CIŚNIENIE OLEJU GOLF IV

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kubicaaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 21, 2013 14:58

CIŚNIENIE OLEJU GOLF IV

Post autor: Kubicaaa » pn lis 12, 2018 18:25

Witam poproszę o porade Posiadam Golfa IV 1.6 SR AKL niedawno kiedy moja misa uległa zniszczeniu i wyciekł z niej olej zapaliła mi si kontrolka ciśnienia oleju , misę wymieniłem filtr zalałem nowy olej i tu zonk po przejechaniu około 10 km jak olej się rozgrzeje kontrolka ciśnienia znów się zapala i gaśnie kiedy dodam więcej na obrotach i zapala sie znowu kiedy mam np 5 bieg i są niskie obroty czy to panewki czy pompa czy też coś innego na co mam obstawiać??? Już nie wiem gdzie szukać dodam że czujnik wymieniony na nowy



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: CIŚNIENIE OLEJU GOLF IV

Post autor: wesol » pn lis 12, 2018 19:19

Jak już się kontrolka zapala a ty tak jeździłeś to silnik raczej nadaje się tylko na złomowisko pl.
Ty nie pytaj tylko go rozbieraj albo wpierw ciśnieniomierz wkręcić i sprawdź jakie jest ciśnienie na zimnym i ciepłym jak i jałowych i podwyższonych obrotach.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Kubicaaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 21, 2013 14:58

Re: CIŚNIENIE OLEJU GOLF IV

Post autor: Kubicaaa » pn lis 12, 2018 19:36

Czemu niby silnik nadawał by się na złom ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: CIŚNIENIE OLEJU GOLF IV

Post autor: wesol » pn lis 12, 2018 21:37

Bo jak się zapala lampka to ciśnienie jest raczej nie większe jak 0.5 bara. To praktycznie brak ciśnienia bo te pół bara nie jest w każdym punkcie tylko tu gdzie czujnik a gdzie czujnik jest? Pomyśl. A bez smarowania to wiele nie trzeba jeździć. Co innego jak ci strzeli przewód doprowadzający olej np do turbo bo to nagle się dzieje a jak się dzieje w wolnossaku to raczej etap falowy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości