[mk3] gaśnie podczas jazdy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Piekaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 14, 2011 20:55

[mk3] gaśnie podczas jazdy

Post autor: Piekaro » pt mar 02, 2018 22:56

Witam, mam problem z golfikiem mojej dziewczyny, przejrzałem forum lecz nie znalazłem nic podobnego, jak coś proszę pokierować :)

Auto Golf 3 1.4 93r. mono wtrysk,przejechane 215tkm problem występuje podczas jazdy, auto jeździ normalnie, nie szarpie moc ma, ale od dziś co porę kilometrów czasami nawet metrów po prostu traci całkowicie moc, w ogóle nie reaguję na pedał gazu (tak nagle podczas jazdy, bez znaczenia czy jednostajna jazda czy przyśpieszanie), na biegu dość szybko zwalnia a tylko po wrzuceniu na luz od razu gaśnie. Ponowne odpalenie przeważnie przebiega pozytywnie tzn. odpala i jedzie dalej kolejne parę km. ale raz się zdażyło, że po zgaszeniu niechciał przez dłuższą chwilę odpalić kręcił kręcił i nic, innym razem odpalał i od razu gasł, trzeba było dodać mocno gazu żeby nie gasł, wszystko opisane zdażyło się dziś bo od dziś jest problem, zgasł na odcinku ok 10-15km dobre 10 razy,

co mogę jeszczę dopisać, po podłączeniu do kompa błąd jedynie na zgaszonym silniku 00515 brak sygnału, po odpaleniu od razu gaśnie, (chyba normalne zachowanie)
od jakieś czasu dziewczyna mówiła, że auto rano po odpaleniu gaśnie, ale po ponownym zapaleniu działał do końca dnia ok, auto 200km zatankowane do pełna na Lotosie, więc paliwo na 100% jest

czy to może być problem z pompą paliwa ?? może z wtryskiem ??

tydzień temu wymieniany były wszystkie filtry razem z paliwa, na pewno dobrze założony, i olej.



Piekaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 14, 2011 20:55

[mk3] Re: gaśnie podczas jazdy

Post autor: Piekaro » sob mar 03, 2018 16:49

z dzisiejszych obserwacja i grzebania od rana w garażu mogę dodać, że im auto bardziej się nagrzewało tym częściej gasło, napięcie do pompy paliwa dochodzi aż do całkowitego zgaśnięcia silnika, oraz aż do tego momentu słychać jej ciągłą prace, więc pompę raczej można wyeliminować jak powód, poza tym wyczyściłem i sprawdziłem większość wtyczek przy silniku oraz kopułkę,


Bardzo proszę o jakąś podpowiedz, już wyczerpały mi się pomysły co jeszcze można zrobić przed wymianą części na chybił-trafił,

dodam, że w aucie brak jest jakichkolwiek alarmów imobilajzerów i innych zabezpieczeń,



Piekaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 14, 2011 20:55

[mk3] Re: gaśnie podczas jazdy

Post autor: Piekaro » sob mar 10, 2018 21:59

do zamknięcia, problemem była pompa, było słychać, że pracuje ale nie pompowała.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości