1.4 abd brak wolnych obrotów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

1.4 abd brak wolnych obrotów

Post autor: Kml89955 » ndz gru 04, 2016 19:40

Witam , mam problem po odpięciu akumulatora i ponownym zamontowaniu silnik stracił wolne obroty , cały czas trzeba trzymać nogę na gazie , nawet jak się rozgrzeje , brak reakcji silniczka krokowego , wcześniej silnik ładnie pracował i nie było problemów z obrotami . Zawsze gdy wyciągałem akumulator to po ponownym podpięciu trzeba było trzymać na gazie do puki się nie rozgrzał i potem już było ok , komp się zaadoptował , a teraz nawet jak się rozgrzał to nie trzyma obrotów , pomaga jedynie naciągnięcie linki , ale na zimnym silniku to nie przejdzie . Proszę o pomoc , może wystarczy dłużej pojeździć na rozgrzanym silniku ? Dzisiaj cały dzień się męczyłem i nic , wiem że silniczek krokowy po przekręceniu na zapłon powinien zareagować , sprawdzałem z pomocą kolegi i zero reakcji :(



Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: 1.4 abd brak wolnych obrotów

Post autor: Kml89955 » czw gru 15, 2016 20:15

Witam ponownie . Rozebrałem silniczek krokowy , wyczyściłem i przesmarowałem , sprawdziłem na krótko po podpięciu do akumulatora działa , wysuwa się i chowa . Po zamontowaniu jednak nie działa tak jak powinien , po włączeniu na zapłon widać jak reaguje i wychyla lekko przepustnicę po odpaleniu trzyma wolne obroty ale przy dodawaniu gazu zauważyłem że dziwnie reaguje a może tak powinno być , gdy uchylam przepustnice nawet lekko silniczek chowa się i przy schodzeniu z obrotów znów delikatnie się wychyla i utrzymuje obroty , ale za którymś razem zablokuje się i koniec , znów zero reakcji , muszę odpiąć wtyczkę i zapiąć z powrotem i znów działa i tak w kółko , nawet jeśli na postoju działa to wystarczy kawałek przejechać i znów to samo i na skrzyżowaniu gaśnie. Robiłem reset ecu i ładnie pracował na wolnych obrotach , ale wystarczy ruszyć z miejsca i momentalnie gaśnie , lub na pierwszym skrzyżowaniu po wciśnięciu sprzęgła , proszę o pomoc , jak sprawdzić dokładnie krokowca , czy może problem jest z czymś innym , sprawdzałem dolot i wszystko jest szczelne , nie mam pewności co do TPS , sprawdzałem jedynie czy jest reakcja i gdy odpinam wtyczkę od TPS to silniczek krokowy nie działa , po ponownym podpięciu znów jest reakcja , wydaje mi się że tak powinno być .



Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: 1.4 abd brak wolnych obrotów

Post autor: Kml89955 » śr gru 21, 2016 17:53

Szukałem podobnych problemów do mojego i znalazłem 2 podobne przypadki , ale jak na złość nikt nie potrafił odpowiedzieć , sprawdzałem czujnik TPS i napięcia książkowe od 0.2V przy zamkniętej do 4.9V przy otwieraniu przepustnicy , czyli jest ok , ale wciąż problem z tym zawieszającym krokowcem . Proszę o pomoc , może miał ktoś podobny problem .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości