1.6 SR - brak ssania, gaśnie na zimnym, falują obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

morusmk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 04, 2018 20:46

1.6 SR - brak ssania, gaśnie na zimnym, falują obroty

Post autor: morusmk4 » wt mar 26, 2019 23:27

Cześć, mojego golfera trapią pewne problemy. W zimę oddałem silnik do remontu. Przed remontem zdarzało mu się zgasnąć raz na jakiś czas. Z kolei po remoncie, gdy temperatura otoczenia spada do około 2-4 stopni i poniżej, Golf gaśnie o wiele częściej. Najczęściej po dodaniu gazu czy jazdy na niskich obrotach (wyjeżdżając z podwórka muszę go trzymać na półsprzęgle na 1.5k obrotów żeby nie zgasł). Po odpaleniu nie ma ssania, obroty cały czas stałe (o ile nie zafalują), około 864 RPM o ile dobrze pamiętam. Kiedyś, wyjeżdżając z parkingu, musiałem rozgrzać go na postoju do 90st, bo przy każdej próbie cofnięcia się o metr - zdychał :ass:
Przy wyższych temperaturach otoczenia nie gaśnie.

Jak temp cieczy osiąga powyżej 60-70 stopni w takie zimne dni, to na szczęście przestaje gasnąć. Czasami zdarza się, że w trakcie jazdy gasł - wciskam sprzęgło, a wskazówka obrotomierza leci do zera.

No i oczywiście zdarzy się, że obroty przyfalują po przygazowaniu, spadają poniżej normy na sekundę i wraca, ale akurat to jakoś nie przeszkadza specjalnie.
Auto rozpędza się normalnie w każdej temperaturze. Pedał gazu jest bardzo czuły. Żeby ruszyć, wystarczy pewnie oprzeć stopę na pedale :P Ale jest mega zrywne, zagazowanego 1.6 16v ojczulka po prostu niszczy.

Z błędów nie wyskakuje nic oprócz tego z obwodem 30 czy coś takiego, napięcie aku mam delikatnie poniżej normy.

Niby baaaardzo pospolity problem, ale poczytałem po różnych forach i te objawy takie ni w p**dę, ni w oko. Mechanior coś spartolił? Czy to drobnostka pokroju usyfionej przepustnicy/przepływki? :jezor:



gczarkowski1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 05, 2019 21:15
Auto: MK4-V50-KIA-VITO-BMW
Silnik: BFQ

Re: 1.6 SR - brak ssania, gaśnie na zimnym, falują obroty

Post autor: gczarkowski1 » śr mar 27, 2019 07:30

Bardziej czujnik temperatury , na deskę daje sygnał ok a do kompa nie.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Re: 1.6 SR - brak ssania, gaśnie na zimnym, falują obroty

Post autor: hak64 » śr mar 27, 2019 13:13

Za utrzymanie obrotów na biegu jałowym (po wciśnięciu sprzęgła także) odpowiada silniczek krokowy, tyle że do jego prawidłowej pracy potrzebne są poprawne odczyty czujników temperatury, położenia przepustnicy, sondy lambda). Tak więc należy sprawdzić te elementy. Podobne objawy może też powodować nieszczelny układ dolotowy i związane z tym zasysanie lewego powietrza.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: 1.6 SR - brak ssania, gaśnie na zimnym, falują obroty

Post autor: marcin7x5 » śr mar 27, 2019 21:28

Wymień uszczelki pod kolektorem ssącym i powinno być ok. Dla pewności odpal jeszcze auto rano przy zdjętej wtyczce na czujniku temperatury wody.



Dones
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 30, 2014 12:58

Re: 1.6 SR - brak ssania, gaśnie na zimnym, falują obroty

Post autor: Dones » czw mar 28, 2019 11:47

Mam podobny problem. Czujnik ok, uszczelki nowe. Problem nie rozwiązany. Ostatnio wywaliło błąd przepustnicy związany z krokowcem. Pojawił się raz I po usunięciu nie ma. Chyba szykuje się podmianka przepustnicy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości