Silnik zaczął dziwnie pracować

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arnooldzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 03, 2017 20:46

Silnik zaczął dziwnie pracować

Post autor: arnooldzik » wt sty 03, 2017 20:55

Witam wszystkich forumowiczów!
Jako, że jestem fanem marki VW, miałem golfa 2, 3 to kupiłem sobie golfa 4 z silnikiem 1.6 SR.
Samochód kupiłem kilka miesięcy temu, ale niedawno zaczął się problem. Otóż auto stało kilka dni nie ruszane, po czym odpaliłem je.
Silnik dziwnie pracował, tak jakby chodził na 3 cylindry, czuć, że nie ma mocy, tak jakby cewka padła. Zaraz po odpaleniu tak trzęsie silnikiem, że czuć to na całym samochodzie.
Postanowiłem wymienić mu cewkę, nic to nie dało, dalej chodzi tak samo , wyczyściłem przepustnicę i zrobiłem adaptację, też nic to nie dało.
Komputer pokazał błąd komputera sterującego.
Czy to może faktycznie leżeć po stronie tego nieszczęsnego komputera i mógł on tak nagle paść?
Czy może przed ewentualną wymianą tegoż komputera można coś jeszcze zrobić?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Silnik zaczął dziwnie pracować

Post autor: psilos1 » wt sty 03, 2017 21:40

Jaki to błąd



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Silnik zaczął dziwnie pracować

Post autor: marcin7x5 » wt sty 03, 2017 21:58

A sprawdzałeś świece i przewody zapłonowe?



arnooldzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 03, 2017 20:46

Silnik zaczął dziwnie pracować

Post autor: arnooldzik » czw sty 12, 2017 22:06

nie sprawdzałem kabli oraz świec, bo nie wiem jak to zrobić ;/
dzisiaj go z trudem odpaliłem i chodził jak traktor, a oprócz tego jak włączyłem mu nawiew na maksymalną moc i temperaturę to zgasł. Ogólnie słychać jakby strzały w wydech, tak mi się przynajmniej wydaje.
Oprócz tego co bardzo dziwne, to przyłożyłem do akumulatora podczas pracy silnika miernik i on pokazał na włączonych światłach mijania i nawiewem na pierwszy stopień 15-15,2V. Z tego co się orientuję to jest za dużo, prawda?
Zgasł mi kilka razy podczas jazdy no i cały czas słychać jak by nie chodził na wszystkie cylindry i strzały w okolicach wydechu.

aha i odpinałem mu kostkę od wspomagania, zbiorniczka płynu chłodniczego i od przepławki (tak się chyba to nazywa) i dalej tak samo chodził...



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Silnik zaczął dziwnie pracować

Post autor: marcin7x5 » pt sty 13, 2017 07:45

Napięcie zbyt duże zdecydowanie. Być może szkodzi to sterownikowi silnika. Sprawdź na którym cylindrze nie dochodzi do spalania mieszanki. Profilaktycznie możesz wypiąć kable zapłonowe i je w domu "wygrzać na grzejniku" tylko je sobie oznacz gdzie który jest wpięty do cewki i świecy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości