Dziwny problem z ubytkiem oleju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wiesz-kto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 20:45

Dziwny problem z ubytkiem oleju

Post autor: wiesz-kto » śr kwie 19, 2017 21:02

Witam. Posiadam Golfa MK4 1.4 16V. Oleju ubywa mi od połowy bagnetu do minimum co 300km. Leje olej 10w-40 Mobila, wymieniany zawsze na czas. Silnik niekopci, niema wycieków, błedów na komputerze też niema, płyn chłodzniczy nie ubywa, kompresja na cylindrach też w normie. Jest tylko pewne ale
- Gdy grzałem silnik codziennie w tą zime oleju nie ubywało nic (sprawdzane codziennie)
- Gdy jechałem w dłuższą trase (400km w jedną strone) i sprawdziłem na miejscu i po powrocie stan oleju też nic nieubyło
Mechanicy krzyczą tylko że uszczelka pod głowicą to jest bo innego pomysłu niemają nikt nie spotkał się z takim problemem
Miał ktoś tak samo albo jest w stanie doradzić co z nim zrobić?

Samochód ma przerobioną odme (tak kupiłem że rurka gumowa, zastąpiona jest plastikową rurką która idzie pod samochód zamiast do filtra powietrza), żeby pozbyć się tzw majonezu stawiam
Przebieg to 236 tysięcy km



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dziwny problem z ubytkiem oleju

Post autor: marcin7x5 » czw kwie 20, 2017 17:04

Zamontuj na tej rurce od odmy jakieś pojemnik to będzie widać czy wypluwa tam olej. Druha rzecz to sprawdź chłodnicę oleju pi filtrem czy tam nie cieknie.



wiesz-kto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 20:45

Dziwny problem z ubytkiem oleju

Post autor: wiesz-kto » sob kwie 22, 2017 12:18

Zamontowałem pojemnic na końcu tej rurki i w nim znalazło się tylko trochę wody, i może z dwie malutkie grudki majonezu.
A co do chłodnicy oleju to niemoge znaleźć pod filtrem powietrza. Szukałem w gogle jak może wyglądać i w samochodzie czegoś takiego nie znalazłem. Jakby ktoś mógł wskazać na zdjęciu jakie dałem gdzie mniej więcej może się znajdować byłbym wdzięczny
Do tego jeszcze odkryłem że na przepustnicy na załączonym zdjęciu jest trochę oleju, i w jednej świecy stoi olej ale niesądze by to było problemem aż tak dużego ubytku oleju. Ogólnie to cały silnik oprócz miejsc o których pisałem jest czysty

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dziwny problem z ubytkiem oleju

Post autor: marcin7x5 » sob kwie 22, 2017 21:07

Chłodnicy oleju jest pod filtrem oleju a nie powietrza. Olej w gnieździe świec zapłonowych może świadczyć o nieszczelności na połączeniu pokrywy z wałkami rozrządu z resztą głowicy.



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Dziwny problem z ubytkiem oleju

Post autor: szymin89 » sob kwie 22, 2017 23:18

Pytanie czy ubywa tego oleju caly czas czy raz ubylo i szukasz co moze byc przyczyna. Dolej oleju do max i obserwuj. Radze tez podlaczyc odme tak jak byc powinna.



wiesz-kto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 20:45

Dziwny problem z ubytkiem oleju

Post autor: wiesz-kto » czw kwie 27, 2017 23:38

Oleju ubywa mi cały czas na krótszych trasach typu (15km) w jedną strone. W dłuższych problem magicznie znika. Odme podłączałem, ale tam się zbierał dalej ten majonez więc powróciłem do poprzedniego stanu z rurką pod silnik.
Chłodnica oleju niecieknie sprawdzałem sucho



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości