Pompka przyspieszacza membrana Pierburg 2e2

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Koziołek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 17, 2020 05:18

Pompka przyspieszacza membrana Pierburg 2e2

Post autor: Koziołek » ndz gru 20, 2020 17:49

Witam od dwóch miesiedecy jestem posiadaczem Vw Golf mk2 1.6 75km BENZYNA+gaz. Kupiłem Gofera w okazyjnej cenie no ale żeby nie było za pięknie to trzeba było parę rzeczy porobić. Walczyłem z tym długo wymieniłem wężyki podciśnienia posprawdzałem wszystkie kable i przewody nawet podstawę gaźnika wymieniłem dwa razy bo okazało się że śruba za długa i rozrywała, ale koniec tego pitolenia. Problem jest taki że prawdopodobnie walnięta jest membrana w pompce przyspieszacza, ponieważ na zimnym chodzi normalnie dopóki działa ssanie a po rozgrzaniu i wyłączeniu ssania funkcje przejmuje pompka, membrana 100% uszkodzona bo wywala benzynę przez korpus pompki. Pytanie moje jest takie czy ktoś z was wie gdzie mogę dostać taką membranę lub ewentualnie jak to przerobić lub czym zastąpić żeby działało, ponieważ na allegro są zestawy naprawcze ale po 200zl a pewności że będzie pasować nie ma.



MKCars
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 23:36

Re: Pompka przyspieszacza membrana Pierburg 2e2

Post autor: MKCars » ndz sty 31, 2021 23:41

mam podobny problem, na zimnym chodzi tak jak mówisz, jak spadanie ze ssania to gaśnie. Startuje i od razu gaśnie na poł sekundy próbuje utrzymać wolne obroty ale nie daje rady :/. Jak wciśnie się gaz to pracuje ale trochę szarpie.
Pytanie czy to będzie ta sama membrana czy coś grubszego?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Pompka przyspieszacza membrana Pierburg 2e2

Post autor: marcin7x5 » ndz sty 31, 2021 23:59

Skoro gaśnie na obrotach biegu jałowego to szukałbym przyczyny w przytkanej dyszy biegu jałowego lub elektrozawór odcinający nie działa właściwie. Nie pamiętam już dokładnie ale chyy takie coś było wkręcane w korpus gaźnika. Membrana pompki przyspieszacza to działa w momencie jak wciskasz gwałtownie gaz w podłogę. Ma za zadanie wtrysnąć dodatkową porcję paliwa.



MKCars
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 23:36

Re: Pompka przyspieszacza membrana Pierburg 2e2

Post autor: MKCars » czw lut 04, 2021 05:53

Mebramy i zaworki sprawne, zawiozłem gaźnik do Jap Auto w Chorzowie. Z oględzin na szybko wynika ze trzeba go przeczyścić całego bo było trochę śmierci że starego paliwa ;) ale wszystkie membrany szczelne ;). Dam znać jaki będzie efekt :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości