[mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jaco101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:34
Lokalizacja: Tarnów

[mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: jaco101 » śr lut 29, 2012 22:54

Witam wszystkich.
W mojej borze 2.0 APK rowniez znika za duzo oleju, jakies 0,3l na 1000km, ponadto spalanie tez do malego nie nalezy, w jezdzie tak powiedzmy srednio miejskiej wypije ok. 12-13l/100km. Jezdzilem na oleju Mobil Super S 10W40, ale zmienilem na shella hx7 10W40, po przeczytaniu wielu pozytywnych opini na jego temat. Na tym Mobilu strasznie duzo masla sie robilo, fakt ze jezdze raczej krotkie odcinki, 2-5 km, zobaczymy co bedzie na shellu. Rozwazalem plukanie silnika, ale ostatecznie odpuscilem sobie to. Sprawdzalem ostatnio vagiem, zeby sonde lambda zbadac, mam wykres, tzn. screen z vag-scope, chcialbym zeby ktorys z Was rzucil okiem na ten przebieg, moze tam "cos" jest. Nie wiem jak to jest z tymi wskazaniami w %, zazwyczaj przebiegi podawane sa w V lub mV.
Pozdrawiam.
vag-com wykres obroty temp lambda.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
chudy87_CSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 21:00
Lokalizacja: Świecie

[mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: chudy87_CSW » czw mar 08, 2012 22:04

a może mi ktoś powiedzieć jakie są przybliżone koszty wymiany pierścieni tych nieszczęsnych 3 częściowych na zwykłe??



gomez.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 19:02

[mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: gomez.pl » czw sie 20, 2015 08:55

zawór odpowietrznik odmy oleju o nr katalogowym: 06A103465D posiada na dole uszczelkę, która moim zdaniem klasyfikuje się do wymiany, bo tędy ucieka mi olej, tak mi się przynajmniej wydaje gdyż w okolicy wszystko jest zasyfione...
pytanie moje czy mogę wymienić samą uszczelkę?
niestety nie znalazłem nr katalogowego do niej więc może mi ktoś podpowie ....


Golf mk4 98'

Śwież4k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 31, 2020 13:56

Re: [mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: Śwież4k » ndz maja 02, 2021 10:46

Panowie powiedzcie mi czy jest sens stosowania płukanki jeśli po 415 km od wymiany oleju, poziom oleju spadł z max na prawie minimum (z milimetr lub 2 nad minimum) i kolor oleju jest już dość ciemny że prawie nie prześwituje. Silnik to 1.6 16V AZD, wiem że płukanka nie uzdrowi silnika, ale czy jest jakaś szansa że będzie go zużywał znacznie mniej? Wycieków nie widać, jest to moje pierwsze auto, które kupiłem 8 miesięcy temu, jeżdżę mało dlatego wszystko pomału wychodzi, także sprzedający oszukał mnie utrzymując że auto nie bierze oleju.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: [mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: marcin7x5 » ndz maja 02, 2021 16:31

Jaki niby to ma mieć cel? Jeżeli pali olej to zapewne zapieczone pierścienie. Jak już to zalać go czystą naftą przez świece zapłonowe i może coś się rozrusza. Dopiero potem ewentualna płukanka i wymiana oleju. Pytanie czy nie masz gdzieś wycieku oleju...



Śwież4k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 31, 2020 13:56

Re: [mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: Śwież4k » wt maja 04, 2021 14:11

Zielony jestem w sprawach mechaniki, sugerując się wcześniejszymi postami sądziłem że płukanka oczyści trochę silnik i spalanie oleju się zmniejszy w jakimś tam stopniu. Wycieku nie widać, kopci na biało lub delikatnie na niebiesko (w lusterkach ciężko mi to stwierdzić) szczególnie na czwórce i jak jest nagrzany silnik. Remont silnika nie wchodzi w grę w tym przypadku, auto nie jest w jakimś super stanie, miało posłużyć na początek żeby się trochę lepiej podszkolić w jeździe.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: [mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: marcin7x5 » wt maja 04, 2021 15:26

To tylko jeździć jeździć o stan oleju uzupełniać a potem złom. O ile wcześniej uda ci się zrobić badanie techniczne.



Śwież4k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 31, 2020 13:56

Re: [mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: Śwież4k » wt maja 04, 2021 18:39

marcin7x5 pisze:
wt maja 04, 2021 15:26
O ile wcześniej uda ci się zrobić badanie techniczne
Jak na razie w styczniu przeszło bez większych problemów. Gdyby dało się to zrobić po kosztach, to by była inna sprawa, a tak wpakowanie z tego co widziałem w innych wątkach od 2000 zł w górę za remont silnika w zależności co tam by trzeba było zrobić nie jest zbytnio opłacalne.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: [mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: Maszan » wt maja 04, 2021 20:07

Probuj, gorzej nie bedzie. Tec2000 koszuje 60pln.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Śwież4k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 31, 2020 13:56

Re: [mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: Śwież4k » sob maja 08, 2021 13:47

Sprawdziłem dokładniej i to dymienie (jednak na niebiesko) pojawia się głównie po hamowaniu silnikiem. Jadąc z górki gdy puszcze pedał gazu na chwilę, a następnie zacznę dodawać gazu i zwiększać obroty zaczyna kopcić, im dłużej hamuje silnikiem tym większa później chmura. Jak już wyleci cała ta chmura i nie hamuje silnikiem to nie widać dymienia. Czy jest jakaś szansa że to mogłyby być uszczelniacze zaworowe?



skona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 27, 2016 19:35

Re: [mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: skona » pt gru 23, 2022 14:45

Hej, i jak robiłeś tą płukankę? Jeśli tak to czy pomogła na to branie oleju?
Ktoś wcześniej pytał w czym ma pomóc taka płukanka, a chociażby to że rozpuszcza osady, nagar i inny syf w układzie smarowania oraz oczyszcza obszar pierścieni tłokowych..
Wiadomo, że nie będzie takiego efektu jak po kapitalnym remoncie silnika, ale jednak w jakimś stopniu może to pomóc w uniknięciu kosztów takiego remontu.



Awatar użytkownika
GOLF425TH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw wrz 19, 2019 18:49
Auto: GOLF 4 GTI 25TH JAHRE
Silnik: AUQ

Re: [mk4] bierze olej - płukanie silnika?

Post autor: GOLF425TH » pt gru 23, 2022 16:53

Kiedys robiłem taki zabieg w 1.4 16v dwa razy płukanke LIQUI MOLY i powiem cos tam minimalnie mniejszy był pobór oleju nawet zalewaliśmy nafte od góry do tłoków nic to nie dało odpowiedz jest jedna jak nie zmienisz piercieni i uszczelniaczy zaworowych to nic nie pomoze jak rozebralismy ten wczesniej wspomniany silnik to pierśćienie zbierajace były tak zapieczone jak by były zespawane a wytarte na żyletke .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości