1.6 - Duży pobór oleju - Co robic?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Waszmentor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 14:46

1.6 - Duży pobór oleju - Co robic?

Post autor: Waszmentor » ndz lut 26, 2017 15:09

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem, przeszukałem kilkanaście tematów ale nie znalazłem odpowiedzi na pytania które mnie zastanawiają.

Wiec po kolei wygląda to tak:

- Kupiłem auto VW Golf 1.6 z 1999r., 74kW z instalacja LPG (montowana w listopadzie 2014) w lipcu 2016. Przebieg na tablicy 168 tkm. Zalane nowym olejem. Żadnych widocznych usterek.

Przejechałem nim do teraz jakieś 10 tkm. W miedzy czasie w grudniu jak zaczęły się mrozy po każdym odpaleniu silnika od razu gasł i na benzynie i na gazie. Trzeba było trzymac go z 3 min na wysokich obrotach zeby mogł jechac. Diagnoza u mechanika - zatkana przepustnica i wtryski gazu do wymiany. Po tej naprawie juz nie gasnie, na gazie jedzie idealnie a na benzynie faluja obroty jak stoi na swiatłach tak cały czas miedzy 900-1000obr. Przez cały ten czas jezdziłem głownie po miescie (codziennie około 30-50km) i 3 razy zrobiłem nim po 300km jednego dnia. W grudniu wymieniłem olej + filtry.

W styczniu zrobiłem nim przez dwa dni około 2000 km jadac głownie autostradami. W trakcie tej podrozy zaczela wariowac skrzynia (wypadała 5tka bez przerwy a po powrocie wszystkie biegi chodziły strasznie ciezko - po dwoch dniach spokojnej jazdy po miescie wszystko sie unormowało i do dzis jest ok).

Ale po tym dłuzszym wypadzie nagle zaswieciła sie kontrolka z brakiem oleju(3000km po wymianie oleju). Dolałem 4litry i przejechałem 500km i na razie jest ten sam poziom.

I tutaj pytanie, czy taka jednorazowa akcja wskazuje na jakas konrektna awarie ? Czy raczej musze sie nastawiac na grubszy remont - uszczelki pod glowice, pierscienie + skrzynia biegów ? Ewentualnie czy to normalne ze na LPG ten silnik az tyle tego oleju pobiera ? Komputer u dwoch mechanikow nie pokazywał zadnych bledow.

Pozdrawiam



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

1.6 - Duży pobór oleju - Co robic?

Post autor: szymin89 » ndz lut 26, 2017 18:34

Moze byc ze przy wysokich obrotach bierze sporo oleju, gaz moze tylko to pogorszyc. Jesli nie masz sladow oleju w ukladzie chlodzenia ani mazi pod korkiem wlewu oleju a silnik suchy to niestety bierze olej. Mozesz zalac gestszy olej np 10w40, ewentulanie 10w60 jak nie szkoda ci pieniedzy na olej.

Co do skrzyni to moze byc wina oleju albo sprzegla. Niedawno mialem podobny problem w mk4. Zmienilem olej i lozysko oporowe z tym smiesznym pretem co idzie przez skrzynie i bardzo duzo sie poprawilo. Nie jest idealnie ale nic nie blokuje i da sie bez stresu jezdzic.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 - Duży pobór oleju - Co robic?

Post autor: marcin7x5 » ndz lut 26, 2017 23:01

Jako nowy proponuję zapoznać się dokładnie w dziale benzyna i faq z lekturą problemów tego silnika który posiadasz w aucie. Już tyle razy było o pierścieniach olejowych i uszczelkach kolektora ssącego itd...



xavi_av
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 15:11

1.6 - Duży pobór oleju - Co robic?

Post autor: xavi_av » wt lut 28, 2017 22:43

Jak to 1.6. Tematów co do tego jest mnóstwo. Sam to przerabiałem. Zdecydowałem się na wymianę pierścieni , uszczelniaczy itd. 1560 zapłaciłem za wszystko razem z planowaniem głowicy , uszczelką, robocizną i olejem. No i dwa lata spokoju.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: 1.6 - Duży pobór oleju - Co robic?

Post autor: Lu4Ke » pt mar 03, 2017 16:41

xavi_av pisze:Jak to 1.6. Tematów co do tego jest mnóstwo. Sam to przerabiałem. Zdecydowałem się na wymianę pierścieni , uszczelniaczy itd. 1560 zapłaciłem za wszystko razem z planowaniem głowicy , uszczelką, robocizną i olejem. No i dwa lata spokoju.
gdzies ty caly remont silnika zrobil za takie grosze? sam bym do niego jezdzil... ile zrobiles km za te dwa lata? nic ci juz oleju nie ubywa?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości