Dymienie w 1.6

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: bastek016 » wt lis 21, 2017 16:50

To silnik 8v i jest tani jak barszcz w naprawie, pierwsze sprawdź kompresje i próba olejowa. Jak ma dobrą kompresje itp to wystarczy głowice zrobić - uszczelniacze zaworowe na bank bo jak chodzi na wolnych olej się gromadzi dodasz gazu i masz efekt. Ściąg głowice całość cię wyjdzie pewnie ok 500-600zł i będzie śmigał aż miło.
Jak będziesz robił sam to jak oddasz głowicę do regeneracji zmontujesz i po temacie. Będzie coraz gorzej, ceramizery i inne gówna nie pomogą, auto wymaga " Remontu Góry "



Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » wt lis 21, 2017 18:28

bastek016 pisze:To silnik 8v i jest tani jak barszcz w naprawie, pierwsze sprawdź kompresje i próba olejowa. Jak ma dobrą kompresje itp to wystarczy głowice zrobić - uszczelniacze zaworowe na bank bo jak chodzi na wolnych olej się gromadzi dodasz gazu i masz efekt. Ściąg głowice całość cię wyjdzie pewnie ok 500-600zł i będzie śmigał aż miło.
Jak będziesz robił sam to jak oddasz głowicę do regeneracji zmontujesz i po temacie. Będzie coraz gorzej, ceramizery i inne gówna nie pomogą, auto wymaga " Remontu Góry "
Problem w tym, ze nie znam sie na tym, a mechanika zaufanego mam tylko jednego a on bd wolny dopiero w styczniu.. inni to tylko naciagaja na kase....a ja mam juz dosc ladowania w niego..a sprzedacw takim stanie to tez nie sprzedam..



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: amatorek » wt lis 21, 2017 19:35

Ja za wymianę szklanek zapłaciłem 680 zeta (ze szklankami ok340 zeta) i dalej dzwonią,a powinienem najpierw zrobić pomiar cisnienia pompy olejowej.
przy wymianie uszczelniaczy nie trzeba zrzucać głowicy.
https://www.youtube.com/watch?v=BHfv2MrL4W4" onclick="window.open(this.href);return false;
bastek016 pisze: Ściąg głowice całość cię wyjdzie pewnie ok 500-600zł
,
regeneracja ,planowanie głowicy ck.700 zł.nie jestem pewny.
Das Auto pisze: jak jade w trasie caly czas to sie w ogóle temperatura nie podnosi lecz ogrzewanie działa, a gdy stane w korku to normalnie dochodzi do 90C
termostat do wymiany chociaż niekoniecznie,najpierw sprawdz
czujnik temperatury płynu chł. ,jeśli się tak zachowuje zegar,czujnik out
https://www.youtube.com/watch?v=Abce5gNZfVw" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » wt lis 21, 2017 23:12

Ok, dziękuje za rady i informację. Jutro jeszcze zadzwonię do drugiego mechanika i zobaczę ile za to wszystko będzie chciał. W najgorszym wypadku wleje mu doctora (może zadziała) - jak tak to pojeżdżę nim do końca i tyle.. bo naprawdę nie mam pieniędzy ani siły na kolejne roboty w tym aucie..



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: stefan666 » czw lis 23, 2017 10:07

Das Auto pisze:Ok, dziękuje za rady i informację. Jutro jeszcze zadzwonię do drugiego mechanika i zobaczę ile za to wszystko będzie chciał. W najgorszym wypadku wleje mu doctora (może zadziała) - jak tak to pojeżdżę nim do końca i tyle.. bo naprawdę nie mam pieniędzy ani siły na kolejne roboty w tym aucie..
Będziesz nim jeździł gdzieś gdzie policja stoi to uważaj na furgony w których mają sprzęty do badania spalin ( analizator spalin), bo normy masz przekroczone na 100% :grin:
A wedle przepisów skutkuje to zabraniem dowodu rejestracyjnego,zakazem dalszej jazdy oraz mandatem do 500zł :helm:
Wiem to z autopsji swojego przypadku :bigok:



Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » sob lis 25, 2017 09:52

No byle by nie dymił, muszę na razie omijać korki .. ;x
Z czasem sie okaze czy doctor pomógł :/



mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

Dymienie w 1.6

Post autor: mariusz33 » ndz lis 26, 2017 16:53

Witam caly remoncik cie wyniesie kolo 2000 wiem borobilem 4 lata temu,robil mi kumpel mechanik,smiga do dzis az milo .Nie robilem szlifu walu i cylindrow .Zrob glowice i panewki i dobre uszczelki na kolektorze.Moj bral olej ze szok ,jezdze 5 rok i do oleju nie zagladam.


Mariusz

Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » pn lis 27, 2017 12:12

Witaj. Wiesz może i bym to zrobił ale od kupna mojego golfa włożyłem już około 4 tys i kolejnych tysięcy nie mam zamiaru ładować w niego.. bo sprzedać aby wyjsc mało na minus to nie sprzedam a pewności, że pojeździ jeszcze kilka lat też nie mam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości