Problem z odpaleniem mk3 2.0 AGG

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebk00
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn gru 12, 2011 19:18

Problem z odpaleniem mk3 2.0 AGG

Post autor: sebk00 » wt maja 27, 2014 14:45

Witam. Kupiłem mk3 z silnikiem 2.0 8V o oznaczeniu AGG.
No i juz w pierwszy dzien pojawił się problem z odpaleniem po tym jak go troche przetestowałem : ]
Ogólnie iskra jest, ale idzie tylko jedna przy przekręceniu stacyjki. Później gry silnik kręci iskry brak.
Podłączyłem inną cewke zapłonową i sytuacja się powtarza. Kable zapłonowe też zamieniłem na inne i bez skutku.
Ktoś jakiś pomysł ma?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z odpaleniem mk3 2.0 AGG

Post autor: Paweł Marek » pt maja 30, 2014 21:14

pewnie czujnik obrotów wału ale warto by się komputerem podeprzeć inaczej zmieniasz w ciemno.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sebk00
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn gru 12, 2011 19:18

Problem z odpaleniem mk3 2.0 AGG

Post autor: sebk00 » ndz cze 01, 2014 23:51

Już ogarnięte. Komp nic nie pomógł bo pokazywał brak komunikacji z Immo a okazało się, że immo jest ok, ale jest strasznie namieszane w skrzynce bezpieczników. Pompka paliwa była podłączona "na krótko" pełno jakichś dziwnych kabli. Przewody od masy poucinane, brak sondy lambdy, uszkodzony aparat zapłonowy. No i żeby odpalić auto drugi raz, trzeba było kompa odłanczać na dłuższy czas, żeby sie zresetował... Ale przy silniku jest ok, a reszta mnie nie interesuje,bo na przekładke silnika go kupiłem ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości