Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » czw lut 06, 2014 21:46

spróbuj odpiąć przepływkę zobacz jak auto będzie reagowało....



daruzagi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 02, 2013 13:44

Re: Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: daruzagi » pt lut 07, 2014 22:44

Po odpięciu przepływki jest zmiana auto chodzi na początku źle poźniej się uspokaja albo gaśnie .... podjade do goscia w poniedziałek co ma używaną przepływkę podepne robaczę różnice w obrotach ... Jakie sa wasze reakcje po wymianie przepływki???



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » sob lut 08, 2014 11:30

u mnie to samo co u ciebie ale zrób tak jak mówisz zobaczymy jaka będzie reakcja.... a wiec czekam na info pozdr...



nowed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:53

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: nowed » ndz lut 09, 2014 17:56

Ja już po remoncie silnika - niestety drgań poki co nie udalo sie wyeliminować. Nie wiem czym są spowodowane - cewki podmienianie, przepływka, sondy odpinane... wtryski sprawdzane, sterownik sprawdzany, masy również,koncza mi sie pomysły :crazy: świece juz 2x wymienione!

Ku... co za wynalazek. Mam również wrażenie, że czasem przylewa go paliwem podczas przyspieszania z niskich obrotow.

Kiedyś czatalem ze w silniki 1.6 8v rowniez wystepowy takie drgania i serwis wgrywal nowe oprogramowanie sterownika.

Ma ktos jakies pomysły?



daruzagi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 02, 2013 13:44

Re: Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: daruzagi » pn lut 10, 2014 21:25

Pomyślmy wspólnie co zostało.

Nieszczelność? U mnie bora nie ma zbyt dużej różnicy - mimo odpięcia jakiegoś podcisnienia od silnika normalnie wkręca się na obroty. Przytykałem od filtra powietrza dopływ żeby sprawdzić czy pojawi się jakaś nieszczelność i wydawało mi się że coś tam gdzieś słychać tylko kurna jak to sprawdzić ;/
Czyszczenie odmy, przepustnicy itp ... gość na jednym forum stwierdził że paliwo olej musi być dobrej jakości bo za chwile zawali odme przepustnice i waryjują obroty. Jaki lejecie olej?

Ja miałem też problem z białym dymem z rury wydechowej i brał mi olej ale zrobił mi gość uszczelniacze zaworowe bez sciągania głowicy i wszystko jest teraz super oleju bardzo mało bierze nie dymi na biało.

Załączam też temat niegdyś prowadzony na innym forum.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1811244.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Znalazłem też nowy ciekawy temat gdzie gość podał że temat został rozwiązany
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=522030" onclick="window.open(this.href);return false;

Pęknięty kolektor wydechowy:
cytat z tego forum
A wiec tak jestem po zabiegu swoim MK 4 okazało się jednak że pęknięty kolektor wydechowy w 4 miejscach spawanie rozwiązało sprawę nie równej pracy silnika a także wyższego spalania temat uważam za zamknięty dziękuje:-)

Co o tym sądzicie?
Wymiana wszystkich rzeczy i remonty silnika to strata pieniedzy!!!



daruzagi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 02, 2013 13:44

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: daruzagi » pn lut 10, 2014 21:27

tomcio06750,

Witam pisze odnośnie pewnego postu.
Mam również drgania na jałowym silniu. Wymieniałem już wszystko. Czy u pana spawanie rozwiązało sprawę?
Nie mam żanych błędów. Łapie się za głowe?



ironman4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 07:18
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: ironman4 » pn lut 10, 2014 21:30

Miałem kiedyś przyjemność jeździć Octavią 1,6 sr i właśnie też tak kulała. Z moich obserwacji w ostatnim czasie. Po wymianie szczotek z regulatorem napięcia w altku częściej ma momenty że równiutko pracuje. Drgania są też delikatniejsze ale nasilają się w deszczową pogodę. Gdy jest sucho jest lepiej. Też myślałem już nad tym czy to nie jest wina kompa. W sumie na razie odpuściłem to sobie i staram się nie zwracać na to uwagi :) Jak zrobi się ciepło to może coś pokombinuję ale jeszcze nie wiem co :P



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » wt lut 11, 2014 15:04

hmm odnośnie spawania kolektora to powiem szczerze że różnica była nie do poznania auto nabrało mocy ciszej chodziło no i co najlepsze praktycznie drgania ustały, no ale nie na długo bo po kilku dniach już wróciło wszystko tak jak było ale wiem doskonale że to dalej kolektor puścił pojechałem do spawacza z reklamacja i tutaj się zaczęło kopanie on twierdzi że jest ok itd itd na razie stoję w miejscu ale rozważam na wiosnę kupno nowego kolektora wydechowego mam nadzieję że to pomoże



daruzagi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 02, 2013 13:44

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: daruzagi » wt lut 11, 2014 21:22

Znalazłem jeszcze taki temat na forum
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5&start=42" onclick="window.open(this.href);return false;

Gość twierdzi że pomogła wymiana sondy lambda i nie ma problemu z falowaniem. Ja sonde wymieniałem więc myślę że to nie ona.

Ogólnie to jest jeszcze taka sprawa. Auto ma instalacje LPG na benzynie błędy nie wyskakują na lpg na wolnych obrotach występuje wypadanie zapłonu 2, 3, 4.
Kiedyś mierzylłem ciśnienie na cylindrach i wyszło w okolicy 12 gosc coś tam mówił że jeden ma troche mniej. Czy to było by powodem szarpania? Na benzynie odczuwalne są szarpnięcia na gazie jest wszystko razy 2. W przyszłym tygodniu wybiorę się jeszcze do innego elektronika który podobno się zna na ten temat i miał takie przypadki.

Kazał mi też sprawdzić przewody podciśnienia ...

Co o tym sądzicie?

Mam nadzieje że to nie będzie silnik ... ;/ Tematy na forum sa takie że ktoś zrobił remont i dalej to samo ;/



nowed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:53

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: nowed » śr lut 12, 2014 03:03

Ja robilem remont - ale akurat wymiana pierścieni ma sens bo nie sa w tych motorach za dobre. Kolektor mam szczelny. wydech rowniez. Poki co bierze spore ilosci oleju ale nie ma nawet 1000Km po wymianie i pierscienie ukladaja się do eliptycznosci cylindrów.

Bujam sie na Mobilu 0W40 pelen syntetyk...

zamierzam zrobic logi dynamiczne jak to wyglada przy przyspieszaniu

W każdym razie nie spoczne dopóki nie rozwikłam tej zagadki.



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » czw lut 13, 2014 13:06

a ja jeszcze zrobię tan kolektor i wymienię sondę ale to będzie ostatnie co zrobię więcej nie mam zamiaru jak nie będzie poprawy...



daruzagi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 02, 2013 13:44

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: daruzagi » czw lut 13, 2014 22:42

Kolejny znaleziony temat.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=437335" onclick="window.open(this.href);return false;

Niedokręcone ściece i nieszczelność - dzurawy przewód od odmy ... sprawdzaliście?



ironman4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 07:18
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: ironman4 » pt lut 14, 2014 17:07

Tak :grin:



daruzagi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 02, 2013 13:44

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: daruzagi » śr lut 19, 2014 20:17

Oj mam przerywanie - gość ponownie zmierzył mi kompresie i na drugim cylindrze jest tylko 3 bary na 3 pozostałych po 12. Jutro gość sciągnie głowice i napiszę co i jak ;/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości