VW BORA 2.0 APK stukanie w silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

moondu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 01, 2016 21:20

VW BORA 2.0 APK stukanie w silniku

Post autor: moondu » pt maja 05, 2017 23:46

Witajcie!

Mam problem ze swoją bora 2.0 APK+lpg a mianowicie robiłem remont generalny silnika tzn: panewki, regeneracja głowicy, popychacze hydrauliczne, pierścienie, filtry oleje.
I właśnie niedługo po tej zabawie (600km) zaczęły się problemy a mianowicie stuki z silnika wyglądało na popychacze hydrauliczne więc je dodatkowo wymieniłem.
Przez chwile jakieś 1000 km się uspokoiło lecz nie do końca, teraz na zimnym silniku na równych obrotach strasznie głośno mi coś stuka, wygląda to na popychacze hydrauliczne, na ciepłym znów mi coś cyka non stop taki sam objaw miałem przed dedycja o wymianie na nowe popychacze hydrauliczne.
Samochód jest zalany olejem castrol 10w40. Przebieg przypuszczam że grubo ponad 300 tyś km choć na liczniku 200 tyś km. Jestem obecnie tym autem za granicą więc też nie mam jak podjechać do mechanika z racji bariery językowej...
Dla zobrazowania nagrałem filmiki może coś pomogą w ocenie

filmik jak silnik jest zimny:
https://www.youtube.com/watch?v=ZgOJe8W ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


cieply silnik
https://www.youtube.com/watch?v=JypSDsi ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

VW BORA 2.0 APK stukanie w silniku

Post autor: szymin89 » sob maja 06, 2017 14:49

Moze byc cisnienie oleju za niskie. Nic innego mi nie przychodzido glowy. Panewki wymieniales komplet czy tylko na wale?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

VW BORA 2.0 APK stukanie w silniku

Post autor: marcin7x5 » sob maja 06, 2017 21:36

Musisz zrobić pomiar ciśnienia oleju. Pewnie jest za niskie i grają popychacze. Może to być też wina luzu na panewkach na wale korbowym o ile je ruszałeś.



moondu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 01, 2016 21:20

VW BORA 2.0 APK stukanie w silniku

Post autor: moondu » sob maja 06, 2017 22:29

wymieniony komplet panewek. wał nie był szlifowany. filtry wymieniane dwa razy raz po rozruchu powiedzmy 100 km i drugi raz po 1000 km. Przed naprawą tak nie miałem więc możliwe jest to że panewki powiedzmy źle się ułożyły? Jestem w stanie sprawdzić coś więcej ?Jestem tym autem poza granicami polski i właśnie zastanawiam się czy nim zjeżdżać bo w niemczech taka zabawa za dużo by dużo kosztowała.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

VW BORA 2.0 APK stukanie w silniku

Post autor: marcin7x5 » ndz maja 07, 2017 11:33

Proponuję ci osłuchać stetoskopem lub kijkiem silnik to dowiesz się skąd dochodzi dźwięk. Na odległość to trudno coś doradzać. Zmierzysz ciśnienie oleju to będzie wiadomo czy problem tkwi w dole czy górze silnika. Jak nie masz możliwości takiego pomiaru to tylko osłuchanie. A powyżej 2000 obrotów też stuka?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości