Wyrzucanie płynu przez zbiorniczek 1.8 ABS

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
4lo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: czw lip 15, 2010 11:24
Lokalizacja: Nidzica

Wyrzucanie płynu przez zbiorniczek 1.8 ABS

Post autor: 4lo » śr gru 16, 2015 14:26

Cześć koledzy mam problem ze swoim 1.8 ABS benz plus gaz. Zaczęło się od wycieków płynu, najpierw jeden króciec potem drugi króciec no i po zmianie było dobrze przez tydzień-dwa. Jednak ostatnio zaczęło mi wyrzucać płyn przez zbiorniczek i myślę, że tylko przez zbiorniczek bo gdy podłoże papierek/chusteczkę pod ten wylot w zbiorniczku to po kilku km jest ona cała różowa. Nigdzie indziej nie stwierdziłem raczej wycieków. Wszystko wydaje się szczelne. Korek zmieniony już dwu krotnie i na każdym to samo, już nawet od znajomego co ma też golf pożyczyłem oryginalny korek i też nic nie pomogło (myślałem, że może te korki za kilkanaście zł są nie warte) Zbiorniczek też zmieniłem na nowy Krafta i oczywiście dalej klapa. Po woli kończą się pomysły na budżetową naprawę a pojawia się możliwość, że chodzi o uszczelkę pod głowicą , a może nawet i o coś więcej. Oleju raczej nie przybywa, przynajmniej nie zauważyłem. Wiadomo ubytki są bo jednak jest gaz no i dużo jeżdżę w trasie gdzie prędkość oscyluje przy 100-130km/h więc coś tam wziąć musi. Po rozgrzaniu przewody są dość twarde, lekko da się je ugiąć. Gdy samochód troszkę postoi robią się miększe więc ciśnienie uchodzi z układu. Pompa wody zmieniana na początku roku. Ciśnienie na cylindrach jest takie : I – 10,8 : II – 10,8 : III – 11 : IV – 9,8. Ostatni cylinder najsłabszy no ale nie jest to jakaś ogromna różnica, samochód chodzi bardzo ładnie (puki ma płyn w zbiorniczku i go nie wyrzuci) dobrze się rozpędza i spokojnie można osiągnąć 170. Na korku od oleju zauważyłem troszkę białego nalotu, a nigdy wcześniej tego nie było. Czy teraz tylko zostaje uszczelka pod głowicą i remont czy ktoś się spotkał może z podobnym przypadkiem i rozwiązanie było inne ? A jeszcze może ktoś mi podpowie jaką temp ma olej w jego silniku po jeździe w trasie tak te 130-140km/h ?



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Wyrzucanie płynu przez zbiorniczek 1.8 ABS

Post autor: kawowy19 » śr gru 16, 2015 19:09

Termostat okey?



Awatar użytkownika
4lo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: czw lip 15, 2010 11:24
Lokalizacja: Nidzica

Wyrzucanie płynu przez zbiorniczek 1.8 ABS

Post autor: 4lo » śr gru 16, 2015 23:32

Termostat zmieniany też był z 3-4 tyg temu więc powinien być oki. Dolny wąż się robi ciepły więc wychodzi na to że otwiera się.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Wyrzucanie płynu przez zbiorniczek 1.8 ABS

Post autor: jameess » pt gru 18, 2015 15:32

Uszczelka pod głowicą walnięta!!! i nie łudź się że to coś innego, ale z drugiej strony koszy przecież niewielkie, bo planowanie do 100 zł max i uszczelka również max 100. zł



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Wyrzucanie płynu przez zbiorniczek 1.8 ABS

Post autor: jjaworskyy » ndz gru 20, 2015 03:21

Również powiem że to raczej uszczelka pod głowicą, niestety...



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu przez zbiorniczek 1.8 ABS

Post autor: matisim » ndz gru 27, 2015 12:08

A wywala tylko w trakcie jazdy czy jak stoi z otwartym korkiem i złapie temperaturę to też?

Ja miałem taki przypadek że jak tylko temperaturę złapał tak zaczął wywalac wodę przy otwartym zbiorniczku.wywalenie termostatu też nic nie dawało, ciągle się gotowal. Okazało się że winna była pompa wody, a przed tym problemem jeździłem kilka miesięcy bez problemu i tak sama z siebie się skończyła. Może trafiłeś na jakąś kiepska pompę...

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości