Golf 3 1.8 problemy z odpalaniem.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Michas3217
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 29, 2018 18:02

Golf 3 1.8 problemy z odpalaniem.

Post autor: Michas3217 » pn sty 29, 2018 18:12

Witam mam dość spory problemy z moim samochodem.
To golf 3 1.8 z gazem.
Problem tyczy się odpalania.
Mianowicie gdy próbuję go odpalić to kręci i kręci i nie chce załapać.
Gdy włączę na gaz to odpalam. Ale na gazie wiadomo że nie powinno się.
Potem przeliczam na benzynę i chodzi.
Wymieniłem pompę paliwa filtr paliwa aparat zapłonowy i silniczek krokowy i nadal nic. Proszę o pomoc. Bo już nie daje rady...



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Golf 3 1.8 problemy z odpalaniem.

Post autor: Mavrick » śr sty 31, 2018 21:02

Czujnik temp. sprawny?. Jakie bledy komp wywala?. Jak nagrzeje to pali ok?. Czuc benzyna jak nie chce zapalic?.



golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

Re: Golf 3 1.8 problemy z odpalaniem.

Post autor: golf3f » czw mar 01, 2018 21:23

Witam na ciepłym silniku w lato nie można było odpalić na benzynie, na gazie odpalał, z czasem to już nawet na zimnym nie chciał odpalać na benzynie. Okazało się że przez wtrysk przelewała się benzyna i takiej ilości benzyny silnik nie chciał przepalić, przykładowo 5-10 sekund kręcenia i dopiero ledwo załapywał a czasem w ogóle. W wtrysku jest regulator ciśnienia. Po odkręceniu obudowy wtrysku i kręceniu rozrusznikiem zazwyczaj widać czy przez regulator ciśnienia paliwa leci benzyna jeśli leci tu może tkwić problem. Polecam skontrolowanie tego elementu gdyż oprócz spalania LPG może tamtędy ubywać benzyna w ilości 2-2,5l na 100km i wtedy pojawiają się problemy z schodzeniem z obrotów itd.
Druga sprawa możesz zobaczyć jak wyglądają świece jeśli będą okopcone na czarno to potwierdzi że może dostawać za dużo benzyny.

a tak mnie podkusiło i wstawiłem fotki które kiedyś porobiłem przy moich takich tam pracach
miejsce gdzie wtrysk, po odkręceniu obudowy na 3 śrubki wygląda to jak na drugim zdjęciu
Obrazek

w wyznaczonym miejscu spod tego regulatora na około lała się benzyna i to powodowało problemy z rozruchem.
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości