Golf 3 1.6 AEE nie równa praca silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
inhoss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 11:28
Lokalizacja: szczytno/warszawa

Golf 3 1.6 AEE nie równa praca silnika

Post autor: inhoss » pn sie 27, 2018 13:34

Witam, mam problem z golfem 1.6 silnik AEE. Na jałowym nie równo chodzi trzęsie nim, raz na jakiś czas zwiększa sam sobie na chwilę obroty, to najbardziej denerwuje (widać to na końcu filmu
jak przepustnica drga sobie i potem silnik się dławi i opuszcza się i zwiększa obroty.) Wymieniłem już sondę lambda, świece, kable, aparat zapłonowy, cewkę. Wyczyściłem przepustnicę, zaadaptowałem ją vcds, nadal nie równa praca silnika. Nagrałem filmik z pomiarów vcds i jak chodzi przepustnica, zastanawiam się nad jej wymianą, może to być jej wina?




emil.66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 11:27
Lokalizacja: malopolska

Re: Golf 3 1.6 AEE nie równa praca silnika

Post autor: emil.66 » pn lis 12, 2018 14:33

Dołączam się do problemu kolegi wyżej, auto zachowuje się identycznie, jak jest zimny to jest na ssaniu i chodzi równo, jak się zagrzeje to efekt jak u kolegi wyżej, "rzuca" silnikiem i nie pracuje równo tak jak powinien, przepustnica zachowuje się identycznie, minimalnie się otwiera i zamyka, podmieniałem przepustnice i efekt jest taki sam, adaptacja niewiele daje, dziś jadę do mechanika bo mi się kończą pomysły...



tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Re: Golf 3 1.6 AEE nie równa praca silnika

Post autor: tdu1705 » pn lis 12, 2018 20:40

Nie dostaje gdzieś lewego powietrza? Masz tylko PB czy LPG też?



emil.66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 11:27
Lokalizacja: malopolska

Re: Golf 3 1.6 AEE nie równa praca silnika

Post autor: emil.66 » czw lis 22, 2018 21:02

Ja ma PB z LPG, temat załatwiłem ponieważ u mnie okazało się iż uszkodzone są klapki w kolektorze ssącym (plastik), mam jeszcze jeden problem, czasami po odpaleniu jak i zagrzaniu (bez znaczenia) na sekunde podnoszą się obroty i same opadają do prawidłowych, z czym to może być problem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości