[mk4] Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SanMax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 29, 2017 10:42

[mk4] Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Post autor: SanMax » pt mar 20, 2020 17:43

Siema,Golf znowu pokazuje swoje humorki, a mianowicie
Po zagrzaniu się do odpowiedniej temperatury pracy silnika 90 stopni od czasu do czasu zaczynaja falować obroty i często podczas jazdy sam dodaje sobie gazu bądź stoji na 2-3 tys obrotów i nic nie można zrobić. Linka gazu wówczas jest luźna tak jak i cięgno od przepustnicy. Byłem u znajomego mechanika i wyczyscilismy przepustnice no i wydawało się być wszystko dobrze,wsiadam chce ruszyć i znowu ta sama sytuacja,zgasł odpalam i obroty wskoczyły na 2,5 tys obrotów. Szybka podpinka komputera i wywala błąd czujnika temperatury i odczyt wyglądał tak: 80 stopni a nagle -24 i tak co chwile.. podmieniliśmy czujnik, ale bez zmian. Wydaje mi się,ze winowajca wszystkich objawów jest czujnik czyli,ze gdy ma odczyt,ze silnik jest zimny to załącza ssanie i zwiększa sobie dawkę paliwa.. ale dlaczego tak się dzieje,ze ten czujnik wariuje ? Może ktoś miał podobny problem pozdro



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Post autor: mat06 » pt mar 20, 2020 18:29

Czujnik podmieniłeś na nowy oryginał?


Obrazek

SanMax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 29, 2017 10:42

[mk4] Re: Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Post autor: SanMax » pt mar 20, 2020 20:04

Nie,czujnik z zamiennika dobrej jakości,mam opakowanie w aucie,nie pamietam jak się nazywa. Na pierwszym jak i na zamienniku te same wartości. W sensie,ze z dodatniej schodzi na ujemna temperaturę i tak co sekundę



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Post autor: mat06 » pt mar 20, 2020 20:23

Z zamiennikami jest tak, że rzadko który działa poprawnie - taka specyfika tego czujnika. Dlatego najlepiej kupić nowy oryginał w ASO (tutaj uprzedzam, że te "oryginalne" dostępne na allegro wcale nie są oryginalne) i wtedy można mieć 100% pewności co do jego działania.
Drugą opcją, choć mało prawdopodobną, jest uszkodzenie wiązki czujnika.
Jeśli wymienisz czujnik na nowy oryginalny, wiązka będzie OK, a odczyty temperatury dalej będą nieprawidłowe, to pozostanie wymiana komputera sterującego pracą silnika.


Obrazek

SanMax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 29, 2017 10:42

[mk4] Re: Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Post autor: SanMax » sob mar 21, 2020 01:27

Wlasnie nad komputerem się już sam zastanawiałem czy to aby nie jest jego wina. Postaram się ogarnąć to na dniach i dam znać. Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to proszę o rady. I czy czujnik może wpływać na zacinająca się przepustnice ?



SanMax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 29, 2017 10:42

[mk4] Re: Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Post autor: SanMax » śr kwie 15, 2020 00:58

Ok,komputer okazał się sprawny.. problem dalej występuje i golfik gaśnie w najmniej odpowiednich sytuacjach.. tak jak dzis stoję na światłach chce ruszyć i obroty zamiast rosnąć to spadły w dół i zgasł.. na wolnych kuleje od czasu do czasu, a na autostradzie załącza mu się tempomat i jedzie sam 😂 martwi mnie to,ze wymieniłem uszczelki kolektora ssącego (wszystkie 8szt.) oraz świece i dale jest to samo.. dlaczego jak się przytnie to przepustnica jest w pozycji startowej tak jak i linka ? Skąd biorą się te obroty w takim razie ? Pozdro



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Post autor: marcin7x5 » śr kwie 15, 2020 17:31

Sterownik silnika widzi zapewne nieprawidłowości i podnosi obroty silnika. Jak wymieniałeś te uszczelki to wszystko szczelnie złożyłeś/dokręciłeś w dolocie? Jakie napięcie ładowania widzi sterownik silnika? Czy odczyty temperatury nadal szlak ją nagle na wartości ujemne ?



SanMax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 29, 2017 10:42

[mk4] Re: Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Post autor: SanMax » czw kwie 16, 2020 09:16

Tak,zaraz po zakupie również je wymieniałem i teraz tez wykonałem wszystko z należyta starannością. Lądowanie jest w porządku ponad 13. Odczyt temp. Się nie zmienił. Warto tez dodać,ze rano podczas odpalenia, wrzucam jedynkę i w momencie kiedy chce ruszyć delikatnie go zdławi w sensie,ze obroty spadną do 400, a kiedy wrzucę sprzęgło to wszystko wraca do normy i mogę ruszyć, po wbiciu dwójki tez go dusi i jedzie,bo jedzie,ale nic się nie zmienia kiedy wcisnę gaz do końca.. po Ok. 100m wszystko jest Ok, az się nie zagrzeje do 90 i tylko czekać jak mu odwali..



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Post autor: marcin7x5 » czw kwie 16, 2020 18:14

Sprawdziłbym jeszcze ciśnienie paliwa jakie jest na listwie wtryskiwaczy. Zachowuje się jakby miał za ubogą mieszankę.



SanMax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 29, 2017 10:42

[mk4] Re: Golf 4 1.6 Sr AKL dziwny odczyt temperatury

Post autor: SanMax » czw kwie 16, 2020 21:33

Ok dzięki wielkie za rady. Jutro postaram się wymienić wszystkie wężyki od podciśnienia. Może jak się zagrzeje to zwiększają swoją elastyczność.
Jeszcze mam pytanie,bo od serwa wspomagania wychodzi waż podciśnienia i jest na nim zaworek i górna cieńsza rurkę mam zaślepiona,jest tak odkąd go kupiłem..gdzie ona powinna iść ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości