Po wyczyszczeniu przepustnicy faluja obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BafixIV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt sty 09, 2009 11:43
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Kontakt:

Po wyczyszczeniu przepustnicy faluja obroty

Post autor: BafixIV » wt mar 13, 2012 14:06

Witam, mam problemik z moim golfem a mianowicie silnik 1.6 sr wyczyściłem przepustnice i po odpaleniu zaczął falować na obrotach przejechałem nim około 150km i nadal to samo co moze być nie tak ???



Domcioo20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: wt sie 23, 2011 18:32

Po wyczyszczeniu przepustnicy faluja obroty

Post autor: Domcioo20 » wt mar 13, 2012 14:19

Trzeba zrobić adaptacje przepustnicy... Z tego co wiem trzeba najlepiej robic ja vagiem, Jesli nie masz kabla ani oprogramowania, to właśnie tak może się dziać... Czytałem kiedyś że po adaptacji trzeba uruchomić auto, i nie dotykac przez ileś minut gazu. Pozniej odpalić go ponownie i po przejechaniu 100km powinno się wszystko ustatkować. Ale radził bym jednak adaptacje kabelkiem.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Po wyczyszczeniu przepustnicy faluja obroty

Post autor: marcin7x5 » wt mar 13, 2012 14:41

Koledzy tez opisują, że z czasem sama się ułozy ale jednak najlepiej zrobic to elektronicznie za pomoca vag-a lub innego programu. Oczywiście jeżeli ma sie sprzęt.



Awatar użytkownika
BafixIV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt sty 09, 2009 11:43
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Kontakt:

Po wyczyszczeniu przepustnicy faluja obroty

Post autor: BafixIV » wt mar 13, 2012 14:48

Yhym no włąśnie jadę do serwisu vw wiec tam koledzy mam nadzieje coś na to poradzą bo wkurzające to strasznie jest :(



Extremalny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 17:24

Po wyczyszczeniu przepustnicy faluja obroty

Post autor: Extremalny » pn mar 19, 2012 20:54

serwisy się omija jak widzę jak oni tam robią to powodzenia. Mam praktyki w jednym z nich ;P



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Po wyczyszczeniu przepustnicy faluja obroty

Post autor: valerio » wt mar 20, 2012 14:06

Witam,
koledzy nie jest prawdą, że najlepiej adaptację przeprowadzić kabelkiem i vagiem, śmiem twierdzić, że Ci którzy tak twierdzą nie zrobili nigdy adaptacji lub zrobili to jeden raz w jednym silniku i się udało, niejednokrotnie nie da się tego zrobić kabelkiem, wchodzisz w opcje dajesz kanał i lipa, nic się nie dzieje przepustnica nie reaguje na soft i dalej wywala błąd o braku nastaw przepustnicy (pomijam sprawę że trzeba nie mieć błędów). Można zrobić adaptację zarówno przez kabelek, a jak go ktoś nie ma można zrobić to podczas jazdy i podczas niej adaptacja sama się zrobi, tylko pamiętajcie żeby przegonić auto na pełnym otwarciu przepustnicy.
Pozdrowionka


valerio

Awatar użytkownika
BafixIV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt sty 09, 2009 11:43
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Kontakt:

Po wyczyszczeniu przepustnicy faluja obroty

Post autor: BafixIV » śr mar 21, 2012 21:00

Autko się już uspokoiło, A mianowicie pojechałem do serwisu koledzy zrobili adaptacje po długich prubach, ale i tak autko jeszcze falowało na obrotach było lepiej ale nie dokońca powiedzieli żebym pojezdził i będzie ok i tak zrobiłem ale jeżdziłem spokojnie do 2tyś i obroty poprawiały się coraz szybciej aż uspokoiły się na dobre
Extremalny, tak jak robią serwisy to wiem doskonale ponieważ pracowałem w jednym z nich przez 5 lat:) ale dla swoich robią tak jak nalezy :)
valerio, dokładnie tak się dzieje jak napisałeś sprawdziłem to na własnym aucie, jazda przynosi najlepsze efekty komputer nie do końca :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości