Czujnik położenia wałka Golf 4 1.4 16v

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiekm27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 04, 2013 17:39

Czujnik położenia wałka Golf 4 1.4 16v

Post autor: krzysiekm27 » czw lip 04, 2013 18:41

Witam mam następujący problem...

Zakupiłem golfika jakieś 3 lata temu sprawował się dotychczas wyśmienicie aczkolwiek ostatnio zaczynał mi płatać figle
Do rzeczy :
mój golf to 1.4 16v kod silnika AKQ rocznik 1998 bez klimy
Zdarzyło mi się jadąc normalnie że autko tak po prostu zgasło samo z siebie.
Podpięcie pod komputer - wyszło kilka błędów między innymi czujnik położenia wału czujnik położenia wałka rozrządu oraz kilka o przepustnicy (wątek przepustnicy pomijam, wymiana na nową i kłopot z głowy. :grin: Obroty falowały)
Wymieniłem czujnik położenia wału oraz czujnik położenia wałka rozrządu usunąłem wszystkie błędy i myślałem że po kłopocie.
Jazda próbna i bach to samo, zgasł sam z siebie podczas przyspieszania. Znowu pod kompa i tym razem żadnych błędów :?
Przejrzałem wszystkie przewody, świece i nic. Wykręciłem cewkę zapłonową obejrzałem i okazało się że była delikatnie pęknięta. Więc pewnie zwarcie między zwojowe, i stąd autko gasło podczas przyspieszania oraz po osiągnięciu wysokiej temperatury
No cóż wymiana cewki zapłonowej. I znowu jazda próbna i tym razem wszystko ok chodzi jak marzenie.
Mija morze tydzień.
Podczas próby odpalenia silnik zaczął wariować skakać szarpać
podpinam kompa i błąd czujnika wałka rozrządu G40 bodajże i coś tam o zwarciu do masy
Zakupiłem kolejny czujnik wymieniłem, błąd usunąłem. Uruchamiam silnik i .... znowu to samo ten sam błąd.
Mam już ze 4 czujniki i żaden nie działa niby więc to zapewne zwarcie w instalacji jakieś bo już nie mam pomysłu na to.
Ale po odłączeniu tego czujnika autko odpala i śmiga wyśmienicie.
Więc mam pytanie czy można tak jeździć autkiem bez tego czujnika ?
Czy nie spowoduje to innych uszkodzeń ?
Odwiedzę elektromechanika z czasem ale puki co muszę się czymś poruszać więc stąd moje pytanie
Czy miał ktoś podobny problem ????

Z góry dzięki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Czujnik położenia wałka Golf 4 1.4 16v !!!

Post autor: PinkFloyd » pt lip 05, 2013 09:08

Może masz przestawione fazy rozrządu?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Czujnik położenia wałka Golf 4 1.4 16v !!!

Post autor: Waqa » pt lip 05, 2013 19:24

a sprawdzałeś same okablowanie ow czujnika?? koledzy na pewno podadzą ktory pin w ecu. wystarczy miernik i test ciągłości przewodu.



krzysiekm27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 04, 2013 17:39

Czujnik położenia wałka Golf 4 1.4 16v !!!

Post autor: krzysiekm27 » sob lip 06, 2013 15:49

Fazy rozrządu są raczej ok, wszystko działa dobrze bez tego czujnika i to mnie najbardziej dziwi ale
obawiam sie czy aby taka jazda jest bezpieczna. Co do czujnika to sprawdzanie tego zlece elektrykowi.
No chyba ze ktoś ma schemat bądź instrukcje to bym prosił o opublikowanie. Chodzi mi o piny które
trzeba sprawdzić tak jak kolega napisał wyżej. Nie widać na kablu zadnych przetarć ani uszkodzeń
więc sprawdze wiązkę.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Czujnik położenia wałka Golf 4 1.4 16v !!!

Post autor: marcin7x5 » pn lip 15, 2013 14:02

Teoretycznie czujnikt ten (G40) odpowiedzialny jest za odcinkę zapłonu przy zbyt dużej prędkości obrotowej silnika. Może byc tak, że jest uwalony sterownik silnika (o ile przewody sa ok) i po odpięciu tego czujnika przyjmuje sobie jakieś uśrednione wartości.



fiszu251
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 13, 2015 05:20

Re: Czujnik położenia wałka Golf 4 1.4 16v

Post autor: fiszu251 » czw sie 22, 2019 15:32

Ja mam bore 1.9 tdi AJM i czy po wymianie czujnika połozenia wałka rozrządu trzeba kasować jakiś błąd ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Czujnik położenia wałka Golf 4 1.4 16v

Post autor: marcin7x5 » pt sie 23, 2019 13:27

Jeżeli wcześniej był zapisany w pamięci ecu to należałoby go skasować. Niewykluczone że sam zniknie pi którymś z kolei uruchomieniu auta. O ile winnym był czujnik....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości