WV Golf III potrzebuje pomocy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Danielsolo98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 13, 2019 23:33

WV Golf III potrzebuje pomocy

Post autor: Danielsolo98 » ndz paź 13, 2019 23:58

Witam.
Mam problem z golfem.
Parametry:
-WV Golf III
-1993r.
-Silnik benzyna 1.8 GT
-90KM
Kupilem golfa jakis miesiąc temu. Jezdze nim sporo.
Golf był po renowacji silnika przebieg przed ok.260tys.
Przebieg po 33tyś.
Wszystko działało bez zarzutów. Po miesiącu zaczeły sie problemy. Od jakiegos tygodnia. Pierwsze dolegliwości były takie że z dwa razy mi zgasł podczas jazdy na drugim biegu. No to wcisnąłem sprzęglo na biegu, puściłem no i jazda dalej. Ale czuć że mu coraz gorzej.
Teraz objawy sie nasilają, napisze wam co zauważyłem i co sie dzieje ogolnie w nim z moich obserwacji:
- zgasł mi podczas jazdy juz przez tydzien trzeci raz,
-hamulce tarczowe zaczynaja piszczec cicho przy hamowaniu na niskich predkosciach. I jak sie tocze w korku te kilka km na h to tez.
- Jak jade te 60 km i jak wciskam sprzęgło i jade tak jawalek na wcisnietym to z czasem jak sam juz zwalnia slychać takie jakby szuranie z przodu. Brzmi to tak jakby ocierał o cos. Bo jak wrzuce na luz to cisza jest.
- podczas postoju na właczonym silniku ma nierówne obroty ( jak patrze na obrotomierz to z 1000obr. Spada na 900 i tak co chwile) faluje poprostu,
Podczas jazdy nie ważne na ktorym biegu jak zalozmy jade na 5 to przydusza go, dodaje mu gazu to tak szarpnie go do przodu czasem tak przerywając. Jakby sie dławił albo moze paliwo nie dochodziło.
-kontorlki od oleju i temperatury na blacie sa lekko podświetlone ale nie w pełni ( wlasciciel mowil ze to juz stara maszyna wiec tez mu wskazniki sie pierdzielą)
I z tym olejem to mialem pare razy akcje ze jak jade w dluzsza trase i załóżmy jade po autostradzie majac te 2000-3000obr na 5 biegu zaczyna pipczeć kilka razy i miga pare razy kontrolka oleju. Gosc tez mowil ze tak mial i jegi mechanik mowil zeby wrzucic go na wieksze obroty. Troche mu dac i ustaje rzeczywiscie. Ponoc wlasnie czujniki swirują przez wiek bo z olejem jest wporzadku ale bede wymienial na nowy niebawem.
Zalany jest bio olejem jakims jakby ci.
-no i dzisiaj zauwazylem jak na autostradzie mu dałem do dechy zeby sprawdzic jak zachowuje siw przy szybszych momentach to jechalem max 140km moze 150 ledwo. I wiecej nie chciał isc. Wiec cos jest na rzeczy. Moze ktos mial podobne problemy. Ja nie jestem ekspertem ale mozecie cos doradzić.



golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

Re: WV Golf III potrzebuje pomocy

Post autor: golf3f » pn lis 18, 2019 21:21

Ty mu dodajesz mocniej gazu a auto nie chce wtedy jechać? może przewody mają przebicie, jak nie przewody to kopułka, lub cewka pada? Czujnik ciśnienia oleju jest wkręcany w filtr oleju i faktycznie też może niedomagać, tylko kup lepszej firmy dokładnie taki sam. Jak kupisz podobny lub no name może piszczeć od razu na nowym. W zasadzie są 2 czujniki jeden w blok silnika wkręcany jak dobrze pamiętam, drugi w filtr oleju, u mnie jak piszczał to był ten od filtru oleju.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości