ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

morarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2016 04:07

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: morarz » sob lis 12, 2016 05:18

Witam,
Wczoraj zakupiłem golfa 4 1.6 o numerze VIN : WVWZZZ1JZXD092479
Póki co jestem do niego pesymistycznie nastawiony bo kopci na biało, bardzo ciężko wchodzą biegi wszystkie, parują szyby w środku, nie działa ABS i pewnie jest do wymiany parę rzeczy w zawieszeniu i na tym pewnie nie koniec.
No, ale na nic więcej nie było stać, samochód kupiony za 5 tyś. na gaz.
Chciałbym powymieniać w nim wszystkie płyny czyli hamulcowy, olej, chłodniczy, ale nigdzie nie mogę znaleźć na żadnej stronie ile płynów wchodzi do tego samochodu ? Można prosić o małą pomoc w tym temacie ?



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: cinek2004 » sob lis 12, 2016 11:49

Hamulcowy - wystarczy litr do przelania
Chłodniczy - zawsze kupuję 5l i coś tam zostaje
Olej - 4,3l
Olej do skrzyni - 1,7l

Podłącz pod komputer, będziesz wiedział co z ABS.



Awatar użytkownika
grzechotek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 21:24
Auto: Golf MK6
Silnik: BSE

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: grzechotek » sob lis 12, 2016 16:35

Mało dałeś za golfa 4, ja dałem 9500zl silnik 1.6sr bez gazu.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: Garrison » sob lis 12, 2016 17:48

grzechotek pisze:Mało dałeś za golfa 4, ja dałem 9500zl silnik 1.6sr bez gazu.
Tylko popatrz jakie koszty go mogą czekać ;) Ja kupiłem za 5900, a niedługo po tym remont skrzyni. Ot, "okazje".



Awatar użytkownika
grzechotek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 21:24
Auto: Golf MK6
Silnik: BSE

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: grzechotek » sob lis 12, 2016 18:30

W moim jest skrzynia podwyższonego ryzyka DUU. Tylko jeździć i czekać aż nity strzelą. Kupiłem z przebiegiem 166k (+100k co najmniej). Ciekawe kiedy to się stanie.



morarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2016 04:07

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: morarz » ndz lis 13, 2016 00:52

Cinek dzięki. Mało dałem bo jest według mnie w fatalnym stanie, ale czymś trzeba dojeżdżać do pracy. Progi ma do wymiany, nie ma wycieraczki z tyłu, antena uwalona, poprzecierany, ale dostałem gratis 4 koła zimówki. Ponad 300 tyś przebiegu ma. Ogólnie nie zapeszając chodzi ładnie silnik na benzynie i gazie, trzyma pion, ale jest masło pod korkiem, z tego co czytałem, to nie musi być uszczelka pod głowicą, może to być tak, że zasysa wodę do kolektora i wystarczy lać lepsze paliwo, jeździć trochę dalej, przeczyścić odmę i przepustnicę i powinno pomóc prawda to ? I baaaardzo ciężko wchodzą biegi, podobno jakieś wodzionka można prysnąć wd-40 i może być lepiej. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie wymieniać do tego tarcze sprzęgła lub coś drogiego. Nigdzie na tym samochodzie nie mogę znaleźć kodu silnika a szukałem wszędzie chyba. Może brudny jest i nie widać, muszę go wyczyścić. Planuje wymienić pasek rozrządu, wziąć go na szarpaki, podłączyć pod kompa, zainstalowałem na laptopie POLSKI VAG 4.9 PL i mam kabel OBD II, nie mam pojęcia czy ten program zadziała, jutro mam zamiar to sprawdzić. Olej silnikowy i filtr był niedawno wymieniany się dowiedziałem, wymienię póki co filtr paliwa, powietrza i kabinowy oraz płyn chłodniczy. Nie wiem czy brać się za wymianę oleju w skrzyni bo nie wiem czy to coś da.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: Garrison » ndz lis 13, 2016 01:34

Masło przy krótkich trasach prawda. Szukałeś kodu silnika "wszędzie", czyli przy kole zapasowym i pod maską, obok amortyzatora od strony kierowcy? :D

Co do oleju w skrzyni to nie zaszkodzi. Co prawda to nie automat, ale też warto od czasu do czasu co wymienić.



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: szymin89 » ndz lis 13, 2016 13:07

Sadzac po roku produkcji kod silnika to AKL. Mam w domu mk4 z tym silnikiem z '99 i skrzynia tez DUU. biegi ciezko wchodzily to wymienilem lozysko oporowe i popychacz. Zalany oczywiscie swierzym olejem i ''jest duzo lepiej''. Czasami pierwszy bieg ciezko wrzucic. Jesli nie jestes pewny kodu silnika to powinna byc naklejka w bagazniku albo w ksiazce serwisowej.



morarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2016 04:07

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: morarz » ndz lis 13, 2016 21:02

szymin a jakie są koszty tego łożyska oporowego i popychacza ? Możesz mi wysłać linki z allegro lub z jakiegoś sklepu ?



morarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2016 04:07

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: morarz » wt lis 15, 2016 20:31

Znalazłem kod silnika jest to AKL, co do ciężko chodzącego drążka zmiany biegów to okazało się, że do wymiany są plastiki te pod maską bo bardzo ciężko chodzą, ten zestaw naprawy zmiany biegów będzie dobry do mojego samochodu : ?
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-bieg ... 17207.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mam też problem z lusterkami, mam elektrycznie regulowane lusterka ale w ogóle nie działa regulacja. Elektryczne szyby działają. To może być wina którego przekaźnika lub bezpiecznika ?
W allegro wpisuję Golf 1.6 akl pasek rozrządu i nic nie znajduje, wie ktoś jaki pasek rozrządu trzeba wymienić i czy tylko pasek rozrządu się wymienia czy trzeba też jakieś rolki?
Również nie mogę znaleźć odpowiednich świec zapłonowych do tego samochodu.
Znalazłem takie:
http://allegro.pl/ngk-swiece-bkur6et-10 ... 57848.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Będą dobre czy BERU byłyby lepsze ?
Brakuje też jednej obudowy w zawieszeniu tak mi się wydaje, bo skrzynia biegów jest odsłonięta.
Ta obudowa jak poniżej będzie pasować do mojego samochodu i to jest ta obudowa pod maską ?
http://allegro.pl/oslona-silnika-golf-4 ... 69998.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ogólnie jest gdzieś jakiś spis części do samochodu wpisując np. numer VIN lub model samochodu ?
Dzięki wielkie za pomoc. :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: marcin7x5 » wt lis 15, 2016 21:00

Wpisz sobie hasło"etka" a znajdziesz wszystkie części jakich potrzebujesz. Co do rozrządu to zawsze wymienia się pasek i rolki. Zalecane jest również wymiana pompy wody.



morarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2016 04:07

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: morarz » śr lis 16, 2016 19:42

NA tej stronie nic nie mogę znaleźć, jest bardzo nieczytelna, nie mogę np. znaleźć mojej obudowy pokrywy skrzyni biegów, niestety to nie real oem BMW. Tam wszystko jest czytelne i bez problemu można wszystko znaleźć. Jedynie co chcę wiedzieć to czy ten zestaw naprawczy to jest to czego szukam, smarowałem trochę te plastiki pod maską i jest troszkę lepiej, ale nie wiem czy nie kupię czegoś innego. Jest jakaś strona internetowa gdzie tanio można kupić części do golfa 4 ? Bo np. wymiana paska rozrządu z rolkami plus pompa wody to wydatek minimum 250 zł. Może gdzieś da się kupić taniej i tej samej firmy ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: marcin7x5 » śr lis 16, 2016 20:37

Jeżeli myślałeś że golf jest tani w naprawach to jesteś w błędzie aczkolwiek tragedii jeszcze nie ma. Sklep to jak każdy internetowy lub oferty kolegów z forum.



morarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2016 04:07

ile litrów płynów wchodzi do golf 4

Post autor: morarz » czw lis 17, 2016 16:59

OK, dzięki za informację. Bezpiecznik od lusterek i od szyb elektrycznych jest ten sam i który to jest numer ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości