[MK3] Przygazowanie do/pow 3k, wolne spadaja do 500

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

trvlr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 06, 2019 23:17

[MK3] Przygazowanie do/pow 3k, wolne spadaja do 500

Post autor: trvlr » czw lut 06, 2020 14:16

Cześć,
Golf 3 1.8 AAM. Padł mi tzw silniczek krokowy przepustnicy.
Włożony oryg. Bosch, przepustnica czysta, zaadoptowana.

Odpalam auto, elegancko obroty wchodza.na te 940 obr. Jezdze spokojnie jest ok, dam w palnik bardziej dynamiczniejsza jazda 80-100 km/h to jak wchodzi na luz przewaznie łapie wolne obroty ok 500-600. Występuje to tak na Pb jak i na lpg. Gasze i odpalam i jest znowu normalnie... ??! :D
Gdzie szukać przyczyny?
Ostatnio zmieniony pt mar 13, 2020 14:55 przez trvlr, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Staax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 30, 2019 22:06
Lokalizacja: Rybnik
Auto: VW Golf 3 1,4
Silnik: AEX
Kontakt:

Re: [MK3] Wolne obroty czasami spadają...

Post autor: Staax » ndz lut 09, 2020 21:21

Ja miałem to samo mam MK3 1.4 aex
W moim przypadku była to sonda lambda
Dla pewności sprawdź sobie na komputerze jaki błąd pokazuje



trvlr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 06, 2019 23:17

Re: [MK3] Wolne obroty czasami spadają...

Post autor: trvlr » sob lut 15, 2020 23:12

Witam,
Bylem u gazownika i sonda lambda na pb ładnie faluje od 0,8 do 0,2. Na lpg ciagle wysoko.
Generalnie wlasnie nie ma bledu sondy. Jedyne co bylo to blad zdaje sie g518 czy jakos tak od tzw krokowki, nastawnika przepustnicy. rozebralem całą góre dla pewności i przepustnica jest czysta, uszczelka pod nią jest cała, była już wymieniana. Kręce się niestety w kółko...
____
W poprzednim poście miałem na myśli, że jedyne błędy jakie były to nastawnika przepustnicy (tzw. silnik krokowy), ale już nie po jego wymianie.
W poniedziałek wyszło, ze pracująca co prawda, ale już dużo wolniej sonda Lambda zawiesiła się na 0,46 V na stałe. Została wymieniona na dedyk Boscha, a w kolektorze siedziała nadal oryginalna sonda VW Bosch. Nie wiem jakim cudem dożyła do takiego przebiegu...
Reset ECU dla pewności i problem z niestabilnością obrotów po szybszej jeździe i zatrzymaniu się nadal występuje.
Przeglądałem 3 tygodnie temu cały układ monowtrysku, aż po całą uszczelke podstawy i nic ciekawego nie znalazłem. Złożone spowrotem bez problemu. Nie wiem gdzie jeszcze możnaby szukać lewego powietrza, czy na co zwrócić uwagę.
Ostatnio zmieniony wt lut 18, 2020 22:58 przez trvlr, łącznie zmieniany 1 raz.



trvlr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 06, 2019 23:17

Re: [MK3] Przygazowanie do/pow 3k, wolne spadaja do 500

Post autor: trvlr » pt mar 13, 2020 15:00

Wiec tak byla wymiana eksploatacyjna wielu rzeczy:
Sonda lambda - stara boschowska oryg byla bardzo wolna.
Rozrzad, pompa wody, pasek, szczotkotrzymacz alternatora, kopułka, świece na ngk z beru (22k km), kable.

Nadal jest ten mały problem, ze po mocnym przygazowaniu 3k i powyzej, wolne obroty spadaja do 500. Dopiero zgaszenie i odpalenie na nowo 'naprawia'.

wymienione świece beru wyglądają tak:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości