1.8 ABS po zagrzaniu do 90 szarpie i strzela

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ja_Sha_Taan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sie 26, 2010 08:43
Lokalizacja: Tychy
Auto: golf 3 cabrio 2.0gti 2E, passat b5 1.8t APU i roomster 1.4 tdi BNM
Kontakt:

1.8 ABS po zagrzaniu do 90 szarpie i strzela

Post autor: Ja_Sha_Taan » sob mar 19, 2022 10:22

Panowie pomóżcie, temat się tyczy golfa 3 cabrio 1.8 90km ABS.
Remontuje golfra 3 od podstaw. Robiłem w nim wszystko na raz i nie wiem gdzie popełniłem błąd.
Ma dwa objawy.
1. jak temperatura osiągnie 90 jak mu się depnie to zaczyna szarpać i strzela w wydech lub dolot (sam nie wiem), nie ma mocy
2. zanim się zagrzeje chodzi w miare dobrze ale jak mu dam gaz w podłoge to gorzej się zbiera niż jak go lekko odpuszczę. Na jałowych też czasem szarpnie obrotami (jakby uciekał zapłon) niezależnie od temperatury silnika

Auto od roku jest remontowane, lakier blacharka dosłownie wszystko
Przy grubym remoncie nie dziadowałem i poszło sporo nowych rzeczy, cewka, świece, kopułka, palec, sonda, czujnik temperatury płynu, zmieniłem rozrząd, założyłem nawet mu nowy katalizator by przy otwartym dachu czuć mniej spaliny.
Na tych gratach od roku przejechał może 50km

Mam sporo części bo zeby poskładać wartościowego klasyka to musiałem kupić kolejne auto jako dawce, wiele mi z niego nie zostało ale coś bede miał

Tej nocy sprawdziłem jeszcze rozrząd i jest na znaki, ustawiłem również zapłon na 6 stopni, ale tu dziwna sprawa bo chąc blokowac sterownik vagiem nie było reakcji silnika tak jak i na odpiecie czujnika temperatury. Ustawiłem więc normalnie bez vaga i tak jak radzi SAM NAPRAWIAM zweryfikowałem ustawienie na obrotach 3000tyś i było ksiązkowo 34stopnie

Proszę o jakieś rady



Ja_Sha_Taan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sie 26, 2010 08:43
Lokalizacja: Tychy
Auto: golf 3 cabrio 2.0gti 2E, passat b5 1.8t APU i roomster 1.4 tdi BNM
Kontakt:

Re: 1.8 ABS po zagrzaniu do 90 szarpie i strzela

Post autor: Ja_Sha_Taan » śr mar 23, 2022 18:52

zmieniłem kompa i wszystkie bolączki zniknęły



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: 1.8 ABS po zagrzaniu do 90 szarpie i strzela

Post autor: grg474 » śr mar 23, 2022 22:36

a takie pytanie - jak na to wpadłeś, że to może być komp. Bo ja tu dumam, podstawa wtrysku, czujnik temperatury silnika, a Ty - komp


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Ja_Sha_Taan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sie 26, 2010 08:43
Lokalizacja: Tychy
Auto: golf 3 cabrio 2.0gti 2E, passat b5 1.8t APU i roomster 1.4 tdi BNM
Kontakt:

Re: 1.8 ABS po zagrzaniu do 90 szarpie i strzela

Post autor: Ja_Sha_Taan » wt mar 29, 2022 21:03

Odpowiedź nie jest taka prosta bo post napisałem dopiero po miesiącu walki z tematem, gdzie przy okazji znalazłem masę innych usterek. W końcu wpadłem na to że może sterownik zamontować z ADZ bo może w ABS-ie jakaś mapa spierniczona jest i omyłkowo dostałem kolejny z silnika ABS. Pomyślałem że jak już go mam to podłącze a co mi zależy i wszystko poszło już z górki.
Ogólnie ten golf to z oryginałem ma mało wspólnego i w każdym miejscu mam jakieś drobne modyfikacje, czego nie pisałem żeby Was głowy nie rozbolały :) np. wiązka z silnika aam, silnik z audi 100 c3 o oznaczeniu 4b a komputer z ABS bo ma najlepszą mapę i dobrze ciągnie już z dolnych obrotów itd....

Ogólnie to samochód jak wiadomo bardzo prosty jest ale ten temat przyznam rozłożył mnie na łopatki, jeszcze trochę problemów z nim mam ale to tematy na inny dział



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości