1.6 sr 0.5 litra oleju na 100 km to mozliwe??

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: 1.6 sr 0.5 litra oleju na 100 km to mozliwe??

Post autor: Fafik258 » pn maja 18, 2015 13:58

bizdzioch pisze:Jestem pewny prawie na 100 procent ze nic nie miezyl bo pewnie nie mial takich przyrzadow albo mu sie nie chcialo ale mowil ze juz pare silnikow takich robil i nie bylo problemu. A mechanik kolega no to mu zaufalem i teraz mam:/ A tloki stare zostaly.
Ja jak robiłem mojego trutnia, to powiedziałem jasno, że ma pomierzyć wszystko zgodnie ze sztuką. Jak będzie coś nie tak to podejmę decyzję co dalej. Od czasu remontu minęło 50000 tyś. w tym 20000 na gazie i dalej nic nie bierze.



bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

1.6 sr 0.5 litra oleju na 100 km to mozliwe??

Post autor: bizdzioch » pn maja 18, 2015 16:54

Czyli jak zwykle mam pecha i u mnie remont na dlugo nie pomogl;/ heh i co tu teraz zrobic rozbierac znowu czy kupowac inny silnik?


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images42.fotosik.pl/95/2e33260ea927a968.jpg[/img][/url]

611TOMASZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 17:55

1.6 sr 0.5 litra oleju na 100 km to mozliwe??

Post autor: 611TOMASZ » sob maja 23, 2015 09:01

Kupując inny silnik nigdy do końca nie wiesz na co możesz trafić, natomiast prawidłowy remont daje spokój na ładnych parę lat.



Awatar użytkownika
arekgroszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 14:49
Lokalizacja: LOW CHOW
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.8T
Kontakt:

1.6 sr 0.5 litra oleju na 100 km to mozliwe??

Post autor: arekgroszek » ndz maja 24, 2015 01:01

bizdzioch,
Czytałem ten temat i mam to samo a co najlepsze też robił mi znajomy kolega i co najlepsze po remoncie też bierze olej ;D ja dolewam niestety tego oleju i tak 5l przez 10 tysięcy ale powoli odkładam na inną jednostkę :)



bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

1.6 sr 0.5 litra oleju na 100 km to mozliwe??

Post autor: bizdzioch » ndz maja 24, 2015 11:19

Tak się wychodzi na remontach z kolegami. Teraz jeszcze zdzwaniałem się z kolega co pracował u tego mojego mechanika i rozmawiałem o pierścieniach jakie mi założyli i on chyba mówił ze tamten szef mechanik zamawiał normalnie z katalogu pierścienie wiec pewnie założyli znów 3 częściowe i tu pewnie jest problem a mówiłem wyraźnie ze maja być z golfa 3 2 częściowe. I ten kolega mówił ze pierścienie które zakładają jakieś w żółtym opakowaniu firmy nie pamięta szalu nie robią. Po mnie robił koledze jakiegoś opla tez na tych pierścieniach i mówił ze tez zaczął brać olej po krótkim czasie. Myślec zęby dokładnie sprawdzić jakie jest dokładnie spalanie oleju i udać się na reklamacje. Ale tym razem ja kupie pierścienie 2 częściowe olejowe myślę o firmie PRIMA polecanej na forum myślę ze będą ok? Przy takiej wymianie samych pierścieni trzeba będzie zdjąć głowic i teraz uszczelniacze były robione gniazda docieranie i myślę ze tu nie ma co ruszać zresztą po zaworach będzie widać czy poszczają uszczelniacze. I nie wiem teraz czy planować głowice jedni mówią że jak niedawno była robiona to nie trzeba inni że za każdym razem trzeba planować i już zgłupiałem. Potem miskę w dół panewki były nowe wiec zostaną zmienić pierścienie i złożyć 2 częściowe. I oczywiście pomierzyć tym razem owal cylindrów czy wszystko jest ok. A i jeszcze jedno pytanie czy mam jakieś prawne drogi żeby w razie czego domagać się powtórnego remontu jeśli poprzedni nie dał długotrwałych efektów a byl robiony ok 1.5 roku temu ? Bo czuje że ciężko się będzie z nim dogadać... Przepraszam za taka powieść ale już nie wiem co mam robić...


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images42.fotosik.pl/95/2e33260ea927a968.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
arekgroszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 14:49
Lokalizacja: LOW CHOW
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.8T
Kontakt:

1.6 sr 0.5 litra oleju na 100 km to mozliwe??

Post autor: arekgroszek » ndz maja 24, 2015 17:49

bizdzioch,
Szczerze to dla mnie szkoda zachodu dochodzić teraz i wiesz co ja bym mu pojechał i dał przysłowiową stówke i się nie znamy. Miałem paru takich a ten co mi robił sprzęt też się nie odzywa co najlepsze kolego robił mi nie tylko głowicę bo padła uszczelka robił mi sprzęgło magiel i rozrząd a jak odebrałem coś dziwnie chodził i mówił, że kapcia spalił tak dobrze chodzi ... myślę sobie no super furka teraz dostała parę części śmigać powinna, pojechałem na działeczkę zmienić olej - kopcił strasznie... nie wiedziałem co się dzieje strzelał z tłumika.. zadzwoniłem powiedziałem co jest nie tak miał poprawić, nie poprawił ... sprawdziłem błędy okazało się Czujnik Halla chociaż przed oddaniem nic nie było w sterowniku.. No więc zamówiłem czujnik Bosha ponad 200zł z możliwością zwrotu pojechaliśmy podmieniać, nadal to samo... mówiłem mu jak pierwszy raz zadzwoniłem, że na forum chłopaki pisali że to wina rozrządu to mnie wyśmiał i nazwał internetowym znawcą.. przestawiał rozrząd i kupa mu to dało... ja nie chciałem się za to brać ale ustawiłem rozrząd sam u siebie na podwórku i powiedziałem mu, że niezły z niego mechanik skoro zagiął go internetowy znawca.. od tej pory sam robie wszystko a przez 2 lata coś tam można o swoim aucie się dowiedzieć. Wg mnie jeśli chcesz robić jeszcze raz remont to sprawdź po kolei głowicę jak masz wątpliwości to daj na planowanie zawsze to krok do przodu bo potem padnie i znów rozbieranie itd itd nie potrzebna kasa.. Panewki jak wymieniane to loozik ale rozbierzesz zobaczysz i ocenisz inaczej się nie da... Dociekać z nim myślę, nie ma co spróbuj się dogadać polubownie a jeśli nie to tutaj mamy na forum dział o prawie daj tam znać jak coś pójdzie nie tak :)

Tak nawiasem, nie zastanawiałeś się nad swapem?



bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

Re: 1.6 sr 0.5 litra oleju na 100 km to mozliwe??

Post autor: bizdzioch » ndz maja 24, 2015 18:04

No wlasnie caly czas mysle nad 1.8t. Mialem wczesniej passata b5 1.8t i bardzo dobrze go wspominam a w budzie mk4 to dopiero by fajnie jezdzilo. U nas w okolicy calego anglika za 2500 - 2800 kupie tylko ciezko znalesc jakiegos ogarnietego fachowca zeby mi to ogarnol i kolo sie zamyka ja robie po 12 godzin i nie mam kiedy grzebac za mocno ani kanalu ani podnosnika i lipa sie robi:/


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images42.fotosik.pl/95/2e33260ea927a968.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
arekgroszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 14:49
Lokalizacja: LOW CHOW
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.8T
Kontakt:

1.6 sr 0.5 litra oleju na 100 km to mozliwe??

Post autor: arekgroszek » ndz maja 24, 2015 22:10

bizdzioch,
Nawet nie potrzeba kanału ani podnośnika ;D Codziennie po 12h pracujesz? Bo ja 3-4 dni w tygodniu po 12 godzin ale zawsze czy w weekend czy tam w jakiś wolny dzień grzebię sam ;D Na forum znajdziesz wszystko uwierz mi aby spróbować mieć jakieś narzędzia do tego bo to połowa sukcesu :D



bizdzioch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lip 19, 2007 07:46
Lokalizacja: Walichnowy k/Wielunia
Kontakt:

Re: 1.6 sr 0.5 litra oleju na 100 km to mozliwe??

Post autor: bizdzioch » śr cze 10, 2015 18:57

Silnik rozebrany. Na jednym cylindrze zawory byly przegrzane az mialy taki czerwony kolor wiec pewnie uszzelniacze tez dostaly w kosc. Glowica poszla do sprawdzenia i zobaczymy co z nia bedzie. Zastanawiam sie co bylo przyczyna takiego stanu rzeczy? Lejacy wtrysk gazu? Zle wykonany wczesniej remont? zle dotarte zawory? albo jakis problem z ukladem zaplonowym? Jak jezdzilem to wlasnie mi sie wydawalo ze cos stuka lekko jakby szklanka a moze to poprostu spalanie stukowe bylo? Ale wszyscy mechanicy mi mowili ze wymyslam i ze jest dobrze to teraz wyszlo jak dobrze:/


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images42.fotosik.pl/95/2e33260ea927a968.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości