Przycisk otwierania szyb

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek2520
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 11, 2020 08:24

Przycisk otwierania szyb

Post autor: Maciek2520 » sob lip 11, 2020 08:35

Siemka. Mam taki problem w moim golfiku że nie działa mi pierwsze położenie otwierania ręcznego szyb od str kierowcy i pasażera, ale zamykanie ręczne już działa. 2 położenie (automatyczne) otwierania i zamykania też działa. Dodam jeszcze ze ok 2 miesiace temu jak chciałem otworzyc szybę z 1 położenia (ręcznego otwierania) to szyba się raz otwierała a raz zamykała a teraz wogole nie działa. Co może być przyczyną? Będę starał sie naprawić to ale pytam sie dlatego żebym chociaż wiedział co może być przyczyną i na co zwrócić uwagę w tych przełącznikach. Drugie pytanie, nie działa zamek od strony kierowcy gdy zamykam z pilota, w środku gdy chce zamknąć z przycisku na drzwiach to pasażera się zamyka a kierowcy dopiero przy kilku naciśnięciach tego przycisku załapie. Przy otwieraniu jest tak samo. Co tu moze byc? Z góry dziękuję za pomoc.



Maciek2520
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 11, 2020 08:24

Re: Przycisk otwierania szyb

Post autor: Maciek2520 » sob lip 11, 2020 11:04

Jeszcze jedno pytanie może takie nie na miejscu troche ale podobno nie ma głupich pytań :grin:. Czy przy naprawie elektryki (czyszczenie, psikanie contactem, izolowanie) konieczne jest odłączenie akumulatora? Słyszałem ze jak sie odłączy aku to trzeba przeprowadzać adaptacje bo się komputer resetuje, i to samo jest z przepustnica. Czy to prawda?



kuba130000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 21:04
Auto: Golf IV 1.4
Silnik: AKQ

Re: Przycisk otwierania szyb

Post autor: kuba130000 » sob lip 11, 2020 21:06

Pewnie wystarczy wyczyścić te styki w przyciskach od szyb, to normalna sprawa, że po tylu latach wysiadają. Na forum gdzieś masz instrukcję do demontażu i czyszczenia tych przycisków.

Co do naprawy elektryki - no to nie, od samego odłączenia akumulatora nic nie trzeba adaptować. A adaptowanie przepustnicy robi się po jej wymianie/czyszczeniu - i to chyba nawet nie przy wszystkich silnikach.
Jedyne co będziesz musiał zrobić to ustawić zegar :grin:



Maciek2520
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 11, 2020 08:24

Re: Przycisk otwierania szyb

Post autor: Maciek2520 » sob lip 11, 2020 22:32

Ok, to już prawie wszystko wiem, tylko z tym zamkiem tajemnicza sprawa jest. Dzięki za info.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości