[mk3] Gaśnie podczas hamowania - spadają obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Krzychu 25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 13, 2018 13:14
Auto: Volkswagen Golf

[mk3] Gaśnie podczas hamowania - spadają obroty

Post autor: Krzychu 25 » śr mar 14, 2018 12:07

Witam panowie i panie zwracam się do was z prośbą o pomoc gdyż mam problem z moim MK3 mianowicie chodzi o to że a) po odpaleniu obroty wahają się miedzy 800 a 1000 nie raz zdarzy się że zgaśnie na biegu jałowym b) podczas jazdy wszystko git auto jedzie tak jak powinno nie dławi nie muli itd . Tylko podczas hamowania do zera np: na skrzyżowaniu , światłach po wciśnięciu sprzęgła obroty spadną i auto gaśnie nie mam już pomysłu co to może być czytałem różne wątki na różnych forach i dalej borykam się z tym problemem liczę na waszą pomoc drodzy Formowicze dodam że wymieniłem już kable WN , kopułkę , palec , świece i problem występuje nadal . Zaczęło się tak dziać kilka dni po zakupie gdy wsadziłem nowe kable WN ponieważ stare miały przebicie co prawda na starych kablach auto miało obroty poniżej 1000 w granicach 750/850 ale nie gasło :(. Z góry bardzo dziękuje za wszelką pomoc nie jestem mechanikiem nie znam sie za bardzo na samochodach z tego co wyczytałem to jest TO wielo punkt jeśli coś to pomoże .


Silnik : 1.4 Benzyna bez gazu , AEX

Pozdrawiam Krzychu!
Ostatnio zmieniony pt mar 16, 2018 09:38 przez Krzychu 25, łącznie zmieniany 1 raz.



Krzychu 25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 13, 2018 13:14
Auto: Volkswagen Golf

[mk3] Re: Gaśnie podczas hamowania - spadają obroty

Post autor: Krzychu 25 » czw mar 15, 2018 11:12

Panowie czy wie ktoś co może być powodem ? Pomóżcie ....



Pozdrawiam Krzychu!



naxxos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 12, 2016 11:03

[mk3] Re: Gaśnie podczas hamowania - spadają obroty

Post autor: naxxos » czw mar 15, 2018 12:21

Sprawdź czy odma nie jest zatkana, wyciągnij wężyk i zobacz czy jest drożny;
Czy podstawa wtrysku jest szczelna, poruszaj wtryskiem na odpalonym silniku, czy nie ma jakiś świstów, zmiany pracy silnika
Nastawnik przepustnicy? zobacz czy wogóle działa, przegazuj przepustnicą i zobacz czy wogóle się rusza (mowa o 1 punkcie)
ABU,ABD to jednopunkt, a AEX wielopunkt.

Niestety z takimi problemami ciężko na odległość coś doradzić może być dziesiątki rzeczy... Taniej wyjdzie zglębiać wiedze niż jeździć po mechanikach, chyba, że znasz takiego od golfa iii :)
Sam mam jakieś tam problemy z działaniem tego silnika (ABU) i wiem ile już rzeczy zrobiłem/wymieniłem i dalej nie trafiłem na przyczynę :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości