Mk2 1,6 beznyna+lpg problem z odpalaniem i elektryką.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 11, 2021 19:10

Mk2 1,6 beznyna+lpg problem z odpalaniem i elektryką.

Post autor: bartasss » ndz sty 02, 2022 22:26

Witam. Kupiłem golfa 2 z 1986 roku z silnikiem 1,6 + gaz. Mam z nim kilka problemów i chciałbym uzyskać kilku porad na forum. Zacznę w kilku punktach :
- Auto odpala czy ciepłe czy zimne lepiej na gazie. Na benzynie trzeba go kręcić i kręcić az w koncu kiedys odpali i wtedy już chodzi bezproblemowo, filtry powymieniałem, w czym może tkwić problem?
- Kolejna sprawa to sprawa trochę z elektryką, nie mam oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej. Zacząłem od sprawdzenia i wymiany żarówek na nowe, następnie sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie styki przy tych lampkach i nie mam nadal oświetlenia, nie wiem już gdzie szukać.
- Od czasu do czasu podczas jazdy gasną mi światła i jednocześnie nie działa nawiew ani wycieraczki, poruszyłem kluczykiem w stacyjce i wróciło do normy. Wyczytałem, że problem może tkwić w kostce stacyjki lub w samej stacyjce, przerabiał ktoś ten temat i może sie wypowiedzieć co u niego było problemem?
- Auto sam podniosłem ponieważ używam je dość często na przejażdżkach leśnych (aktualnie ma 32cm prześwitu). Po pewnym czasie zaczeły sie stuki w przednim zawieszeniu, nie jestem pewnien i nie pamiętam jak wygladał oryginał mocowań przednich amorków, jeżeli byłby ktos na tyle miły prosiłbym o podesłanie zdjęcia jak są mocowane w kielichach pod maską, mam wrażenie, że mi wywaliło jakieś gumy.

+ Chcę założyć dwa małe halogeny ledowe (chińskie) poprowadziłem sobie już wiązkę do auta ale nie wiem czy włącznik zamontować na "+" czy na "-"? Zrobić na krótko do akumulatora czy dać przekaźnik? Jaka jest różnica czy z przekaźnikiem czy bez?
Dziękuję z góry za porady i pomoc, pozdrawiam :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości