Pytanie o wężyk

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daszma2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw gru 30, 2010 11:52
Lokalizacja: Cieszyn

Pytanie o wężyk

Post autor: daszma2 » ndz mar 27, 2011 14:15

Obrazek

Mam pytanie co to jest za wężyk, który zaznaczyłem na rysunku? Za co ten wężyk jest opowiedzialny? Jak się nie mylę powyżej jest chyba odma i to wszytko uchodzi do rury pomiędzy przepustnicą, przepływomierzem, ale jakie ma zadania ten wężyk to nie wiem. To jest silnk 1.6 SR AKL Z góry dziękuję za odpowiedzi :). Tego golfa mam od niedawna więc nie jestem pewien co o czego jest w tym silniku.
Pozdrawiam:)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Pytanie o wężyk

Post autor: stonefree » ndz mar 27, 2011 20:05

Przyłaczam się do pytania.



Awatar użytkownika
Kajor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 23:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pytanie o wężyk

Post autor: Kajor » pn mar 28, 2011 01:38

Bieg jałowy. Ciągnie podciśnienie za przepustkę.


"Kocham ku*wy i chleb ze smalcem!"

daszma2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw gru 30, 2010 11:52
Lokalizacja: Cieszyn

Pytanie o wężyk

Post autor: daszma2 » pn mar 28, 2011 13:37

A może on mieć wpływ na spalanie?



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Pytanie o wężyk

Post autor: ggregorii » pn mar 28, 2011 14:06

W tym silniku wszystko ma na coś wpływ. Jeśli źle odmierza ći powietrze zasysane to komp będzie przeliczał tak żeby ustawić wszystko w normie i to może skutkować większym spalaniem. Sprawdź przepływke i sondę lambda. A w ogóle ile Ci łyka ????


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

daszma2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw gru 30, 2010 11:52
Lokalizacja: Cieszyn

Pytanie o wężyk

Post autor: daszma2 » pn mar 28, 2011 15:02

ggregorii pisze:A w ogóle ile Ci łyka ????
Mi spala na trasie 8 L/100km przy jeździe do 100 km\h. Jeżeli już chce jechać więcej nie wiem 120 km\h czy 130 km\h na autostradzie to spalanie około 9,5 L lub 10 L. Wydaje mi się że spalanie chyba jest ok, ale nie mam porównania :? A Tobie ggregorii ile pali?. Pytam o niego bo zauważyłem że u mnie ten wężyk łatwo wyjąć. Zauważyłem ostatnio że był lekko wysunięty to go ponownie wsunąłem, ale nie wiem czy on powinien być taki luźny??



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Pytanie o wężyk

Post autor: stonefree » pn mar 28, 2011 19:43

Kajor pisze:Bieg jałowy
Zaraz zaraz, przecież bieg jałowy reguluje nastawnik przepustnicy jej uchyleniem.Czy nie tak?



Awatar użytkownika
Kajor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 23:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pytanie o wężyk

Post autor: Kajor » pn mar 28, 2011 20:44

Też. Zdejmij wężyk to zobaczysz co będzie się działo.


"Kocham ku*wy i chleb ze smalcem!"

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Pytanie o wężyk

Post autor: stonefree » pn mar 28, 2011 22:42

W Passacie z silnikiem 1,6 AHL na simosie walczyliśmy ze znajomym. Tam również przepustnica jest bocznikowana wężem z zaworkami. Auto mu gasło i zastanawialiśmy się, czy to wina owych zaworków.



maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Re: Pytanie o wężyk

Post autor: maxan » wt mar 29, 2011 00:54

daszma2 pisze: Mi spala na trasie 8 L/100km przy jeździe do 100 km\h. Jeżeli już chce jechać więcej nie wiem 120 km\h czy 130 km\h na autostradzie to spalanie około 9,5 L lub 10 L. (...)
Tyle to mi 1.8T łyka xD


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Pytanie o wężyk

Post autor: FURMAN TDI » ndz kwie 10, 2011 15:14

mi mk3 1.8 gt do 110km/h łykał 6.2l/100 więc dla mnie to nie jest spalanie w normie 120km/h 6.5l motor ADZ dla ścisłości


...zawsze coś

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Re: Pytanie o wężyk

Post autor: FURMAN TDI » ndz kwie 10, 2011 15:18

stonefree pisze:W Passacie z silnikiem 1,6 AHL na simosie walczyliśmy ze znajomym. Tam również przepustnica jest bocznikowana wężem z zaworkami. Auto mu gasło i zastanawialiśmy się, czy to wina owych zaworków.
mi też gasł -przyczyna pęknięty owy wężyk od spodu -pęknięcie nie zauważalne powymianie jak ta lala


...zawsze coś

daszma2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw gru 30, 2010 11:52
Lokalizacja: Cieszyn

Pytanie o wężyk

Post autor: daszma2 » czw lis 08, 2012 20:41

Witam,
Odnawiam temat jeżeli chodzi o ten wężyk, mianowicie na biegu jałowym słyszę głuchy odgłos z tego wężyka, a sam wężyk jest tak jakby ściśnięty, jak delikatnie dam gazu to ten odgłos znika i wężyk się rozpręża. Może ktoś mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje?
Dodam, że z dwóch stron tego wężyka założyłem sobie opaski plastikowe żeby nie spadał z tych zaworków. Może tak nie powinno być?
Z góry dzięki za zainteresowanie



kovisoy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lip 21, 2010 14:43
Lokalizacja: śląskie

Re: Pytanie o wężyk

Post autor: kovisoy » pn gru 31, 2012 00:01

witam

golf 4 - 1.6 sr 8v apf -2000 r

ponieważ szukam rozwiązania falowania a raczej nagłego skoku obrotów na biegu jałowym na ciepłym silniku , zainteresowałem się tym wężykiem.
Co ciekawe wężyk ten jest u mnie zupełnie niedrożny .w środku są jakby 2 wkładki ,które wyjąłem z trudem dł ok 10 mm , jedna w formie walca ,druga stożka a w nich coś w rodzaju siatki ale bardzo ubitej .Moja hipoteza zakłada że albo to coś w rodzaju filtrów które z czasem sie zaczopowały albo po prostu tak ma być ale jesli tak to jaką role miałby spełniać niedrożny wężyk . .Nagłe skoki falowania nasilały sie za każdym razem np na światłach po radykalnym uszczelnieniu wszystkich możliwch powodów ssania lewego powietrza więc moja dywagacja nasuwa mi wniosek że przepustnica na wolnych coś tam sobie podbierała a skoro teraz nie ma nic , wężyk zapchany to się dławi i skaczą obroty do 2000 naprzemian do 600 włącza się check esp i jest dyskoteka ,trzeba zgasić -zapalić i jest ok do następnych świateł Napisze wkrótce o zachowaniu auta po kilku przejazdach z nowym starym wężkiem.Założe go bez tych niby filtrów i zobacze czy to przyczyna dolegliwości .Nadmienie że wszelkie przyczny niesprawności łącznie z przepustnicą itd itp już przerobiłem a skoro wężyk ten odpowiada za wolne obroty to bardzo prawdopodobne zę to on jest winowajcą.

Proszę o pinie i ew informację dot wkładek w tym wężku ,jakie spełniają role , czy ich brak nie wpłynie negatywnie na kondycję silnika ?

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości