Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

BuliCMG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 27, 2010 16:17

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: BuliCMG » pt sie 27, 2010 16:28

Witam.Mam VW Golfa IV 1.4 16V(2000rok).Dostaje już szału z tą kontrolką.Kontrolka zapala się i gaśnie po paru sekundach(nie piszczy).Zapala się nieraz po przejechaniu 10,20 a nieraz po 100km.Jak jest zimny silnik to nie pali na jeden gar,jak się rozgrzeje to pali na wszystkie.Wymieniłem w nim pierścienie tłokowe,regeneracje głowicy,zawory i uszczelniacze zaworów.Gdzieś czytałem,że trzeba wymienić Czujnik Przy Filtrze Oleju.Ale takiego czujnika tam nie ma(Mam silnik o symbolu AHW).!!!Proszę o pomoc!!!



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: Rafał 21 » pt sie 27, 2010 17:20

BuliCMG pisze:Ale takiego czujnika tam nie ma(Mam silnik o symbolu AHW).!!!Proszę o pomoc!!!

BuliCMG, No to kol. należy szukać w innym miejscu , to nie igła w stogu siana :lol: Czujnik ciśnienia oleju
Wkręcony w głowicę po lewej stronie
w tylnej części
Ciśnienie rozwarcia styków czujnika 0,03 MPa
Oznaczenie kolorem zielonym


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

BuliCMG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 27, 2010 16:17

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: BuliCMG » pt sie 27, 2010 19:22

Aha.To ten czujnik zielonego koloru był wymieniony.I po zrobieniu głowicy też zapalila się ta kontrolka...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: Qto » pt sie 27, 2010 19:41

w AHW występowały dwa różne czujniki w zależności od nr VIN...jeden 0.3-0.6 bara a drugi 0.5 bara, może masz nie taki jak być powinien? Rozumiem że olej nowy i filtr też nie byle jaki...VAG nic nie pokazuje ?



BuliCMG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 27, 2010 16:17

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: BuliCMG » pt sie 27, 2010 22:06

Właśnie że nic nie pokazuje.



BuliCMG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 27, 2010 16:17

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: BuliCMG » sob sie 28, 2010 23:31

Co zrobić???



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: Rafał 21 » ndz sie 29, 2010 09:13

BuliCMG pisze:Co zrobić???
Qto pisze:i filtr też nie byle jaki.

BuliCMG, kol.Qto, sugeruje co w pełni popieram jezeli włożyłeś [filtr] jakiś badziew noname to tak sie często dzieje!! Wiem co pisze bo u mojego wuja w warsztacie często takich klientów spotykam!! Wiec pytanie zaczyna sie wymieniał pan /pani filtr Następnie sprawdza sie czujniki niskiego /wysokiego ciśnienia. [najczęściej uszkodzone] Gdy sa dobre zostaje nagrzać silnik i sprawdza sie ciśnienie oleju odpowiednim manometrem . Wiec musisz to zrobić? Ale nie pytaj czym , i gdzie tylko jedz do dobrego mechanika silnikowca i ci pomierzy . Przyczyn spadku ciśnienia ,a zarazem smarowania morze być wiele Począwszy od uszkodzonej pompy , zaworu przelewowego , zapchanych kanałów w magistrali , po złą kondycję w układzie korbowotłokowym .Często z takimi silnikami handlarze potrafią na kilkanaście dni podreasować silnik lejąc środki uszczelniajace , napełniając inym olejem [gęstszym] Nabywca wymienia olej tak robi 99% i zaczynają się kłopoty a w konsekwencji silnik""kapitalka""


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

BuliCMG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 27, 2010 16:17

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: BuliCMG » ndz sie 29, 2010 21:42

A lałem jakiś środek,co wzmacniał blok silnika czy coś w tym stylu.Jakiś K coś tam...Nie pomogło...



OphidianX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sie 18, 2010 15:29

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: OphidianX » czw wrz 02, 2010 11:45

Witam ,

Ostatnio podczas jazdy w deszczu (niestety taka pogoda) 2 razy zapaliła mi się na żółto kontrolka od poziomu oleju.Myślałem że może oleju brakować czy coś więc sprawdziłem stan oleju ale jest między min.a max więc ok.Za drugim razem jak mi się zapaliła to zrobiłem postój ok godziny , wyciągnałem bagnet przetarłem , włożyłem z powrotem i problem znikł.Moje pytanie takie : czy w tym przypadku może być uszkodzony ten cały czujnik i gdzie szukać ewentualnej przyczyny ;>



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: jawirax » czw wrz 02, 2010 20:32

Pompa oleju sie kończy , lub panewki sie kończą.Spradz ciśnienie oleju. Wina też może lezeć w złym oleju , lub filtrze oleju.



greg

Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju...

Post autor: greg » ndz wrz 05, 2010 12:32

jeszcze możliwe że masz zapchane sito od smoka oleju ale to podczas roboty silnika powinno było być sprawdzone
Taki problem właśnie wystąpił u Piter.5
Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości