cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: davout » wt sty 25, 2011 18:48

Otóż dzieje sie coś niedobrego z moim gofrem. Jakoś 5 dni temu zajrzałem pod maske i sprawdzałem płyny I okazało się, że na bagnecie jest grubo poniżej minimum. Tak więc dolałem oleju i było prawie max. Dziś rano znowu sprawdziłem i stan oleju był taki sam jak 5 dni temu! Znowu grubo poniżej minimum. Dolałem, przejechałem sie do miasta i na parkingu zauważyłem plame oleju pod silnikiem na wysokości alternatora. Nie mam za bardzo dostępu do kanału, ani znajomego mechanika, dlatego chce znać prawdopodobną przyczyne zanim zabiore się do naprawy. Czy to uszczelka miski olejowej? Czy moze coś innego. Prosze o pomoc, bo jestem bez samochodu :( Gofer 1.6 ABU


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

pasiu66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:52
Lokalizacja: Świętokrzyskie

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: pasiu66 » wt sty 25, 2011 19:24

Duża była ta plama? Być może uszczelka filtra oleju, może sam filtr za słabo dokręcony albo z pokrywy zaworów u mnie cały silnik by zaciapany bo właśnie uszczelka pokrywy była walnięta.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: italiano_83 » wt sty 25, 2011 19:28

Po co Ci kanał :? Wrzucasz auto na podnośnik, podnosisz odkręcasz koło i już widzisz niemal cały bok silnika wraz z miską olejową :bigok: Chyba że masz silnik z osłonami bocznymi i dolną płytą :bajer: Może ciec z uszczelnienia miski lub z uszczelniacza na kole pasowym napędu osprzętu silnika.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

pasiu66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:52
Lokalizacja: Świętokrzyskie

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: pasiu66 » wt sty 25, 2011 19:34

Najlepiej podjedz do jakiegoś mechaniora żeby dokładnie ocenił gdzie jest ten wyciek lepsze to niż dolewanie oleju który nie jest tani.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: T.O.B.I. » wt sty 25, 2011 21:29

jak jeździsz na krótkich odcinkach i auto stoi na mrozie to masz odmę zapchaną i ciśnienie wywala olej z silnika przez uszczelniacze.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

radmo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 17:41

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: radmo » wt sty 25, 2011 23:00

davout zobacz czy przypadkiem nie puścił Ci czujnik ciśnienia oleju w głowicy masz wkręcone 2 czujniki. U mnie tez olej gubił niemiłosiernie i widać było jak olej zbiera się na bloku przy alternatorze. Myślałem, że to spod uszczelki pod głowicą tak sadzi a okazało się, że to czujnik puszcza ten pierwszy z lewej i ścieka sobie olej po bloku z tyłu i zbiera się w tym miejscu co napisałem.



Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

Re: cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: davout » śr sty 26, 2011 12:15

T.O.B.I. pisze:jak jeździsz na krótkich odcinkach i auto stoi na mrozie to masz odmę zapchaną i ciśnienie wywala olej z silnika przez uszczelniacze.
Ta opcja wydaje sie prawdopodobna, tylko zauważyłem że od tyłu silnik też jest cały zachlapany, półośka w oleju, a stan oleju znowu poniżej minimum. Powiedzcie mi, czy dużo z tym jest roboty? Czy konieczne będzie wyciąganie silnika? T.O.B.I. jeżeli już robiłeś to u siebie, napisz mi na PW z jakimiś wskazówkami.


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: davout » śr sty 26, 2011 12:20

radmo, To kontrolka oleju by się świeciła, a ta działa prawidłowo. T.O.B.I., Chodzi o uszczelniacze wału tak? Cena jednego to ok. 10zł, ale potrzebuje instrukcji jak sie do tego zabrać.


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

radmo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 17:41

Re: cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: radmo » śr sty 26, 2011 13:09

davout u mnie akurat nie piszczało a przekonałem się o tym, że to czujnik jak zdjąłem kapturek gumowy z czujnika i zobaczyłem, że czujnik jest cały w oleju. To że olej cieknie przez czujnik nie oznacza, że kontrolka ma piszczeć.



Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: tobi19761 » śr sty 26, 2011 15:42

radmo, dobrze mówi też mi wywalało olej przez czujnik i nic nie migało ani nie piszczało!Częsta przypadłość to uszczelniacz na wałku rozrządu może też cieknąć!


tobi

Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

Re: cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: davout » śr sty 26, 2011 16:29

Po prwrocie do domu zajrze do czujnika. Prosze mi jeszcze powiedzieć czy z wymianą uszczelniaczy na wale jest dużo roboty? Bo z tego co widziałem koszt jest niewielki, a jeżeli pracy też niedużo, to już kupie.


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

Awatar użytkownika
davout
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:02
Lokalizacja: Skarbimierz / Brzeg

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: davout » śr sty 26, 2011 19:12

Zajrzałem pod spód i moim oczom nie ukazał się wyciek oleju, bo nie można go dokładnie określić! Cały spód silnika jest w oleju, dosłownie wszędzie z niego kapie. Cała półośka, wahacz, cała lewa strona w oleju. Kupiłem uszczelniacz, ale nie mam pojęcia gdzie on sie znajduje. Od strony skrzyni? Czy od rozrządu? I czy musze ściągać miske? I czy przejechanie ok. 10km nie spowoduje jakiegoś uszkodzenia silnika? poziom oleju poniżej minimum z centymetr.

@edit.

czujnik ciśnienia ok.


Pan Bóg dał nam nogi po to, żebyśmy mogli dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie.

Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: tobi19761 » śr sty 26, 2011 20:46

Nie dowiesz sie skąd leci jak nie ściągniesz osłon rozrządu!


tobi

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

cieknie olej mkIII 1.6 ABU

Post autor: T.O.B.I. » czw sty 27, 2011 08:54

odma jest z tyłu silnika i trzeba ją przeczyścić, jest przykręcona na dwie śruby, zwinne paluszki i trochę gimnastyki i dasz radę, cały silnik trzeba umyć i dopiero jak przeczyścisz odmę i wyczyścisz silnik, robisz krótka przejażdżkę i wtedy sprawdzasz skąd leci, po stronie rozrządu są dwa uszczelniacze na wałkach jeden na rozrządzie drugi na wale korbowym, ten przy rozrządzie bardzo łatwo wymienić natomiast ten przy korbowym to dużo cierpliwości i porządny klucz z długim ramieniem i trzeba zablokować wał od strony koła zamachowego (skrzyni)


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości