Golf 4 1.6 APF wysokie spalanie, falujące obroty, nie odpala na ciepłym silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

matys9322
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 24, 2019 10:41

Golf 4 1.6 APF wysokie spalanie, falujące obroty, nie odpala na ciepłym silniku

Post autor: matys9322 » śr kwie 24, 2019 11:02

Witam,
Zaczęło się od wysokiego spalania w zimę ok 15l/100 km. Mechanik stwierdził, że obie sondy są do wymiany przed i za katalizatorem. Wymienił, niby spalanie spadło do 12l ale nie wiem czy to nie zasługa wyższych temperatur na zewnątrz. Wydaję mi się, że powinno się kręcić w okolicach 10l, ale zaznaczam że samochód jest w automacie. Pal licho to spalanie, ale po wymianie sond, obroty zaczęły falować na niskich wartościach pomiędzy 600-1000, tylko i wyłącznie wtedy gdy mam bieg D i trzymam hamulec, gdy wrzucę na P to obroty przestają falować. Oprócz tego zdarza mu się nie odpalać na ciepłym silniku, na zimnym od strzała. Po chwili, po wyjęciu ze kluczyka ze stacyjki czasami odpali ale to rzadko. Zawsze odpala jak ostygnie. Zaznaczam, że przed wymianą sond problemu z falowaniem nie było, ale problem był z odpalaniem na ciepłym silniku. Myślałem, że to czujnik na wale ale mechanik twierdzi że na kompie nic mu nie pokazuje.... Dodam, że mam problem z zamkiem centralnym, żyje własnym życiem, może to problem z imobilaizerem, może nie odpala przez stacyjkę? Co do obrotów to może gdzieś powietrze się dostaje skoro przedtem nie było problemów?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości