problem z odpaleniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LinuX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt paź 30, 2012 20:32
Lokalizacja: Łomża

problem z odpaleniem

Post autor: LinuX » pn cze 24, 2013 19:13

witam mam problem z moim mk3 1.8 abs + LPG a mianowicie jakiś czas tamu zaciął się termostat, temp skoczyła do ok 110"C , zgasiłem silnik przy okazji pękł wąż cieczy chłodzącej. Po na prawie zaczęły się kłopoty z szarpaniem i strzałami. 2 dni tak pojeździłem i nagle przy jeździe stracił moc i zgasł ale od razu odpaliłem i pojechałem dalej następnego dnia zmieniłem kopułkę, przerywanie i strzały zniknęły ale przy powrocie do domu zgasł. Teraz tylko odpala na chwile i trzeba go długo kręcić żeby załapał, jak delikatnie się przytrzyma gazu to odpali i wkręci się na ok 2tyś/obr po chodzi chwilkę i gaśnie.

dodam że świece mają z 2 miechy , wsadzałem inne i nic nie pomogło. Wyczyściłem wtrysk i przepustnice i dalej nic nie mam już pomysłów na niego co z nim zrobić a potrzebuje samochodu :banghead:



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

problem z odpaleniem

Post autor: XV2 » pn cze 24, 2013 21:37

Świece sprawdziłeś ?

Przebicie na przewodach ?


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
LinuX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt paź 30, 2012 20:32
Lokalizacja: Łomża

problem z odpaleniem

Post autor: LinuX » pn cze 24, 2013 21:55

świece drugie wsadzałem i to samo , a co do przewodów nie ma choinki pod masko w nocy



Awatar użytkownika
LinuX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt paź 30, 2012 20:32
Lokalizacja: Łomża

problem z odpaleniem

Post autor: LinuX » wt cze 25, 2013 10:35

dziś wsadziłem drugie przewody i sprawdziłem czujnik halla i dalej nic wczoraj jakimś cudem udało się przełączyć na lpg i tez to samo. na benzynie po delikatnym do daniu gazu dopali wskakuje na 1,5 tyś/obr i spada tak do 500/600 obr po mocniejszym dodaniu gazu dusi się i gaśnie :banghead:



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

problem z odpaleniem

Post autor: XV2 » wt cze 25, 2013 15:27

Podepnij Vaga może tam będzie opis co go boli


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
LinuX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt paź 30, 2012 20:32
Lokalizacja: Łomża

problem z odpaleniem

Post autor: LinuX » sob cze 29, 2013 16:33

nie mam takiego sprzętu. ale odpalanie ogarnięte i silnik pracuje. itp. tylko że jest pewien problem, ucieszony że ładnie chodzi odbyła się jazda testowa ok 1km i zdechł. dziś zachodzę rano pali na dotyk ale pochodził chwilę i zgasł i już nie chciał zapalić. Sprawdziłem rozrząd czy zgadza się na znaki i wszystko wygląda ok, silnik ostygł i znowu pali ale doszło to temp 80'C i zgasł i już nie chce zapalić.



Awatar użytkownika
LinuX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt paź 30, 2012 20:32
Lokalizacja: Łomża

problem z odpaleniem

Post autor: LinuX » pt lip 05, 2013 18:32

wymieniłem dziś cewkę i wszystko było ok jeździłem kawałek i chodził normalnie ale poszedłem do domu silnik ostygł, zachciałem go zapalić ale kąt zapłonu był za wczesny więc trochę go cofnąłem odpalił, zgasł i stracił iskrę. podpiłem starą cewkę iskra jest i odpala, podpiłem nowo cewkę iskra jest odpalił, zgasł i znowu nie ma iskry.

golf już 2 tydzień stoi bo nie ma na mechaniora ma ktoś jakiegoś pomysła co to może być ?



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

problem z odpaleniem

Post autor: maciejhan » pt lip 05, 2013 21:24

skołuj inny aparat zapłonowy, może czujnik halla pada.



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

problem z odpaleniem

Post autor: BolekLodz » sob lip 06, 2013 20:12

Ja bym postawił na uszczelkę pod głowicą. Może puściła i przez to się auto zagotowało. Albo wysoka temperatura ją uszkodziła. A jak z odpalaniem na gazie? Jeśli odpali, to problem leży w zasilaniu benzyną.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
LinuX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt paź 30, 2012 20:32
Lokalizacja: Łomża

problem z odpaleniem

Post autor: LinuX » pn lip 08, 2013 17:33

na gazie nie da rady odpalić bo automat po przekroczeniu 2,2 tyś/obr sam się przełącza i normalnie chodził i na benzynie i na gazie.
wcześniej przywoziłem 3 aparaty. 2 bosch i valeo na boschu jednym nie było wo gule iskry na drugim rozgrzał się i stracił iskrę a valeo które obecnie siedzi, odpalałem normalnie silnik i chodził aż się nagrzeje i gasł, wymieniłem cewkę raz się przejechałem było już wszystko normalnie zastawiłem samochód, ostygł i traci iskrę po odpaleniu :banghead:



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

problem z odpaleniem

Post autor: BolekLodz » pn lip 08, 2013 23:22

W takim razie sprawdź, czy masa na silniku jest dobrze dokręcona i na zgaszonym silniku podepnij do cewki + bezpośrednio z akumulatora, zamiast tego po zapłonie. Jak odpalisz i będzie ok, to gdzieś uszkodzone jest zasilanie cewki.
Pamiętaj jeszcze, że podłączając cewkę na krótko nie zgasisz auta z kluczyka. Trzeba "zadusić" silnik.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości