po stuknięciu. Spróbuje z tym paliwem. Jedyna rzecz jaka mnie martwi to ta kontrolka. A powiedz mi jeszcze tylko czy takie lekkie szarpanie przy dodatniu mocno gazu ma coś wspólnego z Przepustnic i egr? Egr odłączony bo do czyszczenia jest gdyż faluje na obrotach i będę go zaślepiał i czyścił.



Awatar użytkownika
bartek2191081@onet.p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw gru 05, 2019 20:03
Auto: VW Bora
Silnik: AZD

Re: Golf 1.6 16v czerwona kontrolka oleju

Post autor: bartek2191081@onet.p » sob wrz 26, 2020 19:56

jeśli zaślepisz go w tym silniku auto albo będzie wchodziło w tryb awaryjny, albo będzie check się palił, jedno z dwóch. Dlatego mimo wszystko go wymień jeśli jest uszkodzony, znajdziesz na olx czy allegro sprawny używany zawór bez problemu, pasuje również od BCB. Mam ten sam silnik co ty i czy zaślepiony czy nie nie ma różnicy a sprawny zawór to jednak spokój.
Druga sprawa miałem podobną sytuację z kontrolką oleju, tyle że u mnie migała cały czas pomarańczowa przy zapłonie i zaraz znikała, u mnie okazał się uszkodzony czujnik. Wymiana na ori za 200zł i mam spokój.
U mnie jest natomiast problem z tym że potrafi zakopcić przy dodaniu gazu w podłogę, do tej pory nie wiem jaki olej był lany, ale zrobiłem płukankę zalałem 10w40 motula auto jest żwawsze ale za to potrafi zakopcić przy wysokich obrotach.



Awatar użytkownika
bartek2191081@onet.p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw gru 05, 2019 20:03
Auto: VW Bora
Silnik: AZD

Re: Golf 1.6 16v czerwona kontrolka oleju

Post autor: bartek2191081@onet.p » sob wrz 26, 2020 19:58

Jeszcze u mnie potrafi zastukać na dosłownie 2-3 sek, po nocnym postoju i później już nic nie stuka nie ma żadnych objawów.
moglibyście panowie pokazać gdzie znajduję się czujnik ciśnienia oleju ? bo u mnie kontrolka migała od poziomu oleju.



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Golf 1.6 16v czerwona kontrolka oleju

Post autor: myszazro » sob wrz 26, 2020 20:39

Zaraz obok egr po lewo,jeden kabel



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości