[mk3] MK3 ABF Brak mocy do 2000-2500obr/min

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

snake7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 17, 2017 21:45
Lokalizacja: Warszawa

[mk3] MK3 ABF Brak mocy do 2000-2500obr/min

Post autor: snake7 » ndz cze 24, 2018 20:39

Cześć wszystkim, po długim czasie nastał ten moment że muszę prosić o pomoc.
1,5 roku temu kupiłem oryginalne GTI do renowacji, ogólnie sprawne tyle że zaniedbane przez poprzednią właścicielkę.

Niestety w październiku pojechał do pewnego warsztatu na większą wymianę w silniku po to by wszystko był na tip top jeżeli chodzi o silnik :-) . Niestety skończyło się kompletnym spartoleniem i roz.. paru części przez warsztat :banghead: (rozwalony aparat zapłonowy, mikrostyk przepustnicy). Samochód po dwóch miesiącach zabrałem, bo strach co mogło by sie dalej stać, jako w ogóle nie odpalający :banghead: .

Obecnie udało się ogarnąć by samochód odpalał i jeździł, jednak..w ogóle nie ma mocy do 2500 powyżej już jest choć wątpię by to było pełne 150KM.

W samochodzie jest sprawdzony i dobrze obecnie ustawiony rozrząd. Układ zapłonowy jest nowy. Czujnik spalania stukowego (3,4 cylinder) nowy.
Zaczyna mi niestety brakować pomysłów co może być przyczyną :-(
Obecnie to co nie zostało sprawdzone to -
Komputer (niestety podmianka się nie udała przez immo)
Listwa wtryskowa (pompa jest nowa wymieniana wcześniej bo stara już mocno huczała :-) )
Wiązka silnika (to prawie 25 lat a i warsztat psychopatów coś czuje że mógł namieszać)

Nie mam tez zaufanego świetnego elektryka który by mógł zrobić wiązkę ani dobrego kompa/ programu do podłączenia (Ani vag, ani uniwersalny boschowski nie widza żadnych problemów obecnie) To mój 3 abf i pierwszy raz mam taki problem. Dlatego będę bardzo wdzięczny za każdą skuteczną pomoc, nawet i w formie :pub: :pub: :pub:



Michcio1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 07, 2018 19:30

[mk3] Re: MK3 ABF Brak mocy do 2000-2500obr/min

Post autor: Michcio1983 » pt gru 07, 2018 19:45

Cześć jak postępy z silnikiem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości