CL '92 1.4 ABU, mocno szarpie podczas ruszania

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ryszard.derbich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr maja 20, 2015 21:23
Lokalizacja: Świecie
Auto: VW Golf III CL 1.4 KAT 1993
Silnik: ABD
Kontakt:

CL '92 1.4 ABU, mocno szarpie podczas ruszania

Post autor: ryszard.derbich » pt wrz 30, 2016 22:32

Problem pojawił się stosunkowo niedawno, a to co jest już na ten temat w czeluściach internetu nie bardzo mi pomaga. Otóż usterka pojawia się cyklicznie co 350 - 400 KM i objawia się tym, że niezależnie od tego czy silnik jest ciepły czy też zimny to zaczyna bardzo mocno szarpać i trząść się przy ruszaniu z miejsca. Silnik trzeba rozkręcić tak do około 4,5 - 5 tys. obrotów aby ruszyć. Gdy go zaduszę, to bardzo długo kręci i po odpaleniu bardzo wolno wchodzi na obroty. Ta sama sytuacja powtarza się w czasie jazdy, ale tylko na 2-gim i 3-cim biegu. Im więcej gazu dodaję tym bardziej się dusi. Potem problem nagle ustaje i znów przez pareset kilometrów jest spokój. Dodam, że silnik pracuje zupełnie normalnie i nigdy nie był zagazowany. Jeżeli to coś da, to od pewnego czasu zaobserwowałem, że w czasie jazdy po wciśnięciu sprzęgła jak i na wolnych obrotach, obrotomierz chwilami wskazuje 0 obr./ min. Gdzie szukać przyczyny bo naprawdę już zaczynają mi się kończyć pomysły.



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

CL '92 1.4 ABU, mocno szarpie podczas ruszania

Post autor: szymin89 » pt wrz 30, 2016 23:58

Filtr paliwa sprawdzales?



Awatar użytkownika
ryszard.derbich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr maja 20, 2015 21:23
Lokalizacja: Świecie
Auto: VW Golf III CL 1.4 KAT 1993
Silnik: ABD
Kontakt:

CL '92 1.4 ABU, mocno szarpie podczas ruszania

Post autor: ryszard.derbich » sob paź 01, 2016 13:29

Sprawdzałem jest OK. Przyczyna mogła leżeć w zbyt niskim poziomie oleju. Ubytek był do tego stopnia, że po odpaleniu zupełnie zimnego silnika tak na 2, 3 minuty, z pod korka ulatniał się granatowy dym. Wymieniłem olej i zobaczymy co będzie dalej. Fakt, moje zaniedbanie. :banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości