Silnik nie ma mocy i nie pracuje na wszystkich 'garach'

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

laciek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 12, 2015 14:03

Silnik nie ma mocy i nie pracuje na wszystkich 'garach'

Post autor: laciek20 » ndz sie 20, 2017 11:30

Witam, mam problem z moim golfem 3 2.0 16v abf, silnik pracując na gazie chodzi normalnie, ma moc(wiadomo nie taką jaką powinien miec.. :chytry: ) ale na benzynie nie dość, że mocy kompletnie brak to jeszcze nie pali na wszystkich garach i chodzi jak traktor( w sensie, że odgłos). Czy można mniej więcej stwierdzić o co może chodzić? Byłem już u dwóch mechaników i usłyszałem dwie inne wersje - jedna dotycząca rozregulowanego zapłonu, a druga niedziałających wtrysków paliwa? czy ktoś może w tym przypadku pomóc i może dookreślić o co chodzi? bo tak naprawdę nie wiem co dalej robić, a sama praca silnika jest mocnie irytująca...



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Silnik nie ma mocy i nie pracuje na wszystkich 'garach'

Post autor: szymin89 » ndz sie 20, 2017 14:38

Sprawdz cisnienie paliwa, moze pompa juz nie wydoli albo filtr paliwa przytkany. Sonda lambda tez moze powodowac takie zachowanie. Masz sekwencje?



laciek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 12, 2015 14:03

Re: Silnik nie ma mocy i nie pracuje na wszystkich 'garach'

Post autor: laciek20 » ndz paź 15, 2017 13:52

szymin89 pisze:Sprawdz cisnienie paliwa, moze pompa juz nie wydoli albo filtr paliwa przytkany. Sonda lambda tez moze powodowac takie zachowanie. Masz sekwencje?
mam gaz chyba pierwszej generacji... lub drugiej, nie jestem co do tego pewien
twoja teza chyba się sprawdzi - długo czekałem i szukałem kolektora wydechowego, gdyż mój był dziurawy i za bardzo hałasował... ale do rzeczy... okazało się, że nie mam sondy lambda, w najbliższym tygodniu będę miał składany cały układ wydechowy no i zobaczymy jak silnik zareaguje na sondę ... opiszę sprawę gdy będzie gotowy golf i zobaczymy czy faktycznie zacznie na benzynie pracować 'normalnie'



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości