Golf 3 1.6 AEE nierówna praca silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

XGolfX3X
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 08, 2020 15:32

Golf 3 1.6 AEE nierówna praca silnika

Post autor: XGolfX3X » czw paź 08, 2020 16:00

Witam wszystkich. Mam pewien problem od dłuższego czasu z Golfem 3 1.6 AEE benzyna + gaz. Auto zawsze odpali bez problemu, podczas jazdy ma moc, nie szarpie. Jednak gdy zostanie odpalony na zimnym silniku to po kilku minutach gdy zaczyna nabierać temperaturę (obroty na zimnym około 1000, po rozgrzaniu 650-700) zaczyna chodzić nierówno, tak jakby nie palił na jeden cylinder. Czasami się zdarzy, że zgaśnie raz na jakiś czas podczas takiej pracy na postoju. Podczas jazdy na zimnym silniku normalnie ma moc, nie dławi się. Po kilku minutach jazdy gdy temperatura osiągnie 90 stopni po zatrzymaniu się na światłach jeszcze też chodzi nierówno na jałowych obrotach. Gdy dodam lekko gazu i tak go trzymam, pracuje równo. Po dłużej jeździe (po 10 min) już nie ma żadnego problemu. Mogę nawet go zgasić, odpalić po 3-4 godzinach i pracuje normalnie przy nabieraniu temperatury. Problem występuje za każdym razem gdy rano odpalałem, po prostu jak stał ponad 10-12 godzin lub kilka dni nie odpalany. Problem jest od 2 lat, próbowane były różne przepustnice, zawsze z adaptacją, wymieniony aparat zapłonowy z kupułką, świece, przewody zapłonowe, czujnik temperatury, termostat, VAG nie wykazuje żadnych błędów. Nie ma różnicy czy pracuje na benzynie czy na LPG. Pali w normie 8,5 l lpg, obroty nie falują. Przeglądałem różne tematy o tym silniku i nigdzie nie znalazłem podobnego problemu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości