[mk4] Kobieta w potrzebie 1.4 1999 gaśnie na niskich obrotach kontrolka akumulatora

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Emeś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 20, 2018 21:15

[mk4] Kobieta w potrzebie 1.4 1999 gaśnie na niskich obrotach kontrolka akumulatora

Post autor: Emeś » wt lis 20, 2018 21:34

Witam
Mam problem, mój golf na zimnym silniku po odpaleniu gaśnie i po zgaśnięciu zaczyna świecić się kontrolka akumulatora... Odpala ładnie ale jest tez tak że po odpaleniu dodam gazu i jak puszczę gaz to po tym jak spadnie z obrotów to gaśnie i znowu kontrolka. Muszę go mocno przygazowac i chwilę pojeździć, dopiero jak się rozgrzeje to jest ok i nie gaśnie. Zauważyłam też że jak odpalę.samochod to słabiej palą mi się światła a jak przygazuje to mocniej. To samo jest z nawiewem. Dodatkowo przy odpaleniu słyszę jakiś.dziwny dźwięk. Również dziś przy dodawaniu gazu dziwny dźwięk się pojawił. Wszystko ustaje jak auto jest rozgrzane. Wiem że muszę wymienić przepustnicę. Czy to równiez może byc problem alternatora? Proszę pomóżcie jestem kobietą a jak pojadę do mechanika z zerowa wiedzą to ze mnie zedrze... Jakiś chociaż mocno orientacyjny koszt naprawy? Dzięki za pomoc



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[mk4] Re: Kobieta w potrzebie 1.4 1999 gaśnie na niskich obrotach kontrolka akumulatora

Post autor: muszkatobiasz » śr lis 21, 2018 19:27

na pewno coś z ładowaniem alternatora na wolnych nie wytwarza prądu



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

[mk4] Re: Kobieta w potrzebie 1.4 1999 gaśnie na niskich obrotach kontrolka akumulatora

Post autor: hak64 » śr lis 21, 2018 21:18

Sądzę że to nie tylko problem alternatora i słabego ładowania. W takim przypadku po odpaleniu silnika już nie powinno być problemu z gaśnięciem. Problem może dotyczyć przepustnicy, czujnika temperatury, lub sondy lambda (wszystkie odpowiadają za dawkowanie paliwa).



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Kobieta w potrzebie 1.4 1999 gaśnie na niskich obrotach kontrolka akumulatora

Post autor: marcin7x5 » śr lis 21, 2018 21:35

Proponuję sprawdzić czujnik temperatury wody. Być może nie wskazuje do ECU silnika właściwej temperatury przez co zimny silnik nie pracuje na odpowiednio wzbogaconej mieszance czego objawem są właśnie niskie obroty na biegu jałowym zimnego silnika lub wręcz jego gaśnięcie. Zbyt niskie obroty silnika powodują nie pełne ładowanie czyli zbyt niskie napięcie czego skutkiem jest właśnie przygasanie świateł, siły nadmuchu wentylatora itp. Na szybko to proponuję odpiąć wtyczkę z czujnika temperatury wody i zobaczyć jak wówczas odpali zimny silnik i jak się będzie zachowywał po rozruchu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości