Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: Gawior » pt wrz 24, 2010 14:02

Może jak by się obróciła, albo któraś główna, ale jak jest luz to nie będzie raczej świecić. Zobacz sobie chociażby filmy na youtube z hasłem panewka. Zobacz tam że u nikogo nie pali się żadna kontrolka na czerwono, podczas gdy panewka łupie okrutnie.
Poza tym to nie obiło mi się o uszy, ani nie widziałem żeby paliła się komuś kontrolka oleju gdy panewki walą. Jak by tak było ( że jak panewka, to pali się kontrolka od oleju ) to nikt by nie pytał raczej co u niego może tak stukać i czy to czasem nie panweka, bo było by jasne że stukanie w silniku + kontrolka oleju = panewka.
Może być jeszcze że wali sworzeń tłokowy ( ma luz ), ale ciężko to stwierdzić, zwłaszcza że filmik jakością dźwięku nie grzeszy. W każdym bądź razie usterka jest i to z tych poważniejszych i jak już ktoś wcześniej przede mną napisał "stawiam na układ korbowy". Nie jednokrotnie mechanik nie może na oko i na słuch stwierdzić czy to panewka, czy sworzeń. Dla tego najlepiej jest sprawdzić zdejmując miskę, a najlepiej jak ktoś ma doświadczenie w tym temacie i będzie wiedział czego szukać.

A na razie auto w odstawkę, bo ja na pewno bym nie jeździł tak, a silnik warty naprawy. Oczywiście po wcześniejszej diagnozie.

Przykład sporego luzu http://www.youtube.com/results?search_q ... newka&aq=f" onclick="window.open(this.href);return false;


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

RABBITGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 23:22
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: RABBITGTI » pt wrz 24, 2010 15:15

auto stoi kazdy mechanik ktorego sie pytam nie ma pojecia co i jak,ale tak jak mowisz rozbiore miske o ogarne temat bo naprawde szkoda silnika


MAKE SOME NOISE


Moja prywatna Gleba
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276840

http://www.youtube.com/watch?v=7xIRK1B1JE0

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: Gawior » ndz wrz 26, 2010 11:19

To chyba będzie najlepszym wyjściem. Daj znać co i jak po ściągnięciu miski.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
tomekk33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 18:17

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: tomekk33 » wt sty 04, 2011 00:25

Witam. zzymus, Mam pytanie jak się skończyła ta sprawa ze stukami w silniku. robiłeś jakiś remont czy może jeździsz tak nadal. Nie muszę mówić że mam podobny objaw. Tyle że u mnie stało się to po wywaleniu oleju po zamarznięciu odmy. A że nie wiedziałem jeszcze że takie coś się może stać to przejechałem tak jeszcze parę km. No i teraz stuka podobnie jak u Ciebie na filmie tyle że przy ok 2000 obrotów stuki są dosyć głośne, jak obroty spadną to walenie ustaje i dalej stuka jednostajnie.
Nie wiem czy mam tak jeździć czy może jednak odstawić i robić remont.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: J.B.S. » wt sty 04, 2011 00:52

Jesli przy spadających obrotach nie stuka to obstawiał bym panewkę na korbie.Jak dodajesz mocno gazu i silnik przyspiesza to nie stuka mocniej wtedy?

Sprawdź ciśnienie oleju.



kenupc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 01, 2010 14:25
Lokalizacja: wwa

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: kenupc » wt sty 04, 2011 01:50

to panewka napi**** jak zła.
dobrych masz "mechanikow" :goof:



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: Gawior » wt sty 04, 2011 08:48

RABBITGTI, i jak tam sprawa z tym autem ? Oglądał to już ktoś od środka miski ?


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
tomekk33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 18:17

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: tomekk33 » wt sty 04, 2011 14:28

Przy dodawaniu gazu podczas jazdy stuka bardziej przy większym obciążeniu, natomiast na postoju głośniejsze stukanie słychać w pewnym zakresie obrotów ok 2000. Dodam jeszcze może, że zaraz po włączeniu silnika przez chwilę chodzi normalnie. dopiero po chwili zaczyna się stukanie (może nie bardzo głośne ale słychać). wychodzi na to że na rozgrzanym silniku stukanie jest głośniejsze.
jbs-78 jeśli to ta panewka jak mówisz to z czym się wiąże naprawa.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: J.B.S. » wt sty 04, 2011 15:13

Im wcześniej rozbierzesz tym moga być mniejsze koszta. Jeśli jest to naprawdę panewka ,a z tego co napisałes ta tak wygląda należało by zdjać miskę i znaleść ta przytartą.Zdemontować pokrywę korbowodu i obejrzeć wał w jakim stanie czy ma głębokie rysy itp. Następnie pomierzyć czy trzyma wymiar.Jeśli trzyma założyć nowe panewki korbowe i jazda.
Ale taka sytuacja zdarza się nieczęsto przeważnie są rysy na czopie korbowodu co kwalifikuje wał do szlifowania czyt. do wyjęcia z silnika.W ekstremalnych przypadkach wał nadaje się na śmietnik ,ale wtedy by naprawdę głośno stukało.

Tylko trzeba się upewnić czy to panewka na pewno ,Może to być również przytarty tłok w cylindrze jak i tulejka główki korbowodu.O czym juz było w tym temacie wspominane



Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: hard87 » wt sty 04, 2011 15:46

kolego mam ten sam probkem tylko juz wiem co mojemu motorkowi jest (1.6 75KM) minowicie stuki tez zaczeły mnie martwic niż irytować, pojechałem do mechanika sprawdził kompresje na tłokach po godzinnej diagnozie powiedział mi ze 3 tlok jest uszkodzony i to poważnie bo dmucha 7,5bara a reszta po 11, no to luz ile naprawa kosztuje to mi powiedział ze sie nie opąłca robic bo jeden tlok do mojego silnika kosztuje 250zl a trzeba wymeiniac komplet, no to standardowe pytanie czy autem można sie normalnie porszuć mechanik powiedzial że w żadnym wypadku odstawić go i zbierać kasę na generalke no to pytanie ile kosztuje on mi mowi 3 tys no to zbladłem i wsiadelmd o auta no i próba ciągnie normalnie nic mu nie jest tylko ten stukot, po przemyśleniu i przespaniu sie pojechalem do serwisu na wstepie powiedzieli mi ze musza rozebrac głowice i wtedy zobacza co tak puka po jakies godzinie wołają mnie na warsztat i po pomiarach tloka a otworu w głowicy okazło sie że ten pechowy 3 tlok ma luz mianowicie otwor w glowicy ma 0.78 a tłok 0.75 takie dostałem wytyczne no i pytanko jak to zniwelowac to usylszalem to samo tylko że ten mechnik powiedzial że silnik jest dosyc juz zuzyty a zeby jeździć i nic mu nie było to wymienil mi pierścienie na tlokach i panewki i zlać go juz mineralnym tak zorbil a przy odbiorze pytałem sie czy cos mi sie z nim nie stanie powiedział tak że z rzeczy mechanicznych nic sie panu nie stanie mozan spokojnie jeździc, co do dziwku owszem zostal delikatnie zniwelowany, i słychac ten tłok dalej jak jest zimny po rozgrzaniu chodzi głoadko uff jak dotarłes do tego wątka, to sprobij zorbic to co mi poradzili a smigam juz tak od października i nic sie nie dzieje a jestem spokojny :] aha ta zabawa kosztowala mnie 750zl z ich częściami i robocizna, wiec sie nie zalamuj a działaj bo szkoda silnika a druga sprawa widze ze tam masz nalatane niecałe 140tys a który to rocznika auta to cos około 94 a 95 wnioskuje po prostokątnych kierunkach w błotnikach i czy jestes pewien tego przebiegu może trzeba wymeinic na gęstszy olej juz, pozdrawiam jak co pisz :] :bigok: :okej:



Awatar użytkownika
tomekk33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 18:17

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: tomekk33 » wt sty 04, 2011 21:41

To teraz pozostaje znaleźć dobrego mechanika.



Awatar użytkownika
tomekk33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 18:17

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: tomekk33 » czw sty 13, 2011 16:01

Ciśnienie oleju sprawdzone. Mechanik powiedział że na rozgrzanym silniku 0.8. Czyli kiepsko. tylko dziwne że nie zapala mi się nawet na chwilę kontrolka. Czyli co, remont albo wymiana silnika?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: Paweł Marek » czw sty 13, 2011 17:40

A kto ci to powie bez rozbiórki i pomiarów, a może tylko pompa siadła? Wychodzi jednak na to że używany silnik będzie najprostszym rozwiązaniem, tylko wiesz - jest ryzyko, z kolei remont dwa razy co najmniej droższy, musisz sam podjąć decyzję z mechanikiem który to będzie robił.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Co tak stuka? Mechanicy bezradni! Silnik 2E 2.0

Post autor: hard87 » czw sty 13, 2011 20:29

posłuchaj ja tez miałem przed decyzja wymiany silnika ale tak jak pisze Paweł Marek, nie wiesz co tam bedzie do wymianya atak wiesz co ci siedzi w budzie niech ci rozbiorą głowice i zobaczą tłoki bo na 99% one wala pisze to po swoim doświadczeniu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości