Skrzynia biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pablo3690
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 08:05

Skrzynia biegów

Post autor: Pablo3690 » pt wrz 23, 2016 08:13

Witam mam mały problem ze skrzynią biegów nie chce wejść 1 i drugi bieg mam golfa 3 z 94 z silnikiem 1.6 benzyna. Bylem u ziomka to mi mówił że jest taka nasadka odpowiadająca za dobrą zmianę biegów i ona mi się wykruszyla. Ktoś wie jak to profesjonalnie się nazywa i gdzie to znaleźć i za ile? Bo szukałem w Google i tak kiepsko szło.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Skrzynia biegów

Post autor: luke320 » pt wrz 23, 2016 20:51

Daj zdjęcie tego co Ci się ukruszyło, bo z tego bełkotu ciężko coś wywnioskować.



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Skrzynia biegów

Post autor: Kocioł DCG » pn paź 03, 2016 22:35

W MK3 miałem problemy typu: dźwignia zmiany biegów na luzie nie stała idealnie pionowo, miała spore luzy w różnych kierunkach, ciężko wchodziły biegi.
Pamiętam, że do tego modelu można było kupić sprytny zestaw naprawczy składający się m. in. z tulejek. Nie wiem, który z elementów jest u Ciebie zużyty. Ja wymieniłem wszystko co było w zestawie, nie obeszło się bez demontażu wydechu, aby dostać się do dźwigni biegów od dołu. Do dziś biegi wchodzą jednym paluszkiem, bez luzów na dźwigni. Koszt całego zestawu to kilkadziesiąt złotych. Szukaj tego np pod hasłem "Zestaw naprawczy wybieraka" lub " zestaw naprawczy drążka zmiany biegów".

Z tego co pamiętam to u mnie były wymieniane poniższe elementy:
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-draz ... 42496.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-wybi ... 08661.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości