Golf 4 1.4 16v duże spalanie oleju i słaba kompresja, szarpanie silnikiem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Daniel337
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 10, 2020 17:12

Golf 4 1.4 16v duże spalanie oleju i słaba kompresja, szarpanie silnikiem

Post autor: Daniel337 » śr cze 10, 2020 17:29

Witam mam problem z moim silnikiem 1.4 16v przebieg 219tyś. Potrafi pobrać 4l na ok.1000km jazdy, strasznie kopci, po dodaniu gazu w miejscu pluje olejem z wydechu. Na biegu jałowym szarpie całym autem, z jedynki i dwójki też szarpie. Kilka dni temu sprawdzałem kompresję na tłokach i tylko jeden ma 10 barów reszta to 5, 7 i 8. Nie wiem co mam z tym zrobić, wymienić silnik, czy zrobić remont, bo auta nie chcę sprzedawać napewno. Myślałem nad płukanką silnika tec2000 ale mechanik bardzo szybko mi to odradził, mówiąc że będzie jeszcze gorzej... Proszę o jakąkolwiek poradę. Dziękuję.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Golf 4 1.4 16v duże spalanie oleju i słaba kompresja, szarpanie silnikiem

Post autor: Maszan » śr cze 10, 2020 23:08

Remont to koszt 3tys+. Jesli bierze tyle oleju to nie wiadomo w jakim stanie sa cylindry - czy po honowaniu beda jeszcze mialy wymiar w tolerancji, ze po wymianie tlokow i pierscieni bedzie to mialo jeszcze sensowne pasowanie. Silnik z innego auta najlepiej jakby mozna by mu zmierzyc kompresje i sprawdzic sklad spalin pod katem weglowodorow. Czy klepie charakterystycznie na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu? Tzw Piston Slap ( wklep sobie na youtube).
Moim zdaniem wlanie nafty na noc w cylindry nie zaszkodzi juz temu silnikowi (proba odpuszczenia zapieczonych pierscieni ) , plukanka tez raczej nie. Skoro ma taka kompresje to jest zlom/do remontu.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Golf 4 1.4 16v duże spalanie oleju i słaba kompresja, szarpanie silnikiem

Post autor: marcin7x5 » czw cze 11, 2020 14:02

Tu to jedynie przekładka sprawnego silnika z jeszcze "jeżdżącego auta". Poszukaj gdzieś anglika do przekładki lub rozbitka ze sprawnym silnikiem.



Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: Golf 4 1.4 16v duże spalanie oleju i słaba kompresja, szarpanie silnikiem

Post autor: GrzechuPL » ndz cze 14, 2020 14:07

Dokładnie dużo taniej wyjdzie zmienić silnik https://allegro.pl/kategoria/silniki-ko ... t-1-4-0605
Ale poza allegro poszukaj na miejscowych szrotach tylko pamiętaj złotą zasadę nigdy nie wierz sprzedającemu "Panie silnik złoto ma tylko 150 tysięcy przebiegu" najlepiej się dogadać że jak sprawdzisz i coś będzie nie tak to oddasz jak się gość zgodzi bez marudzenia to ja bym brał u mnie mam taki zaufany szrot i już zdarzało mi się coś oddawać i było bez problemu i bez marudzenia "A może to Pan zepsuł".

W przypadku twojego silnika problem jest znany pierścienie tłokowe do wymiany na cylindrach na których spadła kompresja lecz jak pisał kolega wyżej jest to nie opłacalne. Można przelać góry cylindrów płukanką bo możliwe że pierścienie się zapiekły ale w przypadku tak dużych ubytków oleju nic to raczej nie da. A szarpie silnikiem bo dostaje olej i świece nie są w stanie tego przepalić.



lisciu33pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 16, 2020 10:43
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 1.4 16v
Silnik: APE

Re: Golf 4 1.4 16v duże spalanie oleju i słaba kompresja, szarpanie silnikiem

Post autor: lisciu33pl » wt cze 16, 2020 19:06

Tak kolego ja właśnie to przechodziłem z moim. Brał olej jak dziki. Chciałem go zrobić ale niestety blok nie rokował. Na dodatek tłoki szrot, wał tez nie idealny. Naprawa nie opłacalna.
Wsadziłem juz 2gi silnik ale boryka się z dziwnym dlawieniem przy przyspieszaniu, ale sam silnik pracuje pięknie nie bierze oleju wiec jest git. Silnik kosztował mnie 1k ale jakieś drugie tyle trzeba doliczyć na *#cenzura#*.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości