1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olo244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 02, 2010 22:03
Lokalizacja: Wałbrzych

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: olo244 » ndz mar 18, 2012 12:40

Witam serdecznie. Szukałem informacji na forum jednak nie znalazłem dokładniej odpowiedzi na swój problem, mam nadzieje że ktoś się już z tym spotkał i mi pomoże Więc tak.
Ostatnio wystąpił u mnie problem z brakiem mocy do 2000obr/min np przy ruszaniu spod światłe gdy zmieniałem na dwójke i obroty spadły poniżej tych obrotów było wyraźnie czuć że auto nie chce jechać i dopiero powyżej 2000obr/min zaczynało żyć. Zdarzało się również czasem że gasł gdy podjeżdżałem do świateł i wtedy mialem duże problemu żeby go odpalić. Po takim nienaturalnym gaśnięciu pojawiał sie zawsze problem z mocą. Ogólnie brak mocy zawsze zaczynał sie po przejechaniu około 100 km. Po podłączeniu do vaga wyskoczył błąd z czujnikiem g 28. Wiec postanowiłem go wymienić. Niestety po wymianie czujnika problem nie znikł lecz nasilił się. Problem z odpaleniem występuje cały czas tak samo jak brak mocy. Pod piołem samochód jeszcze raz do vaga i niestety błąd czujnika nadal widnieje. Szukałem informacji na ten temat i znalazłem że może to być sterownik komputera bądź kabel gdzieś jest przetarty. chciał bym zapytać czy ktoś może to potwierdzić bądź ma jakieś inne propozycje. Wyczyściłem również przepustnicę i przepływomierz



Domcioo20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: wt sie 23, 2011 18:32

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: Domcioo20 » ndz mar 18, 2012 12:46

Sprawdz szczelnośc dolotu, no i wymien może uszczelki pod kolektorem ssacym... No i adaptacje zrób Vagie przepustnicy. U mnie dzialo się podobnie kiedy uszczelki wydmuchało troszke pod kolektorem. Też gasł często po wysprzegleniu biegu, i trzeba bylo dodać duzo więcej gazu żeby ruszył np. A co do tego czujnika to Ci nie pomoge. Wiem że chyba ten czujnik jest przy skrzynii biegów, ale nie wiem czy to może być też jego wina... Niech wypowie sie ktos z kolegów.



olo244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 02, 2010 22:03
Lokalizacja: Wałbrzych

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: olo244 » pn mar 19, 2012 17:55

Adaptacja została zrobiona zaraz po jej wyczyszczeniu. W czwartek będą wymieniane uszczelki po kolektorem wiec zobaczymy czy pomoże. Dziś jakimś cudem odpalił od razu za pierwszy kopnięciem i od razu znikły wszystkie problemy. Zbierał się od samego dołu obrotów. Niestety gdy go zgasiłem i odpalałem po jakiś 2 godzinach już nie chciał palić i problemy powróciły od razu, Nie mam pojęcia co to może być..



pmangel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn sie 27, 2007 14:29
Lokalizacja: Poznań

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: pmangel » wt mar 20, 2012 14:47

Mam dokładnie taki sam problem jednak rzadko mi gaśnie, ale jak już się zdławi to faktycznie ciężko odpalić. I raz tak jest ze wszystko bywa ok furka lata jak trzeba natomiast raz to lipa straszna ciężko go rozchulac i do tego na wolnych tak jakby falowały obroty. Przepustnice przeczyściłem natomiast tak pobieżnie. Jak zrobi się trochę cieplej to spróbuje ja wymienić bo mam druga czyściutka i zobaczymy jak będzie. Wymieniałem tez uszczelki pod kolektora i wyelyminowalem tylko drganie silnika na wolnych.



olo244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 02, 2010 22:03
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: 1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: olo244 » pt mar 23, 2012 23:36

Witam ponownie. Male uaktualnienie. W tej chwili główne podejrzenia spadają na katalizator bądź sondę lambda. Zauważyłem ze przy niższych temp. np rano gdy odpalam samochod nie ma problemu i również problem z mocą nie występuje, gorzej gdy wciagu dnia zrobi się ciepło, wtedy poblemy oba powracają. W poniedziałek jestem umówiony z nowym mechanikiem gdyż poprzedni poddał się i nie potrafił stwierdzić co się dzieje oprócz tego że wydaje mu się ze to jakiś czujnik ale nie wiem który. :hehe: Nowy mechanik stwierdził że najprawdopodobniej sonda jest uszkodzona a w drugiej kolejności katalizator. W poniedziałek wieczorem napisze czy cos sie zmieniło



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: czarekcw » ndz mar 25, 2012 00:42

Nie chcę nic pisać ale też mam bład czujnika G28... Do szału te zamulanie doprowadza człowieka... Będę śledził temat bo może okazać się pomocny :)


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: 1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: marcin7x5 » pn mar 26, 2012 15:06

czarekcw pisze:Nie chcę nic pisać ale też mam bład czujnika G28... Do szału te zamulanie doprowadza człowieka... Będę śledził temat bo może okazać się pomocny :)
Skoro masz bład to sprawdź ten czujnik. Typowym objawem uszkodzonego czujnika jest własnie gasnięcie po rozgrzaniu.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: czarekcw » śr mar 28, 2012 18:03

Kupiłem ten czujnik:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2178018996" onclick="window.open(this.href);return false;

Niestety nie działa- źle odpala i wywala błąd G28, jak skasuję to podczas odpalania znowu błąd a na starym jak skasuję błąd to odpala ok tylko później objawia się awaria...


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: mirek87 » śr mar 28, 2012 18:29

czujnik najlepiej dobrac pod nr vin , musi sie zgadzac numer katalogowy co do jednej cyferki/literki inaczej może nie działać prawidłowo.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: czarekcw » śr mar 28, 2012 21:34

Forumowicz z klubu Passata dał mi nr części wg ETKA i podanego nr VIN: 06A 906 433 C więc lipy nie ma.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: czarekcw » czw mar 29, 2012 19:08

Naprawione- nowy czujnik Bosch'a załatwił sprawę :bigok:


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

olo244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 02, 2010 22:03
Lokalizacja: Wałbrzych

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: olo244 » wt kwie 03, 2012 22:50

U mnie również wszystko sie wyjaśniło. Okazało się że uszkodzony był sterownik komputera i mimo tego że czujnik był dobry to komputer nie odczytywał z niego żadnych informacji. Po wymianie wszystko w najlepszym porządku auto śmiga aż miło :okej:



pmangel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn sie 27, 2007 14:29
Lokalizacja: Poznań

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: pmangel » śr kwie 04, 2012 09:21

W jaki sposob sprawdziles ze sterownik kumpetera walniety ?? i wymieniles na inny czy inaczej to jakos rozwiazales ??



olo244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 02, 2010 22:03
Lokalizacja: Wałbrzych

1.6 AKL Problem z odpaleniem, mała moc

Post autor: olo244 » śr kwie 04, 2012 22:47

Dokładnie tak jak mówisz. Po prostu wymieniony został sterownik na nowy. Mam na szczęście zaufanego mechanika który bez żadnych dodatkowych kosztów,gdyby sie okazało ze to nie sterownik, zamówił nowy i podmienił.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości