Wymienione obie sondy i znow problem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gnacik11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 14, 2012 19:28

Wymienione obie sondy i znow problem

Post autor: gnacik11 » sob kwie 14, 2012 22:11

Witam. Mam Golfa IV 2.0 benzyna 115 KM. kombi z 1999r. Jakiś czas temu wyskoczył CHECK, po podłączeniu do Vaga okazało sie , że brak aktywności sondy.Dodam, że spalanie wzrosło o 3-4 litry. Wymieniłem, blędy wykasowali i przez 100 km było ok. Znowu wyskoczył check. Komputer pokazal brak aktywności 2 sondy tej przed tłumikiem, wymieniona blad wykasowany ale check nie zgasł. Wyczyszczono i zaadoaptowano przepustnice, nic to nie dalo. Spalanie wrocilo do normy. Na wolnych obrotach czasem mam wrazenie np. jak na swiatłach stoje, ze silnik czasem nierowno pracuje, ale to tylko tak przez sekunde. Samochod pracuje dobrze, nie szarpie, nie gasnie, nie stracil mocy, spalanie ok. Po podlaczeniu do komputera wyskakuja jakies bledy obu sond cos z podgrzewaniem.Sprawdzalem napiecie i omy wszystko ok. Robilem analize spalin. NA niskich obrotach masakra 4 razy ponad norme na wysokich ok. Moze ktos mial podobny problem. Mi proponuja wymiane przepustnicy a nawet katalizatora. Gdzies wyczytalem o EGR ale nie wiem czy moj to posiada. Bede bardzo wdzieczny za pomoc.



olo244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 02, 2010 22:03
Lokalizacja: Wałbrzych

Wymienione obie sondy i znow problem

Post autor: olo244 » ndz kwie 15, 2012 18:33

Być może że sterownik komputera jest walnięty i źle czyta informacje z sond. U mnie źle czytał informacje z czujnika g-28 i cały czas wywalał błąd sondy nawet po dwukrotnej wymianie. Możliwe że trzeba wgrać nowe oprogramowanie do sterownika lub cała jego wymiana.



gnacik11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 14, 2012 19:28

Wymienione obie sondy i znow problem

Post autor: gnacik11 » ndz kwie 15, 2012 22:44

Tylko, ze przed wymiana sondy tej za katalizatorem spalanie bylo wieksze o 3-4 litry na 100km. Jak ja wymienilem wrocilo do normy. Po 100 km znow wyskoczyl blad tym razem 2 sonda. Spalanie nie wzroslo. Wymienilem. Po wykasowaniu bledow i przejechaniu kilkunastu metrow znowu wyskakuje blad. Sprawdze ten sterownik i dam znac. Dzieki za podpowiedz.



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Wymienione obie sondy i znow problem

Post autor: valerio » wt kwie 17, 2012 09:29

Jeżeli wywala ci błąd z podgrzewaniem sondy to po co szukasz czegoś nowego, to trzeba zrobić. Napisz dokładnie nr błędów to szybciej pomogę, a tak to można tylko wymieniać po kolei katalizator i zawór oparów paliwa i na to ostatnie bym raczej stawiał jeżeli nie wywala już podgrzewania.


valerio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości