Brak Oleju Auto Nie odpala ???

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
EvolutionVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt gru 28, 2012 15:44
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Brak Oleju Auto Nie odpala ???

Post autor: EvolutionVW » pn lut 18, 2013 17:08

Witam posiadam Golfa 4 1.4 Benzyna Otóż wczoraj chciałem odpalić auto niestety stało się to nie możliwe rozrusznik kręci niestety auto ani drgnie .... to kręcenie osłabiło tylko akumlator wiec dzisiaj podłączyłem Auto pod prostownik i nadal efekt ten sam . W czasie kręcenia wyskoczyła kontrolka oleju ... (Sprawdziłem dzisiaj olej i co sie okazało ze go nie ma tak wiem gapa ze mnie) wiec skoczyłem do sklepu dolałem oleju przy kręceniu dodawałem gazu az silnik odpalił . Teraz mam pytanie czy ten golf ma cos takiego ze jak nie ma oleju to auto nie ruszy tzn odcina zapłon albo coś ? albo coś w ten deseń ??? Czy mogło stać się mu coś złego tzn coś się uszkodzić ??? 2 Sprawa jest taka że coś mi brzęczy w okolicach alternatora i rozrządu do momentu az auto nie nagrzeje sie do temp 90 stopni dodam jeszcze ze mam walnięta przepustnice na 99 procent http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=492238" onclick="window.open(this.href);return false; tutaj poprzedni wątek o problemie falujących obrotów .

Dziękuje za wypowiedzi pozdrawiam .



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Brak Oleju Auto Nie odpala ???

Post autor: BolekLodz » pn lut 18, 2013 18:36

Ten model chyba nie ma czujnika ilości oleju. Kontrolka oznaczała zapewne niskie jego ciśnienie. W silniku nie było w ogóle oleju? Czy tylko było go za mało? Ile dolałeś, żeby było ok? To brzęczenie to mogą być łożyska alternatora.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
EvolutionVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt gru 28, 2012 15:44
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Brak Oleju Auto Nie odpala ???

Post autor: EvolutionVW » pn lut 18, 2013 19:09

Było na końcu miarki tam gdzie poziom oleju ma sie zaczynać od tych kropeczek dolałem do pełna tzn do końca tych kropeczek . a co do brzęczenia możliwe .



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Brak Oleju Auto Nie odpala ???

Post autor: marcin7x5 » wt lut 19, 2013 14:19

Kontrolka oleju ci się zapaliła bo przez długi czas nie nastapił rozruch silnika pomimo, że rozrusznik kręcił. Nie w tym jest problem. Problem masz w przepustnicy i stąd nie możesz odpalic auta czego efektem jest kontrolka od oleju.



Awatar użytkownika
EvolutionVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt gru 28, 2012 15:44
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Brak Oleju Auto Nie odpala ???

Post autor: EvolutionVW » wt lut 19, 2013 20:52

Póki co auto odpala normalnie a co do przepustnicy tak jest uwalona .



Maryska55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 24, 2018 23:39

Re: Brak Oleju Auto Nie odpala ???

Post autor: Maryska55 » ndz lis 25, 2018 00:14

Witam ! Tez mam problem . Mam diesla nie mogę go odpalić sprawdziłam i nie było oleju . Trochę nim jeździłam . Moje pytanie czy jak wleje olej mogę spróbować go uruchomić ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Brak Oleju Auto Nie odpala ???

Post autor: grg474 » ndz lis 25, 2018 09:49

Zalej żeby był prawidłowy stan i musisz chwilę pokręcić. Powinno nabić ciśnienie na szklanki i powinien odpalić. Identyczną sytuację miał brat jak uszkodził miskę olejową i stracił olej


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości