drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariusz22441
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 21, 2012 22:04

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: mariusz22441 » pn lis 18, 2013 23:58

Witam :)
Piszę, może akurat ktoś się spotkał z podobnymi objawami.
Auto Golf mk4, 1,4 16V 75 km
Ostatnio zauważyłem że przy prędkości ok 35-40 km/h na trzecim biegu drży auto, na innym biegu tego nie widzę. Słyszałem że podobno pojeżdzenie troche na wyższych obrotach pomaga, ale dodam że nie należę do specjalnie niskoobrotowych kierowców. Do tego temperatura płynu chłodzącego mało kiedy przekracza 85 stopni a przeważnie ma gdzieś ok 75-80 stopni. Do tego jakby jeszcze było mało to ostatnio gdy zapalę auto to słyszę taki dziwny dźwięk, jakby takie brzęczenie, dochodzące gdzieś jakby z nawiewów. Co dziwne jest to słyszalne tylko kiedy nawiew jest ustawiony na 1, gdy zwiększam na 2, dźwięk ustępuje. Może ktoś z Was spotkał się z podobnymi objawami i wie jak można się z nimi uporać, albo przynajmniej stwierdzić co się dzieje z autem :)
Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: 1208Krzysiek » wt lis 19, 2013 00:19

Powiem ci tak ten typ tak ma i nic tu dziwnego nie widze.


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

mariusz22441
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 21, 2012 22:04

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: mariusz22441 » wt lis 19, 2013 00:55

1208Krzysiek pisze:Powiem ci tak ten typ tak ma i nic tu dziwnego nie widze.
No wiesz, przez prawie trzy lata użytkowania go przeze mnie, nie miałem z tym problemów, więc nie jest to aż tak naturalne.



Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: 1208Krzysiek » wt lis 19, 2013 01:15

To moze tak auto sie starzeje ,i dzieja sie takie rzeczy , czeba cos zainwestowac a nie lac i jezdzic,troche ci moge wymienic , poduchy silnika moga sie wykanczac, wibracje od tlumikow ( czesto gesto w tych modelach daja wibracje)brzeczenie z nawiewow to norma u mnie brzeczy od kiedy go kupilem, co do temperatury plynu albo termostat sie wykancza albo licznik zaczyna leciec w kulki albo jakies oslony chlodnicy ci ubyly , albo klapka przy filtrze co reguluje doplyw zimne cieple od kolektora umarla i silnik ciagnie tylko zimne powietrz ale nie sadze bo od tego jet termostat .


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

mariusz22441
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 21, 2012 22:04

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: mariusz22441 » wt lis 19, 2013 13:32

1208Krzysiek pisze:czeba cos zainwestowac a nie lac i jezdzic
Nie zupełnie o taką radę mi chodziło :grrr: Jak zauważam że z autem coś się zaczyna dziać to piszę, i prosze o radę co się może psuć itp .
1208Krzysiek pisze:troche ci moge wymienic , poduchy silnika moga sie wykanczac, wibracje od tlumikow ( czesto gesto w tych modelach daja wibracje)brzeczenie z nawiewow to norma u mnie brzeczy od kiedy go kupilem, co do temperatury plynu albo termostat sie wykancza albo licznik zaczyna leciec w kulki albo jakies oslony chlodnicy ci ubyly , albo klapka przy filtrze co reguluje doplyw zimne cieple od kolektora umarla i silnik ciagnie tylko zimne powietrz ale nie sadze bo od tego jet termostat
Tak już lepiej, zobacze co da sie zrobić



Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

Re: drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: 1208Krzysiek » wt lis 19, 2013 16:04

mariusz22441 pisze:
1208Krzysiek pisze:czeba cos zainwestowac a nie lac i jezdzic
Nie zupełnie o taką radę mi chodziło :grrr: Jak zauważam że z autem coś się zaczyna dziać to piszę, i prosze o radę co się może psuć itp .
1208Krzysiek pisze:troche ci moge wymienic , poduchy silnika moga sie wykanczac, wibracje od tlumikow ( czesto gesto w tych modelach daja wibracje)brzeczenie z nawiewow to norma u mnie brzeczy od kiedy go kupilem, co do temperatury plynu albo termostat sie wykancza albo licznik zaczyna leciec w kulki albo jakies oslony chlodnicy ci ubyly , albo klapka przy filtrze co reguluje doplyw zimne cieple od kolektora umarla i silnik ciagnie tylko zimne powietrz ale nie sadze bo od tego jet termostat
Tak już lepiej, zobacze co da sie zrobić
Bo na odleglosc to szklana kula nie pomorze , czeba auto widziec slyszec, przebadac.


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Re: drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: bugatti415 » wt lis 19, 2013 21:22

1208Krzysiek pisze:
mariusz22441 pisze:
1208Krzysiek pisze:czeba cos zainwestowac a nie lac i jezdzic
Nie zupełnie o taką radę mi chodziło :grrr: Jak zauważam że z autem coś się zaczyna dziać to piszę, i prosze o radę co się może psuć itp .
1208Krzysiek pisze:troche ci moge wymienic , poduchy silnika moga sie wykanczac, wibracje od tlumikow ( czesto gesto w tych modelach daja wibracje)brzeczenie z nawiewow to norma u mnie brzeczy od kiedy go kupilem, co do temperatury plynu albo termostat sie wykancza albo licznik zaczyna leciec w kulki albo jakies oslony chlodnicy ci ubyly , albo klapka przy filtrze co reguluje doplyw zimne cieple od kolektora umarla i silnik ciagnie tylko zimne powietrz ale nie sadze bo od tego jet termostat
Tak już lepiej, zobacze co da sie zrobić
Bo na odleglosc to szklana kula nie pomorze , czeba auto widziec slyszec, przebadac.
CZEBA CZEBA :jaja:



mariusz22441
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 21, 2012 22:04

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: mariusz22441 » ndz gru 01, 2013 15:33

Co do tej temperatury płynu chłodzącego, to ona się tak waha między 70 a 80, 80 jednak rzadko kiedy ostatnio osiąga. Nie jestem jednak przekonany czy to termostat nawala bo słyszałem że przy niesprawnym termostacie auto nie zagrzało by się, a już na pewno trwało by to sporo dłużej, po za tym spalanie paliwa byłoby większe. Jak jednak widzę paliwo spala normalnie a samochód nagrzewa się szybciutko, 3 minutki, więc tak sobie myślę czy czujnik nie nawala. Co o tym sądzicie?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: jameess » pn gru 02, 2013 15:40

Autem jeździsz w trasie czy po mieście? Bo jak po mieście to faktycznie auto się nagrzeje szybciej mimo uwalonego termostatu, natomiast poza miastem temp szybko spadnie. Na moje masz uwalony termostat,
Możesz jeszcze sprawdzić w ten sposób: Odpal rano auto na postoju i gdy się temp podniesie dotknij gruby wąż na dole chłodnicy, jak ciepły to termostat szrot.



mariusz22441
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 21, 2012 22:04

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: mariusz22441 » pn gru 02, 2013 16:45

głównie jeżdze po mieście, ale ostatnio jechałem 80 km i też normalnie wszystko



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: jameess » pn gru 02, 2013 20:43

Jak dla ciebie jest normalna temp 70-80 i nie rozumiesz co się do ciebie mówi to nie rozumiem czego oczekujesz.
Co do drgań na 3 biegu to jeżeli na innych biegach tego nie ma to coś ewidentnie ze skrzynią.



mariusz22441
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 21, 2012 22:04

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: mariusz22441 » pn gru 02, 2013 22:00

jameess pisze:Jak dla ciebie jest normalna temp 70-80 i nie rozumiesz co się do ciebie mówi to nie rozumiem czego oczekujesz.
a moze to ty nie rozumiesz, wiem że temp 70-80 nie jest normalna bo inaczej bym tutaj nie pisał, chodzi mi o to ze auto nagrzewa się normalnie podczas jazdy, paliwa też bierze normalnie a słyszałem że przy niesprawnym termostacie nie byłoby to możliwe. więc może tylko czujnik poszedł i dlatego pokazuje mi złą temperaturę?? :grrr:



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

drżenie samochodu, niska temperatura płynu chłodzącego

Post autor: jameess » pn gru 02, 2013 23:04

Podłącz się do auta i sprawdź ile czujnik podaje na licznik a ile na kompa, jak tak samo to termostat out, cena termostatu wahlera to 50-80 zł, cena czujnika temp ( tylko oryginał) 80-120 zł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości